niedziela, 8 stycznia 2017

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Katedra Hope, Papież, Starokatolicy ...


Radosnych i spokojny Świąt Bożego Narodzenia siostrom i braciom prawosławnym. Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, wśród nich grekokatolicy i staroobrzędowcy, rozpoczęli w sobotę Święta Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego, czyli według tzw. starego stylu. Przypadają one trzynaście dni po świętach katolickich.

Wielu też LGBT w Polsce jest prawosławni jak miedzy innymi Ewa Hołuszko działaczka opozycyjna w okresie PRL, czy Misha Cherniak członek chóru Voces Gaudiae i Wiary i Tęczy.

Ojciec z kościoła Baptystycznego diakon, dzieli się swoimi doświadczeniem w radzeniu sobie ze świadomością, że ma syna geja. W swoim przemówieniu mówi o tym, jak zrozumieć, co znaczy naprawdę jest miłość bezwarunkowa do swojego dziecka.Rozważanie Prezbitera Tomasza Puchalskiego na Niedzielę Chrztu Pańskiego i Liturgii Słowa i pobłogosławienia wody w Niedziele Chrztu Pańskiego w poznańskiej wspólnocie reformowanych katolików.


Rozważanie na Uroczystość Epifanii Prezbitera Bartka Pępka z Reformowanego Kościoła Katolickiego w PolsceKatedra HopeMrok i światłość - 1. niedziela po Epifanii. Lud, pogrążony w mroku, ujrzał światłość wielką, i tym, którzy siedzieli w krainie i cieniu śmierci, rozbłysła jasność. (Mt 4,16)Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - Święto Chrztu Pańskiego


Kościół Middle Church


Metropolitan Community Church Boston


Metropolitan Community Church LiturgiaMetropolitan Community Church Cathedral SunCoast, FlorydaMetropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Palm Beaches, Floryda


Joyce Meyer - Tarcza wiaryHillsongBoże Narodzenie prawosławnych i wiernych innych obrządków wschodnichŚwiąteczne życzenia J.E Najprzewielebniejszgo Arcybiskupa Jeremiasz, Kościół Prawosławny obchodzi Boże Narodzenie.Papież na audiencji: nieraz łzy są źródłem nadzieiAnioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem. Franciszek wskazał, że "misyjny styl uczniów Chrystusa" polega na tym, by "głosić Ewangelię z łagodnością i stanowczością, bez arogancji czy narzucania".

- Prawdziwa misja nigdy nie jest prozelityzmem, ale przyciąganiem do Chrystusa, począwszy od silnego zjednoczenia z Nim na modlitwie, adoracji i konkretnej miłości, która jest służbą Jezusowi obecnemu w najmniejszym z naszych braci. Na wzór Jezusa dobrego i miłosiernego pasterza i ożywiani Jego łaską jesteśmy wezwani, by uczynić nasze życie radosnym świadectwem, które oświetla drogę, które przynosi nadzieję i miłość - stwierdził papież.

Zauważył, że obchodzone dziś święto Chrztu Pańskiego "pozwala nam odkryć na nowo dar i piękno bycia ludem ochrzczonych, to znaczy grzeszników zbawionych przez łaskę Chrystusa, rzeczywiście włączonych, za sprawą Ducha Świętego, w synowską relację Jezusa z Ojcem, przyjętych na łono matki Kościoła, którzy stali się z zdolni do braterstwa, które nie zna granic i przeszkód" - Deon.plHomilia Ojca św. Franciszka wygłoszona podczas Mszy Świętej w Niedzielę Chrztu PańskiegoKoptyjski Kościół w Niemczech reportaż Deutsche WelleThe Hour of PowerBrak komentarzy:

Prześlij komentarz