środa, 8 marca 2017

News: WOŚP, KPH, Kanada, TransFuzja, Lokaj królewski, George Michael, RPA, Fire Island, Adele ...


Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych - cieszył się szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, prezentując na warszawskim Zamku Królewskim kwotę zebraną podczas 25. Finału. Zebrano 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. - Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna - stwierdził Owsiak. (TVN24)

KPH: W zeszłym tygodniu Aneta i Giorgi przepracowali swoje ostatnie dni w biurze KPH. Byli z nami, jako część zespołu ds. bezpieczeństwa osób LGBT, od ponad dwóch lat. Dzięki nim powstała seria publikacji i materiałów edukacyjnych dla organów ścigania, przeprowadzili i zorganizowali także szereg warsztatów i konferencji. Można powiedzieć, że ich praca odbiła się pozytywnie na tym jak tysiące przedstawicieli_ek polskiej policji, prokuratury i sądów wykonują swoją pracę.

Ale mieli oczywiście swój udział w innych naszych osiągnięciach: kampanii i gali Ramię w ramię, kampanii Znak Pokoju, tworzeniu międzynarodowego ruchu rodziców, Paradzie Równości i dziesiątkach innych inicjatyw. Oboje pozostają z nami, w nieco bardziej ograniczonym zakresie, jako wolontariusze.

Ciało Dakoty James, absolwenta Uniwersytetu Duquesne, zostało znalezione w rzece Ohio. Dakota James, 23 lat, po raz ostatni widziano go 25 stycznia w centrum Pittsburgha. Ponad miesiąc później odnaleziono jego zwłoki w rzece w Ohio. (Towleroad)

Kanadyjska marynarka wybrała parę gejów do pierwszego pocałunku, kiedy marynarze wracają do domu wybiera się jedną osobę która całuje powrót.

Pierwszy raz wybrano parę gejów, Corey Vautour został wybrany do pocałunku po powrocie z morza całuje swojego partnera po dziewięciu miesiąca bez niego. Wczęśniej w roku 2015 para lesbijek całowała się w pierwszym pocałunku. (The Star)

Policja w Holandii poszukuje czterech podejrzany zabito mężczyznę z Europy wschodniej, 33-latek który żył w Rotterdamie i odwiedzał stolicę, udał się do Oosterpark około 9 wieczorem w piątek wieczorem (3 marca). Został okradziony i zaatakowany nożem, zmarł w szpitalu później tego wieczoru. (GayStarNews)

Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 10 marca o godz. 18.30 w siedzibie Stowarzyszenia Grupa Stonewall przy ul. Jackowskiego 17 m. 6.

Grupę współorganizują: Fundacja Trans-Fuzja i Stowarzyszenie Grupa Stonewall. Spotkania prowadzą: psycholog Karolina Orlik i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Lukrecja Kowalska. Dodatkowe informacje uzyskasz od Lukrecji Kowalskiej, tel.: 667 863 841 lub mail: lukrecjakowalska1969@gmail.com.

Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 10 marca o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku). W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

Lokaj księżnej Diany, Paul Burrell, jest gejem i wkrótce wychodzi za mąż. Jej przyjaciel i „opoka”- jak sam się nazwał - rozwiódł się w zeszłym roku z żoną po 32 latach, by móc poślubić swojego partnera Grahama Coopera, z którym spotyka się od prawie 10 lat. Przez większość swojego życia trzymał swoją orientację seksualną w tajemnicy – tylko Diana wiedziała. „Była jedyną osobą, której mogłem powiedzieć, wierzyła, że będzie dobrze” – podsumowuje. (The Sun/Queer.pl)

Z byt naiwnie sądzono, że Polska może wkroczyć na autorytarną ścieżkę obraną wcześniej przez Węgry i Unia Europejska nadal będzie biernie przyglądać się już dwóm tak funkcjonującym państwom. O tym, że cierpliwość zarówno do Polaków, jak i Węgrów się kończy daje właśnie do zrozumienia unijna komisarz ds. sprawiedliwości Věra Jourová. – Fundusze europejskie należy uzależnić od poszanowania praworządności i praw podstawowych – oznajmiła wpływowa Czeszka. (Na Temat)

Obłuda po katolicku. Ksiądz, który w internetowym nagraniu oskarżył o gwałt innego duchownego, został odwołany z funkcji wikariusza. Kuria podjęła taką decyzję, gdyż w internecie pojawiło się kolejne nagranie, ujawniające, że wikariusz sam składał seksualne propozycje nieletnim. (Polsat News)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Koroner potwierdził, że George Michael zmarł z naturalnych przyczyn. Piosenkarz, który zmarł 25 grudnia, zmagał się z chorobami serca i wątroby. "W związku z tym, że ustalono naturalną przyczynę śmierci, którą była kardiomiopatia rozstrzeniowa z zapaleniem mięśnia sercowego i stłuczenie wątroby, dalsze dochodzenie jest zawieszone i nie ma potrzeby przeprowadzania dalszych badań oraz stawiania kolejnych pytań" - napisano w raporcie koronera - TVN24.


Brytyjska Kolumbia w Kanadzie walka o prawa transpłciowe osób kontra jeden kościół który jest przeciwko żeby rozszerzyć ochronę o transpłciowe osoby.


Orkiestra gejów i lesbijek z Londynu -  wykonują  La Calinda


RPA opera mydlana ważny kolejny krok dla widoczności LGBT w tym kraju, po latach istnienia opery mydlanej 7DE Laan, pierwszy pocałunek gejowski.Telewizja Logo wyprodukowali nowe reality Fire Island, sześciu facetów jak żyją w mekce gejowskiej koło Nowego Jorku.


Adele potwierdziła że wyszła za mąż za swojego partnera Simona Koneckiego, według mediów wzięła ślub podczas Bożego Narodzenia. Piosenkarka i jej mąż poznali się w 2011 roku. 19 października 2012 roku na świat przyszedł ich pierwszy syn, 4,5-letni Angelo James.


Kontrowersje wokół pigułki "dzień po" nie cichną. - Działania ministerstwa zdrowia nie ma nic wspólnego z medycyną, są działaniami czysto ideologicznymi i służą tak naprawdę tylko jednemu – byśmy krok po kroku stali się państwem wyznaniowym – mówi posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz