niedziela, 26 marca 2017

Być gejem i lesbijką na Jamajce - gdzie miłość jest nielegalna


Na Jamajce, więcej niż 80% obywateli uważa, bycie gejem jest niemoralne. Homoseksualne osoby żyją w strachu za każdym razem kiedy wychodzą na ulice. Telewizja Logo i Where Love Is Illegal, rozmawiali z członkami społeczności LGBTQ na Jamajce jak żyje się im.


Inne dokumenty z Jamajki o LGBT jak muszą codziennie walczyć z przemocą, bezdomnością, a nawet wielu są zabijani. Dodam jest to kraj chrześcijański, gdzie miedzy innymi to kościoły chrześcijańskie w tym katolicki namawiają do nienawiści osób LGBT.


Wielu LGBT ucieka z Jamajki jak Gareth Henry, który znalazł azyl w Kanadzie po zagrożeniu na jego życie w ojczyźnie Jamajce.


Skąd prawo karanie homoseksualizmu na Jamajce to wprowadzili biali i chrześcijanie, z czasów kolonialny. Paradoks że większość praw kolonialny uchylali po chcieli być niepodległym krajem ale zostawili sobie prawo karanie homoseksualizmu i nie tylko Jamajka wiele inny krajów korionalny jak Indie czy Uganda.


Wiele osób LGBT są po prostu mordowani, homofobia do zbrodnia przeciw ludzkości czy ktoś normalny może zabić z powodu ktoś jest inny. Wielu chrześcijan którzy słuchają swoi pseudo duchowny i później wychodzą z kościoła i mordują. Nie raz krzyczy się na islam, ale chrześcijanie nie odróżniają się czy Jamajka czy Afrykańskie kraje chrześcijańskie robią to samo z nami co w krajach islamskich.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz