wtorek, 21 marca 2017

News: Polska bastionem homofobii, Japonia trans radny, modelka Carmen Carrera, Sołtys gej ...


W gmachu Ministerstwa Rozwoju rozdano nagrody "obrony moralnej". Wśród wyróżnionych: premier Szydło, prof. Chazan, Radio Maryja i grupa Odwaga. Ta ostatnia "leczy" gejów i lesbijki - z ich seksualności.

Gala wręczenia statuetek upamiętniających dorobek ks. Blachnickiego, założyciela oazowego ruchu “Światło – Życie”, odbyła się 18 marca 2017 w siedzibie Ministerstwa Rozwoju. Za organizację odpowiedzialny był Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, do którego należy m.in. posłanka Sobecka. Zespół parlamentarzystów ma w dorobku wiele osiągnięć, w tym: organizację spotkania z ks. Oko pt. „Ideologia gender – zagrożenie dla cywilizacji”.

Czy to faktycznie “normalne”, żeby w siedzibie ministerstwa rozdawać nagrody homofobicznym organizacjom? Wśród „zasłużonych” znalazła się bowiem lubelska grupa “Odwaga” prowadząca terapię reparatywną dla osób homoseksualnych, której korzeni należy szukać właśnie w ruchu kontynuatorów „myśli” ks. Blachnickiego.

Nagrodę odebrali za “pomoc duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach seksualnych oraz ich rodzinom”. Terapia reparatywna (in. konwersyjna) przez środowiska psychologów, psychoanalityków, seksuologów i same osoby homoseksualne zgodnie jest uznawana za nieetyczną, szkodliwą i stojącą w sprzeczności z aktualnym stanem wiedzy na temat orientacji seksualnej.

„Wygląda na to, że polski rząd obrał sobie za cel uzyskania niechlubnego tytułu europejskiego bastionu homofobii” – mówi „Oku” Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii. W październiku w Sali Kolumnowej Sejmu odbył się wykład Paula Camerona – słynącego z homofobicznych poglądów. Tym razem homofobiczna organizacja została zaproszona do budynku rządowego. „Jest to oburzające i niepokojące zarazem – komentuje Jakubczak. – Zezwolenie na organizację w rządowym budynku imprezy, podczas której jednym z laureatów jest organizacja specjalizująca się w 'leczeniu' osób homoseksualnych z «niechcianych skłonności», świadczy o kompletnym braku odpowiedzialności i ignorancji ze strony władzy”.

Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła homoseksualność ze spisu chorób i zaburzeń w 1993 roku. Jednak terapeuci reparatywni zakładają, że orientacji seksualnej można „oduczyć”. Źródeł „skłonności” dopatrują się w anomaliach w relacji rodzic – dziecko, które występują na najwcześniejszym etapie rozwoju (do 3 lat). W uproszczeniu terapeuci uważają, że każdy gej ma złe relacje z ojcem, a każda lesbijka złe relacje z matką. Doświadczenie duchowego „braku domu” skutkuje „skłonnościami homoseksualnymi”, których można się pozbyć.

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne w 2016 roku, zabrało głos ws. kampanii dezinformacyjnej prowadzonej przez polityków i niektóre media na temat osób homoseksualnych. Przypomniało najnowszy stan wiedzy naukowej: „Orientacja homoseksualna, jako cecha osobista, podlega takim samym formom ekspresji jak orientacja heteroseksualna. Orientacja seksualna per se nie determinuje, poziomu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego, społecznego czy moralnego. Za nieuprawnione i wyjątkowo krzywdzące uznajemy szerzenie poglądu nawołującego do patologizacji lub penalizacji homoseksualności.” (Oko Press)

W Japonii mandat radnego miasta Iruma zdobył Tomoya Hosoda, pierwszy trans mężczyzna na świecie, który zdobywa urząd w wyniku wyborów.

Tomoya ma 25 lat, tranzycję przeszedł 2 lata temu. Obiecuje, że będzie pracował przede wszystkim na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i na rzecz społeczności LGBT. (Replika)

Wiosenna edycja Tańca z gwiazdami jeszcze się na dobre nie rozkręciła, a Polsat planuje już kolejną. Jak donosi Fakt, rozpoczęto rozmowy z potencjalnymi uczestnikami. Producentom bardzo zależy na udziale Jacka Poniedziałka. Zainspirowani austriacką edycją show, chcieliby, by zatańczył z mężczyzną. (Pudelek)

To już druga odsłona konkursu, organizowanego przez "Dziennik Bałtycki" - i pod patronatem marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka. Poprzez plebiscyt gazeta chce pokazać lokalne społeczności i docenić lokalnych włodarzy, których rola jest bardzo duża.

W powiecie słupskim prowadzi na chwilę obecną Łukasz Włodarczyk, o którym ostatnio przypominaliśmy z okazji - właśnie Dnia Sołtysa! W zeszłym roku rozmawialiśmy z Łukaszem o jego ślubie z partnerem w Szkocji i reakcjach mieszkańców Bobrownik. Historia Łukasza oraz jego zaangażowanie w lokalną społeczność doceniły i media głównego nurtu. (Queer.pl)Wszystko zaczęło się od klipu Rowan Ellis, brytyjskiej queerowej i feministycznej youtuberki, która zwróciła uwagę, że w trybie ograniczonego dostępu ukryte są filmy poruszające tematykę LGBT. Jak dowiadujemy się z YouTube'a - tryb ten "ukrywa filmy, które mogą zawierać nieodpowiednie treści zgłoszone przez użytkowników lub w inny sposób. Żaden filtr nie jest skuteczny w 100%, ale po włączeniu tego trybu unikniesz większości takich treści". Zapewne także i na kanałach LGBT znajdziemy treści, które nie są odpowiednie dla dzieci, ale szybko okazało się, że YouTube blokuje i te treści, które akurat młodym ludziom mogą się bardzo przysłużyć.

Bardzo szybko można sprawdzić, że blokada dotyczy też polskiego YouTube'a, który uznał np., że wydawca Queer.pl, Radek Oliwa, mówiący o outingu i równości małżeńskiej to może być właśnie nieodpowiednia dla nieletnich treść...

Co na to sam YouTube? "Głosy LGBTQ+ to ważna część tego, czym jest YouTube" - dowiadujemy się z oświadczenia, w którym podkreślono, że blokowane są filmy, zawierające treści "dla dorosłych". "Filmy LGBTQ+ są dostępne w trybie ograniczonego dostępu, ale filmy, które dotykają bardziej wrażliwych kwestii mogą nie być. Żałujemy, że kwestia wywołała zamieszanie" - dowiadujemy się.


Pinksixty News wiadomości LGBTTrans działaczka, modelka i aktorka Carmen Carrera dla NBC News o swoim nowym akcie urodzenia, akceptacji rodziny, Donaldzie TrumpPinksixty EntertainmentW sobotę odbyły się manifestacje przeciwko rasizmowi. Protestujący chcą zwrócić uwagę na rosnący problem rasizmu. - Część polityków postanowiła pozbijać punkty wyborcze zabawiając się nacjonalizmem - mówił Adrian Zandberg w rozmowie z Onetem.- Nie chcemy imigrantów z Ukrainy w Polsce, bo uważamy, że przez to następuje zamrażanie wynagrodzeń i niszczenie rynku pracy - mówi Tomasz Kalinowski z ONR. Do pytam dlaczego Polacy pracują zagranicą powinni mieć zakaz pracy powinno polaków wyrzucać jak np z Anglii.Teraz Ja!” to autorski przegląd wydarzeń tygodnia Tomasza Sekielskiego, podsumowanie tygodnia


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz