sobota, 11 marca 2017

News: Brazylia, Robert Biedroń, Gay USA, Mister Gay Poland, Utah, Transparent, Xavier Bettel ...


Polska dyplomacja ma powody do świętowania. W Unii Europejskiej, rozbitej i podzielonej wewnętrznymi sporami, udało nam się znaleźć jeden punkt, który na chwilę zjednoczył Wielką Brytanię z Francją, Niemcy z Węgrami, Czechy z Austrią. Na imię mu Donald Tusk. Czy to nie powód do zadowolenia? Jarosław Kaczyński, pozornie grając obrażonego, doprowadził do rzeczy, która po Brexicie wydawała się politycznie niemożliwa - wp.pl

Edgar de Souza burmistrz małego brazylijskiego miasteczka Lins, poślubił swoją partnera Alexsandro Luciano Trindade przed 300 osobami przyjaciół i rodziny w sobotę 4 marca.

To pierwszy raz w Brazylii, kiedy burmistrz wziął ślub z swoim partnerem. "Chcemy dać widoczność małżeństw homoseksualnych i zachęcam innych do skorzystania z ich praw." mówił Souza.

Zaczął swoją karierę polityczną jako radny miasta Lins, chociaż nigdy nie mówił o swojej seksualności do momentu kiedy w roku 2012 kiedy startował na burmistrza miasteczka. (CNN)

Atak TVP na prezydenta Roberta Biedronia, szkalują go na zlecenie lokalny polityków Słupska. Wybrał się na wezwanie lokalnych polityków PiS, którzy w swoim mieście nie mogą liczyć choćby częściowo na tak wysokie poparcie, jakim cieszy się Biedroń.

Głównym zarzutem materiału był fakt, że prezydent miasta wyrusza w delegacje, także zagraniczne. Według cytowanych pisowców podczas owych wyjazdów promuje nie Słupsk, lecz siebie. Konkrety? Dowody? Brak. W dodatku przez Biedronia z miasta masowo wyjeżdżają ponoć urzędnicy i mieszkańcy. Konkrety? Dowody? Brak.

Najbardziej kuriozalny zarzut dotyczył tego, że Biedroń krytykuje działania rządu PiS, choć Słupsk ubiega się o państwowe dotacje na inwestycje. Ujawnia to autorytarną mentalność Graczaka i jego mocodawców, której obce są standardy demokracji i samorządności. Czy w państwie PiS warunkiem otrzymania przez społeczność lokalną środków na drogę publiczną jest popieranie wszelkich wizji prezesa Kaczyńskiego i jego podwładnych?

Według Bartłomieja Graczaka tempo inwestycji spada, a zadłużenie Słupska rośnie. Trudno orzec, na jakich danych oparł się reporter TVPiS. Bo według danych ratusza sytuacja jest dokładnie odwrotna - Trybuna.

Joseph Nicolosi, człowiek który wmawiał że homoseksualizm to choroba i próbował leczyć homoseksualizm i współzałożyciel NARTH, zmarł w wieku 70 lat. Nicolosi zmarł z powodu powikłań związanych z grypą. (Towleroad)

Był też wiele razy w Polsce na zaproszenie katolicki organizacji wmawiał swoje bzdury jak to można leczyć homoseksualizm. Tylko szkoda jego ofiar zostali skrzywdzeni, nawet nie którzy zabili się ma on krew na ręka wielu osób.

Stephen Fry rozmawiał z nim w swoim programie dokumentalnym


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Polska jako jedyna wyraziła sprzeciw wobec wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Co sądzi o tym ujawniony gej Xavier Bettel, premier Luksemburga? "Musimy współpracować z Polską, ale Polska też musi współpracować z Europą. Nie jesteśmy zakładaniami wewnętrznej polityki pana Kaczyńskiego".


Kandydaci Mister Gay Poland 2017 - Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka


W bastionie Mormonów w Provo, stanie Utah, członkowie społeczności połączyli siły, aby stworzyć bezpieczną przestrzeń dla młodzieży LGBTQ.Obsada serialu "Transparent", dają wielkie wsparcie dla Gavina Grimma, i  do młody trans jego statania do równy praw transpłciowy najbardziej do korzystania toalet.


Po tym jak ujawnił się jako transpłciowy 2 lata temu Gabriel Vidrine kontynuował swoją największą pasję - taniec brzucha - i w ten sposób znalazł kim jest na prawdę.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz