środa, 1 marca 2017

News: Bob Harper, Krzysztof Charamsa, Republikanie, Izrael, Billy Porter, Seniorzy LGBT, Antysemityzm ...


Trener fitness Bob Harper znany z telewizji NBC jest w trakcie rehabilitacji po poważnym ataku serca, był nieprzytomny przez dwa dni.

Harper, 51 latek upadł podczas pracy na siłowni w Nowym Jorku dwa tygodnie temu. TMZ donosi. Harpera mama zmarła na atak serca, on mówi, że to genetyczne, doprowadziły do ​​jego ataku serca.

Harper ujawnił publicznie jest gejem w jednym z odcinków programie The Biggest Loser w 2013 roku. (GayStarNews)

W niedzielę ulicami Krakowa przeszedł marsz pamięci z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Wśród m.in. okrzyków "Cześć i chwała, bohaterom", "Raz sierpem, raz młotem czerwona hołotę", "je..ć TVN", pojawił się i "Polska czysta, Polska biała, bez Araba i pedała". Wraz z uczestnikami marszu szli i politycy, w tym Ryszard Terlecki i wojewoda małopolski. (Queer.pl)

W zapowiedzi wydawnictwa - Krytyki Politycznej - czytamy: "Kamień węgielny kładzie się jako pierwszy – to na nim opiera się cała konstrukcja budynku. Coming out Krzysztofa Charamsy, dokonany w październiku 2015 roku jest kamieniem węgielnym w jego życiu. W pełnym rozkwicie kariery teologicznej na najwyższych szczeblach w Watykanie Charamsa zdecydował się obnażyć hipokryzję Kościoła katolickiego, instytucji, która od wieków wykorzystuje seks jako narzędzie, pozwalające zapewnić jej władzę nad ludźmi. Przez nakazy, doktrynę i spowiedź Kościół reglamentuje radosne przeżywanie tego podstawowego wymiaru egzystencji. Wymusza na kobietach podporządkowanie się mężczyznom, a osoby homoseksualne dyskryminuje, traktuje jak trędowatych, wyniszcza. Unieszczęśliwia ludzi. Wszystko to skrywane jest pod płaszczykiem utkanym z hipokryzji, ponieważ – jak twierdzi Charamsa – głęboko homofobiczne katolickie duchowieństwo samo w dużej mierze składa się z homoseksualistów. Stłumiona i zepchnięta do podziemi seksualność ludzi Kościoła, zmuszonych do respektowania niezgodnego z ludzką naturą nakazu obowiązkowego celibatu, nierzadko staje się przestrzenią, w której mnożą się nadużycia i przemoc pedofilska.

Charamsa w Kamieniu węgielnym pragnie wstrząsnąć sumieniami i zapoczątkować odnowę Kościoła katolickiego, w który wciąż jeszcze chce wierzyć. Aby Kościół mógł dalej istnieć, musi wreszcie pogodzić się z wynikami badań naukowych i zacząć szanować wszystkich ludzi – niezależnie od ich orientacji seksualnej." Premiera książki jest przewidziana na maj. (Replika)

Być może podobne metody działania można by przenieść na polski grunt? Otóż, w stanie Maryland (USA) obraduje właśnie Conservative Political Action Conference (CPAC) – konferencja ciesząca się złą sławą w kręgach LGBT-friendly: biorą w niej udział najbardziej konserwatywni, homofobicznie nastawieni politycy Partii Republikańskiej.

HRC wykupiła małą reklamówkę na Grindrze. „UWAGA! Do uczestników CPAC: Nie możecie być z nami w swych pokojach hotelowych, a jednocześnie przeciwko nam na sali konferencyjnej” Hipokryzja wielu gejów, którzy gejami są wyłącznie w łóżkach, a w pozostałych sferach życia – nie tylko udają hetero, ale gorzej – są homofobami – szkodzi całej społeczności LGBT. Hipokryzja ta przybiera szczególny wymiar, gdy dotyczy polityków – ale pamiętajmy, że nie tylko o polityków chodzi. (Replika)

Siły Powietrzne Izraela na swoim koncie Instagramie, w dniu rodziny w Izraelu opublikowali zdjęcie Kapitana Adir Gabbai wraz z swoim mężem, Deanem, wraz z psem.

Ludzie cechujący się dużą kreatywnością mają więcej połączeń nerwowych pomiędzy prawą i lewą półkulą mózgu - podało naukowe czasopismo "Bayesian Analysis”. Tak wynika z najnowszych badań amerykańskich i włoskich naukowców. (Polsat News)

Rush Limbaugh wieloletnich rozwodników, który lubi poniżać kobiet za urodę, tylko sam siebie nie widzi, jego teoria spiskowa dotyczące filmu Moonlight, dlaczego wygrał Oskara z powodu gejowskiej mafii czarnej, a może jeszcze muzułmańskiej mafii zapomniał że jeden aktor muzułmaninem jest. (PinkNews)

Nawet o 60 proc. mogą zostać obcięte wyceny niektórych zabiegów i opieki nad noworodkami. Takie propozycje przygotowała ministerialna agencja. Jerzy Owsiak wylicza, że będzie to słono kosztować szpitale oraz najmłodszych pacjentów - Gazeta.pl

Transkobieta Jaquarrius Holland, 18 lat została zastrzelona w Monroe, Luizjana w dniu 19 lutego. Zabicie Holand jest ona siódmą ofiarą transkobietą zabita w Stanach Zjednoczonych w 2017 roku. (PinkNews)

"To historyczny moment" - oceniają włoskie media decyzję sądu apelacyjnego w Trydencie, który uznał skutki prawne "zagranicznego zabiegu, który doprowadził do zaistnienia stosunku rodzicielskiego pomiędzy dwojgiem nieletnich urodzonych dzięki ciąży osoby trzeciej a ich ojcem niegenetycznym". Dzięki temu urodzone w USA niemowlęta mogą mieć we Włoszech dwóch ojców - Polsat News.

​Pinksixty News wiadomości LGBTBroadway aktor Billy Porter został uhonorowany nagrodą HRC podczas gali w Filadelfii w ostatni weekend.Milwaukee w stanie Wisconsin, dotyczące seniorów LGBTCincinnati policjantka Angela Vance została powołana łącznik miedzy społecznością LGBT, żeby policja była przyjazna, sama też jest lesbijką.Cheerleaderka Phoebe Cesinaro w liceum Queen Bee, kilka lat temu nazywała się Christian i uważała za gejach.


Piotr i Paweł opowiadają pytania miedzy innymi o tym jak ujawniać się


Pastor William Barber mówi że NAACP (organizacja Afroamerykanów) bojkotuje Karolinę Północną i nie będzie mieć swojej konwencji w tym stanie za anty LGBT ustawę.


Wycieczki w Soho dzielnicy Londynu, z okazji 50 lat kiedy homoseksualizm został zalegalizowany w Angii.W Turcji powstał pierwszy sklep LGBT


Donald Tusk ma bardzo duże szanse na ponowne objęcie stanowiska szefa Rady Europejskiej. - Jarosław Kaczyński przez swoją politykę (...) chce zemścić się na Donaldzie Tusku za wyimaginowane krzywdy, których doznał rzekomo w związku z katastrofą smoleńską. Realne krzywdy (...) to ośmiokrotnie przegrane wybory z Donaldem Tuskiem i to rzeczywiście może boleć - powiedział w rozmowie z Onetem Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej.


W Filadelfii zniszczono cmentarz żydowski, około 500 grobów zniszczono do drugi incydent wandalizmu na cmentarzu żydowskim w tydzień. Zeszłym tygodniu w St. Louis zniszczono cmentarz wiele incydentów fałszywy telefonów o bombie w Centra Społeczności Żydowskiej w całym kraju.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz