czwartek, 9 marca 2017

News: Lambda Warszawa, Niemcy, Równość małżeństw, Boston, Brazylia, Anderson Cooper, Volvo, Transseksualizm ...


Nowy, wybrany zarząd Lambdy Warszawa zostali wybrani Krzysztof Kliszczyński, Agata Tomaszewska, Adrianna Kapała, Piotr Godzisz, Kamil Prykowski i Marta Turska. "Zwieramy szyki i dalej realizujemy nasze cele. Mamy nadzieję, że będziecie nas wspierać i mobilizować do działania."

Najważniejsza jest akceptacja i wsparcie ze strony bliskich. Przyda się też odwaga i gruba skóra, od której odbiją się wyzwiska - "pedały" czy "cioty". Jeśli ich nie masz, pewnie pozostaniesz w ukryciu, może się nawet ożenisz i będziesz miał dzieci, wynika z opowieści gejów, których zapytaliśmy, czy Krosno to tolerancyjne miasto - krosno24.pl.

Według Europejskiego Instytutu ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) większe równouprawnienie płci zaowocuje m.in. przyspieszeniem rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej i stworzeniem ponad 10 mln nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych 30 lat - Polsat News.

Niemiecki kandydat lewicowy SPD Martin Schulz potwierdza swoje poparcie dla równości małżeństw wraz z prawami do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. (Queer.de)

Ale kościół katolicki Niemiecki już walczy przeciw równości małżeństw. Berliński abp Heiner Koch, podaje konstytucja niemiecka zakazują małżeństwa homoseksualne. Ostrą krytykę arcybiskupa dotyczące konstytucyjności równości małżeństw. Polityk partii Zielony Volker Beck. "W rzeczywistości Kościół katolicki miał zupełnie inny powód. Odrzucenie równości małżeństw przez biskupów niemieckich jest uziemiony że oni odrzucają homoseksualizmu". (Queer.de)

Studenci katolickiego liceum w Connecticut chcą przeprosin i zniżenia zakazu dla par jednopłciowy na balach maturalnych. (PinkNews)

Grupa weteranów LGBT, których chciały wziąć udział w Bostońskim dzień Świętego Patryka parady, zostali zakazani organizatorzy nie chcą ich tylko z powodu są LGBT.

W odpowiedzi na ten zakaz burmistrz miasta Martin J. Walsh powiedział dla The Boston Globe, że nie będzie marszu chyba gdy organizatorzy zmienią decyzję pozwolą LGBT i też wezwał innych obywateli do protestu.

Dodam to nie pierwszy raz organizatorzy zakazują LGBT w paradzie świętego Patryka, tak samo było wiele lat w Nowojorskiej paradzie, nawet była pani prezydent Irlandii która ma syna geja odmówiła kiedy jeszcze była prezydentem.

Parady świętego Patryka wiele są organizatorzy kościół katolicki, przez to odmawia LGBT. Nowojorska dzięki protestom i bojkotom pozwolimy LGBT uczestniczenie. (PinkNews)

Szokująca zbrodnia przeciw transfobii w Brazylii. Transpłciowa kobieta została zabita przez transfobów. Nagraniu który pokazuje jak ona błagała o życie, Dandara dos Santos, 42 lat została zabrana z swojego domu, pobita, rozebrana i rzucona na taczki później zabita. Ludzie szydzą z jej rzucali obelgi transfobiczne i homofobiczne.

Mimo Brazylia ma wiele praw LGBT jak małżeństwa osób tej samej płci ale homofobia, transfobia jest silna i dodam że to nie żaden kraj islamski tylko chrześcijański.

Badanie przeprowadzone na początku tego roku okazało się, jedna osoba jest zabijana LGBT co 25 godzin w Brazylii w całym 2016 roku. 144 ofiar stanowiły osoby trans, co przekłada się na niezwykle nieproporcjonalne 42 procent ofiar zbrodni transfobicznej. (PinkNews)

Inna zbrodnia na tle homofobicznym w miasteczku Anglikańskim Warwick. Ojciec zgwałcił własną 16 letnią córkę, po chciał ją w ten sposób wyleczyć z homoseksualizmu.

Gwałciciel wcześniej nadużywał przemoc w stosunku do swoich dwóch pozostałych córek. Gdy szesnastolatka podzieliła się swoimi wątpliwościami i wyznała swojemu ojcu, że może być lesbijską, zamiast pomocy i zrozumienia została brutalnie zgwałcona. Jak ustalił sąd Warwick Crown Court mężczyzna, aby "wyleczyć" ją z jej "przypadłości" i przekonać do mężczyzn dopuścił się kazirodztwa.

"Oskarżony zareagował pokazując prawdziwą i nieokiełznaną złość decydując się na gwałt, aby udowodnić, że seks z mężczyznami jest lepszy, niż z kobietami" - mówił przy wygłaszaniu wyroku sędzia Andrew Lockhart. Ojciec zachował się w stosunku do córki w sposób "upokarzający i degradujący". Gwałciciel usłyszał wyrok skazujący. Za kratkami spędzi 21 lat. (Polish Express/PinkNews)

"Dzisiaj słowem kluczowym dla nas na pewno jest godność. Dla wielu osób doświadczenie życia w Polsce związane jest z poczuciem, że ktoś im kilka razy dziennie pluje w twarz. Im niżej plasujesz się na drabinie dochodów, tym gorzej. Pozbawia się ich godności, kiedy kontaktują się z pracodawcami, ale również z instytucjami państwowymi. Wielkie firmy – jak ostatnio Starbucks – chętnie wykorzystują różnice płac, by napuszczać jednych pracowników na drugich. Wszystko dla zysku.

Ludzie zdają sobie sprawę, jak bardzo uwikłane w te procesy są aktualne elity. Na tym wygrywa nacjonalistyczna prawica, odwołując się do przekazu antyestablishmentowego i jasno wskazując wroga. Rzecz w tym, że prawdziwym wrogiem nie jest "obcy", ale wyzysk i nierówności" – mówi Mateusz Trzeciak w wywiadzie dla Tygodnik Przegląd - Partia Razem.

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o Krajowej Rady Sądownictwa. Zmiany przewidują m.in. wygaszenie kadencji jej członków-sędziów. Nowelizacja doprowadzi do zmiany ustroju państwa - komentuje KRS (Gazeta.pl)

Jesteśmy w tarapatach, jako naród demokratyczny i musimy znaleźć drogę powrotną do zdrowego rozsądku, albo czeka nas dyktatura. Sądy będą polityczne to bardzo szkodzi i wielu LGBT, miedzy innymi będą mogli zakazywać parad równości, protestów przeciw władzy, karać pary homoseksualne za śluby zagranicą.

​Pinksixty News wiadomości LGBTBrandi Burgess jest córką Ricka Burgessa, współ-gospodarza Rick i Bubba, porannej audycji radiowej dla widzów konserwatywny. Kiedy ujawniła że jest biseksualna, zaczęły jej problemy ojcem konserwatystą. Dla HRC opowiada o swojej akceptacji i jak jest ważne pokazać innym być sobą, mimo konserwatywnej homofobicznej rodziny.


Paweł i Piotr w Wrocławiu


CNN dziennikarz Anderson Cooper gościł w programie The Late Show Stephen Colbert, wyznał że blokuje na Twitterze prezydenta.Jesse Tyler Ferguson gościł w programie Conan O'Brien, mówił o kontrowersja o filmie piękna i bestia z postacią gejowską, mówi że wielu obawiają dzieci zostaną homoseksualne, on widział dużo hetero filmów i nie miał problemem swoja seksualnością.


Nowy spot Volvo z akcentem gejowskim


Cios dla ruchu praw transseksualistów, Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych ogłosił, że wysyła sprawę ponownie do rozpatrzenia do sądu niższej instancji. Pozew do sądu najwyższego USA został wniesiony przez Virginy transpłciowego ucznia Gavina Grimma, który pozwał swój lokalny okręg szkolny dotyczące zakazu używania toalet dla transpłciowy osobom. (Polsat News)


Ciąg dalszy kontrowersyjnych wypowiedzi europosła Janusza Korwin-Mikkego o zarobkach kobiet. - Blondynki zarabiają więcej niż brunetki. To sprawdzone i potwierdzone - powiedział w środę w programie "Good Morning Britain". Prowadzący Piers Morgan nazwał eurodeputowanego "obrzydliwą, seksistowską świnią".


Policja prowadzi śledztwo w Oklahomie po tym kilka razy ostrzelano centrum LGBT w Tulsa. (Towleroad)


Grupa LGBT China dotyczące społeczności LGBT w największym kraju w Azji


Bezdomność po polsku, jak polacy wykorzystują dobro inny jeszcze krzyczy się na uchodźców jacy to nic nie robią, polacy są lepsi.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe