piątek, 10 marca 2017

News: Manchester United, Strajk kobiet, Mewa, Donald Tusk, Mr Gay Syria, Równość małżeństw ...


Klub Manchester United, jako pierwsza drużyna piłki nożnej, rozpoczął oficjalną współpracę z brytyjską organizacją LGBT Stonewall – po to, by razem walczyć z homofobią w sporcie.

Np. klub będzie sponsorem i gospodarzem majowego szczytu „Tęczowe Sznurówki”, w czasie którego liderzy świata sportu zostaną przeszkoleni, w jaki sposób promować równościowe, antyhomofobiczne postawy w swych drużynach.

Ruth Hank ze Stonewall: „Przez klub taki jak Manchester United możemy dotrzeć do milionów kibiców. Pamiętajmy, że wiele osób LGBT wykazujących sportowe talenty nie decyduje się na karierę sportową - tylko dlatego, że musieliby borykać się z codzienną homofobią.”

Richard Arnold, działacz Manchester United: „Staramy się być liderem we wszystkim, co robimy, więc jesteśmy dumni, że na polu walki z homofobią też jesteśmy pierwszym takim klubem. To jest nasza odpowiedzialność, by pokazywać wsparcie wszystkim, których interesuje sport, a w szczególności piłka nożna. Cieszymy się, że razem ze Stonewall będziemy działać na rzecz równości”

Brytyjski portal LGBT pinknews.co.uk przypomina też pół żartem, że to właśnie Manchester United jest „odpowiedzialny” za najsłynniejszy pocałunek w historii piłki nożnej – gdy w 2010 r. Gary Neville tak ucieszył się z gola strzelonego przez swego kolegę Paula Scholesa, że… bardzo namiętnie go pocałował („Po prostu nie byłem w stanie kontrolować emocji” – powiedział później.) (Replika)

W dniu 8 marca byliśmy po stronie kobiet i mew. W Elblągu podczas Międzynarodowy Strajk Kobiet - Elbląg zobaczyliśmy mewę ze złamanym skrzydłem. Ranny ptak biegał po drugiej stronie jezdni, gdzie odbywał się ruch samochodowy. Wspólnie z elbląskim Razem zatrzymaliśmy ruch, uratowaliśmy mewę używając tęczowej flagi i zawiadomiliśmy policję. Mewa szczęśliwie trafiła do elbląskiego schroniska, gdzie będziemy ją utrzymywać do zakończenia leczenia. Naszą nową towarzyszkę ochrzciliśmy Mewą Wolności Kobiet z Elbląga - Partia Zielony.

Ale Minister środowiska wspólnie z szefem Polskiego Związku Łowieckiego polowali na bażanty. Ustrzelili kilkaset ptaków. Zadania nie mieli trudnego. Strzelali do zwierząt, które nigdy wcześniej nie opuściły wybiegu.

To jest rozrywka marginesu społecznego. Ustawione polowanie, czyli zabijanie hodowanych, zdezorientowanych zwierząt jest dobitnym dowodem na troglodytyzm myśliwych, którzy uzależnieni są od przyjemności samego zabijania i uzależniają od tego swoje dzieci – tłumaczy prof. Andrzej Elżanowski, zoolog i bioetyk z Uniwersytetu Warszawskiego. (Gazeta.pl)

“Jeśli ktoś miał złudzenia, że Polska ma pod rządami PiS jakichkolwiek sojuszników w Unii, to dziś powinien je stracić. Szydło, Waszczykowski i Kaczyński, strojący przez ostatnie tygodnie miny wytrawnych dyplomatów, zostali wystawieni nawet przez "wielkiego przyjaciela Polski” Viktora Orbana. W imię plemiennej zemsty, licytując bez żadnych kart w ręku, rząd radośnie zepchnął Polskę w izolację i obnażył swoją bezsilność" – mocny komentarz Adrian Zandberg na temat wyboru Donald Tusk na drugą kadencję przewodniczącego Council of Europe i nieudolnej rozgrywki Prawo i Sprawiedliwość - Partia Razem.

Szef klubu parlamentarnego SPD Thomas Oppermann podczas debaty nad oświadczeniem Angeli Merkel w Bundestagu w czwartek zarzucił Polsce i Węgrom "demontowanie" wolności prasy i wymiaru sprawiedliwości. Grożenie zerwaniem obrad szczytu Unii Europejskiej nazwał zaś "żenadą". (TVN24)


Turecka reżyser Ayşe Toprak kończy prace nad dokumentem "Mr Gay Syria", o wyłanianiu syryjskiego kandydata do międzynarodowego konkursu gejowskiej urody.

Sam tytuł ma w sobie coś z niesmacznego dowcipu. Państwo Islamskie z tak wielką skutecznością szerzyło doktrynę nienawiści, że teraz na myśl o syryjskich gejach od razu pojawiają nam się przed oczami obrazy homoseksualnych mężczyzn i chłopców zrzucanych z dachu na pewną śmierć. Ale to m.in. z tego powodu Mahmoud Hassino, pracujący z uchodźcami LGBT w Berlinie, zorganizował w ubiegłym roku konkurs na syryjskiego kandydata do zawodów Mr Gay World 2016. Ten temat zainspirował Ayşe Toprak do nakręcenia wnikliwego i odznaczającego się dużą wrażliwością filmu. – Mahmoud był tak bardzo zmęczony tym, że wszyscy kojarzą syryjskich gejów z tymi morderstwami – powiedziała mi przez telefon ze swojego domu w Stambule. – Chciał im powiedzieć: "Popatrzcie: żyjemy, walczymy". Chciał, żeby świat dowiedział się o żywych syryjskich gejach, nie tylko o martwych.

Film Toprak przedstawia życie garstki uczestników tego konkursu, wśród których wszyscy są uchodźcami mieszkającymi w Stambule i szykującymi się do wielkiego występu. Głównym bohaterem jest Hussein, fryzjer, który swoją orientację seksualną ukrywa przed rodziną i do tego, co jeszcze komplikuje sprawę, ojciec małej dziewczynki. Jest jeszcze Omar, zarażający swoją wesołością kucharz, i Wissam, mający zamiar zjednać sobie jurorów kombinacją złożoną z uszu myszki Minnie, wysokich obcasów i gorących majteczek.  (...) - Onet.pl


​Pinksixty News wiadomości LGBT


O małżeństwach jednopłciowych w Debacie Kobiet w TVN24BiS rozmawiały: Joanna Senyszyn z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Eliza Kuna, adwokat oraz Mirosława Makuchowska, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia przeciwko Homofobii.

Fragment


Unijni przywódcy zdecydowali, że Donald Tusk pozostanie przewodniczącym Rady Europejskiej na kolejną kadencję. Ponownemu wyborowi byłego polskiego premiera otwarcie sprzeciwiał się polski rząd. (TVN24)


Jaką radę dla polskiego rządu ma Donald Tusk? - takie pytanie usłyszał dziś były premier Polski. I wybrnął w swoim stylu. Strzeż się mostów, które palisz, bo gdy ich nie będzie, nigdy nie będziesz mógł wrócić - powiedział Tusk. Dodał, że ten cytat chciałby zadedykować "właściwie wszystkim państwom członkowskim". - Natomiast dziś szczególnie odnoszę to do rządu Polski - stwierdził. (Gazeta.pl)- Waszczykowski i Kaczyński przegrali 1 do 27, to straszny blamaż polskiej dyplomacji. Starczy tych porażek na arenie międzynarodowej. Wydaje się, że to był najgorszy tydzień polskiej dyplomacji od 1989 r. Nigdy jeszcze Polska tak dużo wizerunkowo nie straciła w ciągu jednego tygodnia - powiedział w rozmowie z Onetem Ryszard Petru (lider Nowoczesnej).


Prezydent Lech Wałęsa spotkał się w Teatrze Ziemi Rybnickiej z mieszkańcami Rybnika. Spotkanie zostało zorganizowane przez tamtejszy oddział KOD.

Były prezydent zapytany o współpracę z braćmi Kaczyńskimi w latach 90tych, opowiedział o nieudanej współpracy z Jarosławem i Lechem. Ku zaskoczeniu zebranej publiczności, swoje wspomnienia spuentował słowami: "Jednego odesłałem do żony, drugiego odesłałem do męża". (NaTemat)


Były piłkarz niemiecki Thomas Hitzlsperger, o tym czy warto ujawniać się,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz