wtorek, 28 marca 2017

News: Orange is the New Black, Filipiny, Malta, Rosja, Równość małżeństw, Gender, George Michaela ...


Zdjęcie jest jak z bajki, ale to prawdziwe życie: Lauren Morelli, scenarzystka kultowego lesbijskiego serialu "Orange is the New Black", ożeniła się w weekend z gwiazdą serialu Samirą Wiley (gra Poussey Washington).

Panie poznały się na planie serialu 3 lata temu, w zeszłym roku się zaręczyły. Obie wyoutowały się niedługo po tym, jak się w sobie zakochały. (Zauważyliście w ogóle, że to dość częste - to miłość wyzwala u wielu z nas siłę, która powoduje, że coming out już nam niestraszny.

Ślub miał miejsce w Palm Springs (Kalifornia, USA) i został przeprowadzony przez - uwaga! - rodziców Samiry, którzy są pastorem i pastorką Zjednoczonego Kościoła Chrystusa Baptystów. Lauren ma 35 lat, Samira za 2 tygodnie skończy 30 - i przyznacie chyba, że wyglądają po prostu olśniewająco.

Zdałam sobie sprawę, że jestem lesbijką w maju 2012 roku. To był jeden z pierwszych dni na planie serialu. Nie chodziło o jedną rzecz, ale o wiele szczegółów - chociażby to jak niekomfortowo czułam się w otoczeniu lesbijek i jak mówiłam o sobie, że nie jestem zbyt "seksualną" osobą. Wydawało mi się, że to takie małe dziwactwa, które składają się na mój charakter. To, że wolałam przeczytać książkę niż uprawiać seks, jest całkiem rozsądnym tłumaczeniem, prawda? Przyznałam się już do swojej orientacji rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom. Teraz, gdy jestem w pokoju scenarzystów lub na planie, nie czuję, jakbym utknęła między dwoma prawdami. Tu jest moje miejsce, ponieważ moja własna historia pasuje do fikcyjnych opowieści, które przedstawiamy w serialu. Opowieści o ludziach, którzy odnajdują siebie, trudnych życiowych ścieżkach i odkupieniu - napisała potem w oświadczeniu. (Replika/Plotek)

W katolickim gdzie rozwody są zakazane Filipinach czołowy projektant tego kraju wziął ślub z swoim partnerem, wywołał hejt zaatakowano ich na portalach.

Filipiński para Francis Libiran i Christian Mark Jacobs ożenili się w zeszłym tygodniu, a ich zdjęcia ślubne spowodował ogromne kontrowersje w katolickim kraju mimo że ślub narażę jest tylko dla siebie, chcą zalegalizować legalnie w USA swój związek, ale i tak jak Polskie pary jednopłciowe będą dla siebie obce według prawa Filipińskiego. (GayStarNews)

„Dzisiejsze elity polityczne obarczone są latami złych nawyków. (…) Dlatego zwracamy się przede wszystkim do nich – do młodego pokolenia działaczy i działaczek politycznych i społecznych. Zacznijcie merytoryczną pracę!” – czytamy w liście otwartym wybitnych postaci polskiej nauki (pełna treść apelu dostępna jest TUTAJ) - Trybuna.

"Muszę zaznaczyć, że trzeba zrobić więcej, by zapewnić równość płci i by społeczność LGBTQI mogła cieszyć się pełną równością w Europie" - mówił do przywódców unijnych państw w sobotę premier Malty, Joseph Muscat - z okazji rzymskich obchodów 60-lecia Traktatów Rzymskich. Co na to premier Beata Szydło, która tak bała się słowa gender, że chciała jego usunięcia z Deklaracji rzymskiej?

Jednym z "sukcesów" premier Beaty Szydło jest to, że sformułowanie "gender equality" w Deklaracji zmieniono na "równość kobiet i mężczyzn". "Chodziło zarówno o te postulaty, które my zgłosiliśmy, ale również chodziło o to, żeby nie było tam zapisów, których absolutnie Polska nie byłaby w stanie zaakceptować" - mówiła o deklaracji premier, dodając, że "jednym z takich zapisów była również chęć, czy próba wpisania przez grupę państw w tej deklaracji zapisów dotyczących gender, na co my absolutnie nie mogliśmy się zgodzić". Gender jednak w Rzymie wybrzmiał - wszystko dzięki Josephowi Muscatowi, premierowi Malty, który w swym krótkim przymówieniu przypomniał o potrzebie solidarności i wprost nawiązał do potrzeby równości osób LGBTQI w całej Europie. (Queer.pl)

Jednak pewnie jeszcze zanim się to stanie, Polska zostanie wyrzucona z UE. Ostatecznie, w ilu krajach w Ministerstwach Rozwoju wręcza się nagrody za leczenie homoseksualizmu? Obawiam się, że w żadnym. Nasi europarlamentarzyści mogą sobie głosować przeciwko rezolucji ws. ochrony przed dyskryminacją, ale w UE nie ma zgody na dyskryminację ludzi z powodu ich orientacji seksualnej, więc jeśli nam się to nie podoba, to chyba musimy się zapisać do Unii Rosyjskiej. Co prawda trochę dziwi mnie wstrzymanie się od głosu takich obrońców praw człowieka jak Michał Boni, Jerzy Buzek, Danuta Hübner (po burzy w mediach zmieniła decyzję), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka czy Róża Thun, ale pewnie boją się, że ksiądz ich nie wpuści do kościoła, gdyby zagłosowali za. Prawa księdza w Polsce są ciągle prawami człowieka. Podobnie zresztą polski Episkopat jest mądrzejszy od papieża, więc nie zdziwię się, jeśli zdecyduje się na jakąś schizmę, gdyby Watykan okazał się zbyt postępowy. Póki co jednak homofobia w Kościele trzyma się mocno, co świetnie pokazuje przejmująca książka Krzysztofa Charamsy Kamień węgielny. Mój bunt przeciw hipokryzji Kościoła, która pod koniec kwietnia ukaże się nakładem naszego wydawnictwa. (...) - Krytyka Polityczna.

Homofobia w Rosji wzrosła ataki, aresztowania, kary finansowe, wyrzucanie z pracy, wszystko pod przykrywką "wartości rodzinny", tak jak u nas ostatnio nagrody dla organizacji od leczenia homoseksualizmu, plakaty homofobiczne na ulicach ... podobnie było w Rosji najpierw tylko słowa, a później czynny.

Dodam jeszcze kilka lat temu miedzy innymi za rządu PIS zakazywano paradę równości. Wiele polski organizacji tak zwane "pro rodzinny" są powiązane z zagranicznymi i te które też wychwalają Putina i organizują spotkania w Rosji nawołujące do nienawiści wobec osób LGBT.

Więcej na temat Rosji i krajów radziecki homofobii na stronie działacza brytyjskiego Petera Tatchella.

Grupa Stonewall spotkanie z parą Mirkiem i Darkiem - para, która po 7 latach postanowiła wziąć ślub w Kopenhadze. Niestety w Polsce prawnie ich małżeństwo nie istnieje.


​Pinksixty News wiadomości LGBTPinksixty Entertainment na temat George Michaela


Przyszłość polskiej edukacji zależy od nas wszystkich. Wciąż możemy ochronić dzieciaki przed szaleństwem reformy. W dniu strajku szkolnego bądźmy razem z nauczycielkami i nauczycielami!


Komitet Obrony Demokracji znów protestował. Tym razem w sprawie pozostania Polski w Unii Europejskiej. - Obawiam się, że jesteśmy dzieckiem w Europie sprawiającym nieustanny problem - powiedziała jedna z protestujących.


Podczas cotygodniowej konferencji prasowej w ratuszu, prezydent Słupska Robert Biedroń przedstawił wnioski płynące z opracowanej białej księgi dotyczącej budowy akwaparku.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz