czwartek, 23 marca 2017

News: George Michael, Robert Biedroń, Hejt, PO, Walt Cessna, TransFuzja, Sara Ramirez, Asia Kate Dillon, Trans prawa ...


Lynette Gillard, kobieta nie dawno okryła że osoba która zapłaciła za jej leczenie niepłodności był George Michael, wiele razy nie mogła być w ciąży, ale wreszcie będzie mamą, kiedy dowiedziała się że jest w ciąży w tym dniu kiedy umarł Michael. "Wierzę w przeznaczenie, więc jego śmierć i ciąża musi być jakoś połączenie", powiedziała dla The Sun. (PinkNews) Może jak buddyści wierzą wiele razy rodzimy podwójnie, może jej dziecko to George Michael.

Jak ujawnia w najnowszym wywiadzie w Gali, jedną z ofiar przymykania oczu na przemoc domową była jego matka. Oraz on sam i młodsze rodzeństwo.

Alkohol i przemoc były na porządku dziennym. Ojciec bił mnie, rodzeństwo i matkę wszystkim, co miał pod ręką - wspomina Biedroń. Nie umieliśmy wyczuć, kiedy zaatakuje. Zastanawialiśmy się, w jakim jest humorze kiedy pijany wraca do domu. Odgadywanie jego nastroju stało się ważnym elementem naszego życia. Mama była pozostawiona samej sobie, bo wszyscy dookoła udawali, że nie widzą problemu. Podziwiałem ją, że mimo przeciwności nie poddała się i wychowała nas na dobrych ludzi. Musiałem znaleźć sposób, by sobie z tym poradzić, bo inaczej stałbym się taki jak on. Uciekałem w książki. Dzięki nim dowiedziałem się, że inny świat jest możliwy, że gdzieś istnieje rzeczywistość, w której ludzie się szanują, są życzliwi i pomocni. Szukałem godności, która pozwoliłaby mi przede wszystkim przeżyć moje życie na własnych warunkach.

Nie było to łatwe, zwłaszcza że Robert, oprócz tego, że wychował się w patologicznym domu, miał także kłopot z zaakceptowaniem swojej orientacji seksualnej. Jak ujawnił w jednym z wywiadów, długo wierzył, że jest jedynym gejem, być może nawet na świecie. (Pudelek)

Ostatnio na naszej tablicy pojawia się wyraźnie więcej hejtów i chamskich komentarzy. Zastanawialiśmy się, jak na to zareagować. Wreszcie nas olśniło! Na czym najmocniej zależy osobom obrażającym innych w internecie? Oczywiście na tym, by jak najwięcej osób ich poparło! Postanowiliśmy więc pomóc naszym „fanom” w szerzeniu własnych mądrości i jedynie słusznych opinii. Udostępniamy Wam album pełen takich kwiatków, abyście mogli się z nimi zapoznać i pomyśleć nad ich głębokim sensem i znaczeniem. Enjoy!

A tak na poważnie – nie ma naszej zgody na chamstwo, homofobię, transfobię, rasizm, seksizm i wszelkie inne przejawy dyskryminacji. Wszyscy mamy prawo mieć inne zdanie, nie musimy się ze sobą zgadzać, ale dyskutować należy z zachowaniem podstawowych zasad kultury i szacunku. Nienawiść nie jest poglądem. Przepełnione nią komentarze będą przez nas zawsze piętnowane. Mamy nadzieję, że dzięki temu kolejne osoby zastanowią się dwa razy, zanim napiszą podobny komentarz - Grupa Stonewall.

Hejt to inności w naszym kraju to ostatnio jest modne widzę to wkoło co słyszę do inny na ulicy, zastanawiam czy ludzie myślą czy nie. Tego nie zatrzyma się to będzie bardzo źle, będą ofiary wielu osób odczłowiecza się, pokazuje że nie są ludźmi.

Prawdziwy Polak wyczuje pedała na odległość. Niczym świnia trufle. Przy tym nie podaruje odmieńcowi, skopie go i skuje mu pysk. I jeszcze zrobi fotkę ze skatowaną ciotą i wrzuci na fejsika. Potem zaliczy tysiące lajków i dozgonną wdzięczność znajomych. Będzie fejm na całej dzielni i na stadionie. Chwała bohaterom, śmierć zdrajcom. Wiadomo – gdyby homosie nie obnosiły się po ulicy ze swoim zboczeniem, to byłby święty spokój.

Do tego od lat przesuwa się społeczna granica przyzwolenia na podobne ataki, a kodeks karny nadal nie zawiera zapisów o mowie nienawiści. Stąd być może bierze się mój brak emocji. Pobici milczą zawstydzeni, że okazali słabość, a opinia publiczna nie potępia, bo wiadomo, że geje sami są sobie winni. A nad tym wszystkim radośnie hulają politycy. Kiedyś posłów i ministrów trochę ograniczała poprawność polityczna. Teraz jednak wygadują w telewizji takie rzeczy, za które w Niemczech dostaliby wyrok skazujący. A my łykamy tę medialną papkę i nie dziwimy się temu, że w europejskim Poznaniu, zaledwie 300 kilometrów od Berlina, można dostać w ryj z powodu blond włosów, kolczyków i turkusowych butów. Jeteśmy coraz słabsi, unikamy ciosu, chowamy się, schodzimy do podziemia. „Kampania przeciw Homofobii” szacuje, że jedymoe niecałe 10 procent ataków na tle homofobicznych jest zgłaszana organom ścigania. Niestety, nie ma się co oszukiwać, lepiej nie będzie, bo problem nie leży tylko w prawie, ale również w nas samych. (...) - Tęczowy Poznań.

Platforma Obywatelska przestawia się teraz jako nowa jakość, która może powstrzymać szaleństwo PiS. Tymczasem ugrupowanie Grzegorza Schetyny to zużyta partia władzy, z długą i niechlubną historią występowania przeciw prawom kobiet i mniejszości. Politycy i polityczki PO zapisali kolejną kartę tej historii głosując w Parlamencie Europejskim nad rezolucją przygotowaną przez hiszpańskiego europosła Zielonych Ernesta Urtasuna, wzywającą kraje Unii do prawnej ochrony kobiet i LGBT przed dyskryminacją. Oprócz Elżbiety Jazłowieckiej i Danuty Hübner (która później zmieniła swój głos tłumacząc się pomyłką) europosłowie i europosłanki PO byli przeciw rezolucji lub wstrzymali się od głosu. Tak samo jak PiS i Janusz Korwin-Mikke. Wstyd - Partia Zielony.

Kilkunastu europosłów PO wstrzymało się od głosu, a trzech było przeciw rezolucji Parlamentu Europejskiego wzywającej kraje UE do większych starań o równouprawnienie kobiet i osób LGBT. Europosłowie PiS też głosowali "przeciw". - Możemy zachęcać państwa UE do określonych działań, ale nie możemy im ich narzucać. To karmienie prawicowych, antyunijnych partii - uważa Kozłowska-Rajewicz.

Co budziło zastrzeżenia w EPL? Biuro Kozłowskiej-Rajewicz przesłało „Wyborczej” listę spornych punktów. EPL nie podobała się zawarta w rezolucji krytyka cięć budżetowych spowodowanych kryzysem, które zdaniem autora raportu uderzają przede wszystkim w kobiety. EPL sprzeciwia się też obowiązkowi wprowadzenia przez rządy obligatoryjnego wykrywania nierówności płacowych; prawnokarnym mechanizmom walki z seksizmem oraz przestępstwami ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową; uznaniu prawa do aborcji za prawo człowieka; czy wymienieniu w rezolucji krajów, gdzie brak równouprawnienia jest wciąż dużym problemem (m.in. Polski) - Gazeta Wyborcza.

Ja już słyszę tłumaczenie PO chce mi się rzygać my popieramy tylko jakieś ale zawsze, to nie pierwsze głosowanie czy w Polsce czy w Parlamencie Europejskim PO dało dupy.

Artysta Walt Cessna zmarł był stylistą i ulubieńcem świata mody. On stylizowany Nine Inch Nails. Spotykał się z Mario Testino, gdy miał 18 lat. Był też hustler w San Francisco, fotografem w Nowym Jorku. On walczył z nałogiem i miał HIV. Więcej o nim na Queerty.

Byłem ministrantem o były ministrantach gejach. Bycie ministrantem może, ale tak naprawdę nie musi i często nie ma wpływu na nasze dalsze życie. Jednak póki rodziny wychowują swoje dzieci w wierze katolickiej, Kościół – świadomie bądź nie – będzie przyjmować sporo gejów zarówno pod swój dach, jak i bliżej, pod sam ołtarz. Z tego względu dobrze byłoby wśród duchownych zmienić myślenie o osobach LGBT+. Pytanie tylko, kiedy i czy w ogóle się tego doczekamy? całość na Tęczowy Poznań.

Dwaj mężczyzn zostali aresztowani i zmuszeni do pozowania nago po tym jak zostali złapani na seksie w hotelu w Ghanie. (PinkNews) Kto jest odpowiedzialny za homofobie w Afryce, biały chrześcijanin.

Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 24 marca o godz. 18.30 w siedzibie Stowarzyszenia Grupa Stonewall przy ul. Jackowskiego 17 m. 6. Grupę współorganizują: Fundacja Trans-Fuzja i Stowarzyszenie Grupa Stonewall. Spotkania prowadzą: psycholog Karolina Orlik i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Lukrecja Kowalska.

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną, niebinarną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 24 marca (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

​Pinksixty News wiadomości LGBTAktorka znana znana z serialu Chiruldzy - Grey’s Anatomy, Sara Ramirez, która jest biseksualna pojawiła się na wiecu w Teksasie i przemawiała przeciw nowej ustawie która zakazuje używanie toalet przez osoby transpłciowe.

"Nasza rodzina LGBTQ+ jest atakowana, znowu, i to nie jest OK", mówiła Sara Ramirez, dodała "Kochać bliźniego swego jak siebie samego oznacza pokazywać że wszyscy mieszkańcy Teksasu mają równe prawa - a tym samym dostęp do toalet."


Walka osób transpłciowy w USA trwa prawo do toalet. Trans uczeń Grace Dolan-Sandrino mówi, że ma "prawo do korzystania z toalety"Asia Kate Dillon mówi o binarny osoby które nie czują się chłopcami i ani dziewczynami, w programie Ellen


Transkbieta Ricki Ortiz chce być pierwszą transpłciową osobą profesjonalnym graczem w grach


Cztery osoby zginęły, a 20 zostało rannych w ataku, do którego doszło koło gmachu parlamentu w centrum Londynu. Londyńska policja poinformowała, że był to incydent terrorystyczny. Teraz prowadzi w tej sprawie śledztwo. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe