środa, 15 marca 2017

News: Mowa nienawiści, Prasa LGBT, Książki, KE, Snowboardzistka Šárka Pančochová, Paul Burrell, Ronaldo ...


W niedzielne popołudnie, osoba odwiedzająca Casa Ruby LGBT Centrum w Waszyngtonie, fizycznie zaatakował pracownika, wrzucił cegłę przez okno i uderzył dodatkowo atak słownych. To nie pierwszy atak na te centrum wcześniej też mężczyzna zaatakował został aresztowany, ale znów zaatakował później.

Coraz więcej ataków homofobiczny na organizację LGBT w USA, wielu stanach ataki nawet strzela się do budynków LGBT. Od czasu wyborów prezydenckich, przestępstwa z nienawiści wrastają, potwierdza Southern Poverty Law Center. Wzrost ataków na ośrodki LGBT, ale też ataki na meczety czy cmentarze żydowskie. (The Adovcate)

PiS może dążyć do wycofania Polski z UE w najbliższych latach - uważa były ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych. - Czy Polska będzie formalnie poza UE, to będzie zależało od kalkulacji - mówił Ryszard Schnepf. Były ambasador zaznaczył, że choć obecnie Polacy są w zdecydowanej większości zwolennikami Unii, to może się to zmienić pod wpływem "propagandy państwowej przeciwko Unii Europejskiej". (Gazeta.pl)

Prasa LGBT do przeczytania:  Trans*Action Magazine, The Fight Magazine, The AdvocateQNotes, San Francisco Bay Times, Out Bristol, Fenuxe Magazine, David Atlanta, The Standard Magazine, Wag magazine, Baltimore OUTloudThe Rainbow Times, Boyz Magazine, QX Magazine, Get Out!.

Poruszający portret trzech kobiet, które postanowiły porzucić swoje dotychczasowe życie, qby szukać szczęścia dla siebie i swojej rodziny. Houlematou Diallo z Gwinei, Mariya Bolova z Bułgarii i Xiména Palacios z Kolumbii opowiadają o swojej walce o lepsze życie we Francji. To historia siły ducha, wiary i nadziei, które pozwalają im iść do przodu pomimo tęsknoty za domem - Dokument Arte.

Od wulgarnych obelg po fizyczny atak. Z taką sytuacją zetknęło się w nocy z soboty na niedzielę czworo młodych ludzi. Tym co sprowokowało pijanego 27-latka - sprawcę ataku - miał być ich homoseksualizm. Nie wiadomo, jaki byłby finał zajścia, gdyby nie szybka interwencja policji. Dziś pobici poddali się obdukcji, chcą by sprawcę ataku spotkała zasłużona kara. Rozważają jednak wyjazd z Poznania. Na stałe. O echach weekendowego ataku, który na przestrzeni ostatnich miesięcy nie był jedynym - Olga Sokal - wideo na WTK Poznań.

Samorząd gospodarczy księgarzy, wydawców, hurtowników, drukarzy i wszystkich innych powiązanych z rynkiem książki czyli Polska Izba Książki przygotowała projekt, w ramach którego ujednolicone miałyby być ceny książki, a wszelkie promocje zakazane. W największym skrócie jest to uderzenie w małe księgarnie, te internetowe a przede wszystkim w klientów. Zdaniem PIK „książka to nie kiełbasa i nie powinna być sprzedawana w promocji”.

Jednak wprowadzenie ustawy ma jeden cel, czyli skierowanie ruchu do największych księgarni. Wzrosną z pewnością ceny książek, przez co spadnie prawdopodobnie czytelnictwo, które już dziś jest na tragicznym poziomie. Według badań z ostatnich lat co 5 osoba z wyższym wykształceniem nie przeczytała więcej niż jednej książki w ciągu roku. (wolnosc24.pl)

Niemcy planują wdrożenie nowego prawa, które zobliguje sieci społecznościowe, takie jak np. Facebook, do usuwania oszczerczych postów i gróźb - podaje Reuters. Niedostosowanie się do tego wezwania poskutkuje nałożeniem na firmę kary finansowej w wysokości nawet 50 mln euro - przewiduje projekt - TVN24BIS.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przyznał pracodawcom prawo zabraniania swoim pracownikom noszenia w widocznym miejscu religijnych i politycznych symboli w czasie pracy. Pod jednym warunkiem.

Zakaz musi dotyczyć wszystkich religijnych symboli. Pracodawca ma prawo powołać się na politykę firmy i zabronić prawcownikom obnoszenia się z politycznymi, filozoficznymi i religijnymi symbolami w miejscu pracy, o ile reguła ta jest ogólna i dotyczy wszystkich, a nie opiera się na stereotypach lub uprzedzeniach wobec jednej lub kilku określonych religii - o2.pl

Koalicja organizacji pozarządowych domaga się, by KE zastosowała wobec Polski Artykuł 7 Traktatu o Unii Europejskiej. „Nie damy się uciszyć i zastraszyć oskarżeniem, że donosimy. Krytykujemy sytuację, która wymaga krytyki” – mówią Draginja Nadażdin z Amnesty International, dr Krzysztof Śmiszek z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, Danuta Przywara z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Maria Ejchart-Dubois ze Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy.  (..) - Krytyka Polityczna.


Pinksixty News wiadomości LGBT


Snowboardzistka Šárka Pančochová która zdobyła srebrne medale na Mistrzostwach Świata i Winter X Games. Reprezentowała również Czechy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, z rozmowa dla Out Sports mówi o tym jak czuje się sportowcem LGBT.


Były kamerdyner królewski Paul Burrell ujawnia swoje powody dlaczego teraz ujawnia jest gejem, że księżna Diana wiedziała, że on jest gejem.


Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza. (TVN24)


Pinksixty Entertainment - Beauty and the Beast


Blake Mitchell i Sean Ford aktorzy porno rozmawiali z YouTuber vlogerem Davey Wavey, opowiadali dotyczące czy się wstydzą nagości Blake mówi że jego rodzinie nie było wstydu dotyczące nagości.


Piotr i Paweł - tym razem odpowiadają na pytania dotyczące, przyzwyczajeń i planów na przyszłość


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe