środa, 8 marca 2017

Dzień kobiet - protesty, walka o równe prawa, być kobietą w kościele


8 marca to dzień walki. To dzień, w którym od ponad stu lat kobiety przypominają, że ciągle nie mają pełni praw. Także dziś kobiety na całym świecie wyjdą na ulice, by domagać się równości.

W ubiegłym roku pokazałyśmy, że potrafimy powstrzymać prawicowych, antykobiecych fanatyków. Utrzymanie naszych praw to jednak za mało. Czas zawalczyć o prawa, które od dawna nam się należą. Potrzeba do tego politycznego zaangażowania i determinacji. Dziś w sejmie nikt nie reprezentuje naszych interesów. Ale możemy to zmienić.

Chcemy bezpieczeństwa, szacunku i kontroli nad własnym życiem. Potrzebujemy więcej kobiet w polityce i życiu publicznym. Z okazji Dnia Kobiet życzymy tego sobie i Wam - Partia Razem.

Replika: Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet życzymy kobietom, mężczyznom oraz wszystkim innym osobom - świata bez dyskryminacji ze względu na płeć.

Na przykład:
Fot: KPH na marszu kobiet w Warszawie
- by w reklamach jacyś faceci zaczęli prać i dostawali "orgazmu" na widok "bieli bielszej od bieli".
- by stanowcza decyzja przestała funkcjonować w języku jako "męska decyzja", bo decyzje nie mają płci.
- by nie było tak, że jak szefowa się wkurzy, to na pewno dlatego, że ma:
1. okres
2. menopauzę
3. brak seksu
(za to, jak szef się wkurzy, to wszyscy chodzą na paluszkach, bo na pewno miał powód)
- by faceci nie tracili rezonu, gdy będą podrywani przez laski - bo inicjatywa romansowa też nie powinna mieć płci
- by nie było tak, że przy 6 kobietach w rządzie i 13 mężczyznach, jak u premier Kopacz, "Polityka" waliła na okładce "Rząd pań" - a nie zwracała uwagi, że przecież tak naprawdę permanentnie mamy "rządy panów"
- by nie było tak, że jak dziecko jest chore, to zawsze mama bierze zwolnienie i zostaje w domu, a jak dziecko chce iść na basen/do kina, to zawsze z tatą
- by gremia złożone z panów (z reguły starszych), w których co do zasady kobietom jest wstęp wzbroniony, przestały wyznaczać moralne drogowskazy
- by Maria Skłodowska-Curie i inne genialne kobiety miały w Polsce więcej pomników - niekoniecznie tych fizycznych, raczej pomników pamięci w naszych głowach
- by o kobiecym ciele nie decydowało ciało złożone głównie z mężczyzn
- by nie było tak, że teoretycznie o kwalifikacjach na wysokie stołki decydują kompetencje, a w praktyce dziwnym trafem siedzą na nich prawie wyłącznie ci ludzie, którzy mają ptaszka między nogami (taka to kompetencja...)
- by było więcej facetów, którzy zamiast lecieć dziś do dziewczyn z kwiatkiem, zastanowią się, co na co dzień robią dla równości
- by było mniej kobiet, które totalnie rozpłyną się dziś z radości na widok tego kwiatka - bo pomyślą, że ten symbol może być jednak pusty - a chodziłoby raczej o jakieś realne sprawy.
Strajk Kobiet Poznań

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jego przesłanie na dzień kobiet. Na Dzień Kobiet postanowiliśmy zwrócić uwagę na kobiecy obraz Kościoła "Kościół jest Kobietą". Kościół to wspólnota kobiet i mężczyzn, którzy tworzą społeczność wiary i zaufania Bogu. Naszą relację opisujemy obrazem relacji małżeńskiej - relacji z miłości i wyboru. Kochamy Boga, bo chcemy - Bóg kocha nas, bo chce.

Zwracając uwagę na ten obraz chcemy też podziękować wszystkim naszym siostrom, które wkładają masę serca i pracy w misję i życie Kościoła w każdej posłudze.


Klip Na Temat z okazji dnia kobiet w wielu kobiet jak Krystyna Janda, Martyna Wojciechowska, Dorota Warakomska jest też Anna Grodzka.

Ellen DeGeneres jej inspiracje kobietami które są wzorem