poniedziałek, 6 marca 2017

News: Robert Rient, Tęczówka, Anglia, Saara Aalto, Oko, Robby Mook, RuPaul, Rosja ...


Dziś w poniedziałek w warszawskim klubie Ramona - spotkanie z Robertem Rientem, autorem autobiograficznej powieści "Świadek" o dorastaniu homoseksualnego chłopaka w rodzinie świadków Jehowy Więcej TUTAJ.

Fot: Queer.pl na nim Kim Lee
No i mamy już piąte urodziny Stowarzyszenia Tęczówka. Wydaje się się, że tak niedawno siedzieliśmy z grupką zapaleńców w gościnnych progach „Piaskowego Smoka” i układaliśmy statut, a tu już taka ładna, okrąglutka rocznica. Działo się przez te lata sporo. Nie zawsze było łatwo. Czasem, jak podczas pamiętnego „Dnia wychodzenia z szafy” na ulicy Mariackiej, trzeba było dużo odwagi i determinacji, żeby na przekór przeciwnikom stanąć i pokazać, że jesteśmy i do szaf wracać nie zamierzamy. Ale to były incydenty. Miłych chwil było stanowczo więcej. Satysfakcja ze zrealizowanych projektów, udane akcje, mnóstwo osób, które wspieraliśmy, a które potem powiększyły grono naszych przyjaciół. Wciąż rośnie liczba organizacji, z którymi współpracujemy. I oby tak dalej.

Za nami pięć lat organizowania, pomagania, edukowania, integrowania, wspierania, czasem manifestowania. Mamy swoją siedzibę. Może skromną, ale własnoręcznie wyremontowaną. No i na urodziny sprawiliśmy sobie nowe logo. Profesjonalne, jak trzeba. Bo organizacja z dorobkiem powinna trzymać fason - Stowarzyszenie Tęczówka.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Tęczówko! Wielu radosnych wydarzeń i wytrwałości, bo jeszcze dużo pracy przed tobą.

Przedstawiciele Metropolitan Police rozpoczęli akcję dla Polaków z Londynu, którzy są zagrożeni atakami nienawiści ze względu na swoją orientację seksualną.

W oficjalnym komunikacie prasowym oddział LGBT londyńskiej policji położył nacisk na konieczność zgłaszania każdego przypadku tzw. hate crime, czyli wszelkich przejawów mowy nienawiści.

Met Police zapewnia, że każdy przypadek traktowany jest bardzo poważnie, a specjalnie wyszkoleni policjanci przygotowani są do pracy z osobami o odmiennej orientacji seksualnej. Funkcjonariuszy zajmujących się atakami na tle nienawiści na osoby LGBT odnaleźć można w każdej londyńskiej gminie - Londynek.net

Uczestniczka Fińska X-Factor Saara Aalto zaręczyła się z swoją dziewczyną w tym samym dniu co małżeństwa homoseksualne zalegalizowano w jej kraju.

29-letnia piosenkarka, która zajęła drugie miejsce na Twitterze z okazji legalizacji małżeństw jednopłciowych napisała jej partnerka i menedżerka Meri Sopanen, zaręczyły się. (Attitude)

Pakistańscy działacze praw człowieka żądają informacji od Arabii Saudyjskiej około ponad 11 osób transpłciowych wciąż w areszcie, a dwóch transpłciowe osoby zostali zapakowani w worków i pobitych z kijami zostali zamęczonych, według obrońców praw człowieka.

Policja zabiła 35-letniego Amna i Meeno, 26 lat pochodzi z Pakistanu, po najazdu na dom w Arabii Saudyjskiej i aresztując 35 osób transpłciowych. Homoseksualizm jest karany śmiercią, podczas gdy każda operacja zmiany płci jest niezgodne z prawem Arabii Saudyjskim. (The Independent)

Drag Queen Gilda Wabbit, jej zdjęcie w metrze koło niej muzułmanka, prawicowców dostali szału mówią oto przyszłość liberalnego świata. (Out Magazine)

Czy naprawdę jest szokującego że dwa światy drag queen i muzułmański, siedzą koło siebie w spokoju i nie obrażają się. Czy ci krzykacze którzy tak oburzają mogli spokojnie siedzieć? a nawet ustąpili miejsce kobiecie muzułmance?

Inny wariat z Indiany mężczyzna został oskarżony o zastraszanie i nękanie chciał zrobić masakrę w gejowskim klubie takim jak w Orlando.

Już nie pierwszy raz wcześniej wmawiał o innym ataku, za ten czyn siedział 22 dni więzieniu, wmawia że jest członkiem armii amerykańskiej to też kłamstwo, po prostu głupi białas. (LGBT Nation)

Log Cabin Republicans, piszą do Betsy DeVos i Jeff Sessions, chcą ponownego rozpatrzenie i powrót do zabezpieczeń dla transpłciowy uczniów w szkole. Obłuda najpierw głosują na homofobów, teraz oburzają się jak kto nie popiera nas.

Chorwacki Trybunał Konstytucyjny ogłosił w czwartek, że komunistyczne prawo z 1978 r., legalizujące aborcję na życzenie, jest zgodne z obowiązującą od 1990 r. konstytucją. Wezwał jednak parlament do przyjęcia nowych przepisów w tej sprawie w ciągu dwóch lat. (Gazeta Wyborcza)

Badania pokazują, że gej ma średnio w życiu 500 partnerów. Im nie chodzi o stałe związki. Monogamia u gejów znaczy, że jest jeden główny partner i wielu dodatkowych - przekonywał ks. dr hab. Dariusz Oko w programie "Skandaliści". Dodał, iż nie wierzy, by prezydent Słupska Robert Biedroń od 14 lat żył w związku z jednym partnerem. - Tak mówi, ale trzeba go zapytać, ile jeszcze ma innych - dodał - Polsat News.

Na pewno badania przeprowadził w zakonie, największa zboczeńcy to w zakonach, też ich ba swojego doświadczenia sam miał tyle kochanków. Nie znam żadnego geja który miał 500 kochanków, drugiej strony znajomi hetero mają więcej kochanek, niż geje znajomy. Oko ma po prostu takie wyobraźni i obsesję seksualną, powinien iść do lekarza.

Aktor James Ferguson zarejestrował gdy został obrażony "gejowskie gówno", przez młodą dziewczynę kiedy on i jego chłopak jechali autobusem. Dodatkowo była agresywna, wobec nich wyzywała policja szuka napastniczki. (Guardian Series)

Rosja rozważa czy zakazać nowy film Disneya Piękna i Bestia z powodu że jedna postać LeFou, ujawnia jest gejem. Witalij Milonov, rosyjski polityk i członek partii Jedna Rosja od Putina, wezwał minister kultury Władimir Medinsky do zakazu filmu z powodu propagandy homoseksualnej.

Witalij Milonov, jest jeden ekstremistów chrześcijański jego krucjata to atakowanie osób LGBT, miedzy innymi to on jest odpowiedzialny za tak zwaną ustawę "zakaz propagandę homoseksualną", też wielokrotnie fizycznie atakował działaczy LGBT. (JoeMyGod)

Miasto kobiet - kochanki i kochankowie księży


Robby Mook, były menedżer kampanii Hillary Clinton, komentarze na temat używania prywatnego email przez Mike Pence, oraz więzi administracji Trumpa z Rosją.RuPaul pojawił się w programie Setha Meyersa, rozmawiali o nagości po prosznicem kto widział nago, o programie RuPaul Drag Race.


Wiceprezydent USA Mike Pence jako gubernator stanu Indiana często używał swojej prywatnej skrzynki mailowej w celach służbowych. Czasami opisywał w mailach kwestie związane z bezpieczeństwem narodowym - podał dziennik "Indianapolis Star". (TVN24)

Jak pamiętam krytykowali Clinton za korzystanie prywatnego emial, ale oni to ok, obłuda i hipokryzja prawicy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz