wtorek, 7 marca 2017

News: Franciszek, Mr Leather Poland, Plnned Parenthood, Prasa LGBT, Polowanie na gejów ...


Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych i ich bliskich. Spotykamy się w siedzibie Fundacji Autonomia przy ul. Krakowskiej 19 w Krakowie (I piętro). Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 8 marca o godz. 18.30.

Z wielką przyjemnością zapowiadamy najważniejsze wydarzenie w polskim świecie fetyszowym, wybory Mr Leather Poland. Po raz siódmy będziemy wybierać króla polskich skórzaków, który będzie odpowiedzialny za integrowanie wszystkich fetyszystów w kraju jak również reprezentowanie nas na forum europejskim. Regalia już czekają na godnego ich króla. Elekcja odbędzie się w Warszawie w dn. 10-11 marca 2017r.

Papież Franciszek naciska na odciski wielu biskupom i księżą, żądają jego odwołania. London Times piszę, że grupa kardynałów, którzy wspierali Franciszka teraz chcę, żeby zrezygnował i został zastąpiony przez kardynała Pietro Parolin ponieważ obawiają się jego reformy spowoduje w kościele schizmę może być katastrofalne niż reformacja.

Kardynałowie są zaniepokojeni, że Kościół może być rozbity jako instytucji. Większość że głosowali na Bergoglio w 2013 roku dziś żałują swojej decyzji. Reformy, które wyrządzają ogromne szkody dla kościoła mówią biskupi. (onepeterfive)

Wiele prawicowy i też katolicki ataków na Planned Parenthood, która miedzy innymi przeprowadza aborcję, ale to tylko kilka procent wiele innymi zajmuje się miedzy innymi zdrowiem LGBT, też wiele transpłciowe osoby mają problem znaleźć pomocy medycznej odmawia im się miedzy innymi z powodu religijny.

Dzięki Planned Parenthood, wiele trans osoby dostają pomocy medycznej i są największą grupą która dostaje pomoc. Republikanie i Trump chce zakazać finansowanie Planned Parenthood ze względu na ich rolę jako popierają aborcję. Każdego roku, Planned Parenthood daje pomoc też rodzinom biednym usług medyczny, gdy republikanie zakażą finansowanie do uderzy w biedne rodziny, osoby LGBT.

Dla wielu osób transpłciowych, znalezienie lokalnych klinik, które świadczą usługi medyczne bez uprzedzeń może być prawie niemożliwe, pozostawiając tysiące bez podstawowej opieki i dzięki Planned Parenthood mogą leczyć i mieć opiekę.

Służby zdrowia od dawna ostrzegają, będzie to miało negatywny wpływ na zdrowie kobiet i wiele inny osób. Ale Harper Jean Tobin z organizacji transpłciowej powiedział, że cięcia mogą być szczególnie "katastrofalne" dla osób trans. (The Guardian)

GayCalgary Magazine, Out Bristol, Baltimore OUTloud, Liberty Press, LinQ, The GA Voice, ION Arizona, Wire Magazine, The Vital Voice Magazine, Out Front, Outlook Ohio Magazine, Out About Nashville, EILE MagazineDavid Atlanta, QXMagazine, Boyz MagazineQX Szwecja, numer płatny Attitude Magazine.

- Za polityką PiS stoi potrzeba uformowania przez szkołę młodego pokolenia, które będzie gotowe powrócić do ról w patriarchacie - mówiła w audycji "Prawda nas zaboli" feministka Kazimiera Szczuka. - Takich, że państwo płaci za kolejne dzieci, więc będą - takie jest wyobrażenie - rodziny wielodzietne, patriotyczne, katolickie. Właściwie kobieta może być, gdyby zdecydowała się na wielodzietną rodzinę, wyrzucona z rynku pracy - dodała. (Tok FM)

"Zwracam się z uprzejmą prośbą o podanie, czy toczą się obecnie w Urzędzie postępowania w przedmiocie wpisania do polskich ksiąg stanu cywilnego zagranicznego aktu małżeństwa zawartego przez osoby tej samej płci" - takie pismo od prokuratury otrzymał m.in. Urząd Stanu Cywilnego we Wrocławiu. Dlaczego? Jak wyjaśnia prokuratura, dlatego że stoi "na straży praworządności". Zdaniem Kampanii Przeciw Homofobii takie działanie ma zniechęcić pary jednopłciowe do działania.

Pismo, które ma celu sprawdzić, ile gejów i lesbijek chciało złożyć w urzędach stanu cywilnego akty małżeństw zawartych za granicą wysłali prokuratorzy. Po co? Jak tłumaczą, są od tego, by prawo w Polsce było przestrzegane. Tak ma być również w tym przypadku. - Prokuratura stoi zawsze na straży praworządności. Praworządność to również respektowanie przepisów. Związek małżeński to związek zawarty między kobietą a mężczyzną - wyjaśnia Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Zdaniem przedstawiciela Kampanii Przeciw Homofobii, taki krok prokuratury nie ma na celu ochrony polskiego porządku prawnego. - W naszej ocenie ma to bardziej cel polityczny. To wysyłanie sygnału do społeczeństwa, które ma zniechęcić pary jednopłciowe przed podejmowaniem jakichkolwiek działań mających na celu uznanie faktu, że pozostają w ważnie zawartym za granicą związku małżeńskim - mówi adwokat Paweł Knut z Kampanii Przeciw Homofobii - TVN24.

"To jest używanie instrumentów prawa do zastraszania ludzi. Podczas akcji Hiacynt, na polecenie generała Kiszczaka tysiące gejów też zostało spisanych. Teraz mamy wykorzystanie aparatu państwowego przeciwko homoseksualnym. Organizacje pozarządowe wystąpią do generalnego inspektora ochrony danych osobowych, żeby się tym zajął" - mówił dla Newsweeka Krzysztof Śmiszek.​Pinksixty News wiadomości LGBT


Aktorka Jennifer Beals rozmawia z NBC News o swoim nowym filmie, "Before I Fall" i jej nowy serial NBC "Taken"; oraz jej spuściźnie serialu "The L Word" i różnorodność w Hollywood.Goście studia WP1 działacz Krystian Legierski i Mariusz Dzierżawski znany który chciał karać homoseksualizm w Polsce pod przykrywką walki z pedofilii.

"Fascynujące jest to, że prowadzę te rozmowy od prawie 20 lat i w zasadzie nie ruszyliśmy z miejsca - argumenty nieustająco te sama i do znudzenia tak samo atrakcyjne… ktoś ma jakiś pomysł jak ruszyć z miejsca choć trochę do przodu??? - Legierski.

Tylko sam Legierski jest winy głosował na PIS, teraz narzeka. Jak Krzysiek Śmiszek mówił dla Newsweeka.

"Część ludzi z naszego środowiska miała już dość ciepłej wody w krainie i mamienia nas przez PO. Stwierdzili, że im gorzej, tym lepiej. Ale ja uważałem, że nie można tego robić, bo wypuszczamy dżina z butelki. Nasza sytuacja jest coraz gorsza, a na horyzoncie nie widać żadnych sił, które mogłyby położyć temu kres."W Sacramento odbyły się targi ślubne LGBT


„Proste pytanie” – 04.03.2017 r. MSZ oficjalnie potwierdziła zgłoszenie przez Polskę kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Eurodeputowany został jednak wykluczony z Platformy Obywatelskiej oraz Europejskiej Partii Ludowej. Czy Donald Tusk całkowicie stracił szansę na drugą kadencję w Brukseli? Sprawę komentowali: Jan Grabiec (PO), Miłosz Motyka (PSL), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Partia Razem) i Paweł Grabowski (Kukiz'15).


Nowy, złagodzony dekret imigracyjny podpisany w poniedziałek przez prezydenta USA Donalda Trumpa, jest antymuzułmański i zawiera te same fatalne usterki, co poprzedni dekret z końca stycznia - oceniła amerykańska organizacja obrony praw człowieka ACLU. (Polsat News)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz