środa, 22 marca 2017

News: Parlament Europejski, Prasa LGBT, Dzień zespołu downa i walki rasizmem, Mormoni, Równość małżeństw ...


Badanie preferencji konsumenckich osób LGBTQ. Potrwa do 15 kwietnia. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby niehteronormatywne. Ankieta jest w pełni anonimowa i dostępna TUTAJ.

Informacja z Parlamentu Europejskiego o przyjęciu rezolucji, nawołującej państwa członkowskie do wprowadzenia prawnej ochrony przed dyskryminacją kobiet, osób trans- i interpłciowych, lesbijek, gejów i osób biseksualnych.

Nie dziwi (choć bardzo smuci) fakt, że przeciwko temu stanowisku opowiedzieli się wszyscy obecni na sali eurodeputowani konserwatywni i skrajnie prawicowi, wybrani m.in. z list Prawa i Sprawiedliwości (należący do Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz Grupy Europy Wolności i Demokracji Bezpośredniej) lub wybrani z list PSL (a należący do Grupy Europejskiej Partii Ludowej). W tym kontekście paradoksalnie pocieszający jest wstrzymujący głos Jarosław Kalinowski.

Zdecydowanie bardziej bulwersuje fakt, że przeciw uznaniu elementarnych, równych praw oddali głos także eurodeputowani z list Platforma Obywatelska: Julia Pitera, Jarosław Wałęsa oraz Jan Olbrycht. A wstrzymało się od głosu aż czternaścioro ich kolegów i koleżanek, także wybranych z list PO: Michał Boni, Jerzy Buzek, Danuta Hübner, Dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (niegdysiejsza pełnomocniczka ds. równego traktowania), Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Marek Plura, Dariusz Rosati, Adam Szejnfeld, Róża Thun, Bogdan Wenta, Bogdan Zdrojewski, Tadeusz Zwiefka.

Z przykrością stwierdzamy: niestety dawno nas Państwo do tego przyzwyczailiście. Jednocześnie chcemy bardzo podziękować osobom, które zagłosowały ZA: Danuta Jazłowiecka (wybrana z list PO) i 5 eurodeputowanym, wybranym z list Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy i należącym do Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w PE: Lidia Geringer de Oedenberg, Profesor Adam Gierek, Bogusław Liberadzki, Krystyna Łybacka, Janusz Zemke - Miłość Nie Wyklucza.

Po prostu żenujące polscy politycy, w normalnym kraju już ponad tysiąc osób wyszło na ulice protestować, ale nie u nas pedałki polskie większości mają do w dupie. Jeszcze w stylu Legierskiego głosują na homofobów. W wielu osób w środowisku ma syndrom Sztokholmski.

Dużo ostatnio w Polsce prób podważania prawa par jednopłciowych do wychowywania dzieci. Oto historia, która spłynęła do nas niedawno od naszej sympatyczki Magdy. Poznajcie perspektywę tęczowej rodziny:

„Boję się zmian, które dzieją się teraz w Polsce. Jesteśmy z moją partnerką razem od 5 lat. Rok temu urodziła nam się córeczka z in vitro. Zdążyłyśmy rzutem na taśmę przed nową ustawą, która zakazuje procedury kobietom samotnym oraz parom innym niż hetero.

Miałyśmy wątpliwości, ale chęć wspólnego wychowania dziecka była tak ogromna, że postanowiłyśmy nie martwić się na zapas. Rodzina, przyjaciele, a nawet ludzie z pracy przyjęli informację o nas i naszej córeczce z wielkim entuzjazmem. Babcie są dumne i szczęśliwe.

Gdy byłam jeszcze nastolatką temat orientacji był tabu. Codziennie bałam się, że ktoś się dowie, że jestem lesbijką. Zostałam nawet wyrzucona z pracy z tego powodu. Cieszę się, że dzisiaj już tak nie jest. Wiem, że w Polsce jeszcze minie dużo czasu zanim nikogo nie będzie obchodziło z kim żyjesz.

Dostaję mdłości, gdy sobie pomyślę, że nasza córeczka tak naprawdę nie jest również moja. Gdyby coś się stało mojej partnerce (która jest biologiczną matką), państwo mogłoby mi dziecko odebrać, bo przecież jesteśmy w świetle prawa obcymi osobami. Dlatego tak ważne jest uregulowanie spraw osób, które żyją w innych związkach niż hetero. Mam nadzieję, że doczekam” - Miłość Nie Wyklucza.

Prasa LGBT przeczytania: HIV Plus, Echo Magazine, Out Front, Lavender Magazine, Boyz Magazine, QXBaltimore OUTloud, Mannschaft Magazin, Fenuxe Magazine, Wire Magazine, David Atlanta. Tylko dla dorosły QX Men i Dirty Boyz.

W wydanym wspólnym stanowisku NGO podtrzymujemy nasz pogląd wyrażony w apelu w grudniu 2016 roku, że znowelizowane przepisy ustawy o zgromadzeniach są nadmiernym i niczym nieuzasadnionym ograniczeniem podstawowych wolności obywateli, jakim jest wolność organizowania publicznych zgromadzeń. Uważamy również, że wydanie w tej sprawie wyroku przez TK w składzie pozbawionym podstawy prawnej pogłębia chaos prawny i każe nam stwierdzić, że Trybunał Konstytucyjny w swoim obecnym kształcie przestał pełnić rolę gwaranta ochrony naszych praw i wolności - Helsińska Fundacja Praw Człowieka

​Pinksixty News wiadomości LGBT


21 marca, obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji na całym świecie odbędzie się szereg wydarzeń, by zwiększyć świadomość społeczną dotyczącą zespołu Downa, propagować prawa ludzi z trisomią 21 i przede wszystkim - integrować się z nimi! My przypominamy wspaniały filmik “Mic”, dzięki któremu możemy poznać Paula - geja z zespołem Downa. (Queer.pl)


Kampania ILGA Europe z okazji dnia walki z rasizmem z udziałem miedzy innymi prezes KPH Chaber.


Do akcji 1procentNaMiłość dołączają Jędrzej i Marek, znani Wam jako autorzy profilu Nasze Wielkie Krakowskie Wesele. Usłyszeliśmy o nich w 2014 roku, kiedy zawarli umowę partnerską i wyprawili huczne wesele, oswajając tym samym rodziny, przyjaciół – a dzięki medialnemu nagłośnieniu także społeczeństwo – z kwestią regulowania związków par jednopłciowych w Polsce.
Jędrzej i Marek wspierają na co dzień inne pary w zawieraniu podobnych umów. Służą radą, pomocą, kontaktami, a także świadkują na uroczystościach :) Nas też wspierają. I bardzo gorąco im za to dziękujemy!

Z przygotowanie klipu dziękujemy ekipie: Rostek i Artykuł Osiemnasty. mnw.org.pl/1procent KRS 0000485267


Rodzina Mackintosh która jest mormońska opowiada o swoim synu jak ujawnił się że jest gejem, akceptacji i miłości oraz wsparcie dali jemu nie odrzucili go za to kim jest.


Finlandia. Dochód podstawowy dla bezrobotnych. Przyznanie bezwarunkowego dochodu podstawowego na 2 lata ma sprawić, by bezrobotni znowu stanęli na nogi.


W wieku 66 lat zmarł były zastępca pierwszego ministra Irlandii Północnej oraz były dowódca IRA Martin McGuinness. Według BBC News polityk cierpiał na rzadką chorobę serca. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz