środa, 25 stycznia 2017

News: Heger Heinz, Andy Mientus, Transpłciowe spotkania, Oscary, Adopcję, Trump, modelka Hanne Gaby Odiele, Janet Mock, Kelloggs, Brexit ...


"Mężczyźni z różowym trójkątem" zwyciężyli w plebiscycie na Książkę Historyczną 2016 r. "Mężczyźni z różowym trójkątem" Hegera Heinza - pierwsza opublikowana relacja byłego więźnia nazistowskich obozów koncentracyjnych, który był prześladowany na mocy Paragrafu 175 za orientację homoseksualną. Polecam książkę można miedzy innymi nabyć na BearBook.

Aktor Andy Mientus wrzucił na Instagram swoją fotkę z napisem: „Jestem wyoutowanym biseksualnym (poważnie) twórcą teatralnym. Walczę o różnorodność we wszelkich aspektach procesu twórczego w teatrze (pomysły, casting, sprawy administracyjne), byśmy usłyszeć mogli głosy tych, którzy dotąd nie byli należycie reprezentowani.”

Mientus ma 30 lat; występuje w teatrze oraz telewizji – znany jest z seriali „Pojedynek na życie”, „Smash” oraz przede wszystkim – z roli pierwszego wyoutowanego homoseksualnego supervilliana ever (Pied Piper we „Flash”).

W zeszłym roku aktor wyszedł za mąż za Michaela Ardena, też aktora, z którym jest od 6 lat. A po instagramowym, biseksualnym coming oucie spotkał się z bifobią.

„Biseksualizm nie istnieje”, „Ludzie są homo lub hetero – jeśli jesteś w związku z facetem, znaczy, że jesteś homo i tyle” - padły komentarze.

Na co Andy nie wytrzymał i odpowiedział: „A jak bym był singlem, to znaczy, że nie miałbym w ogóle orientacji? Co więcej, czy komuś przychodzi na myśl, że można być w związku – ojej! ojej! - NIEmonogamicznym?” (Replika)

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną, niebinarną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 27 stycznia (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Jeśli potrzebujesz kontaktu z innymi, którzy Cię wysłuchają, zrozumieją, zaakceptują mimo Twojej odmienności, jeśli potrzebujesz informacji o transseksualności, procedurach i pomocy medycznej, a także jeśli masz wątpliwości, czy transpłciowość dotyczy właśnie Ciebie, przyjdź na nasze spotkanie. Chcemy pomóc Ci poczuć, że nie jesteś sam, że są inni, którzy rozumieją Twój problem.

Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.30. Prowadzą je: psycholog Julia Kata, psycholog Joanna Niedziela i wolontariuszka fundacji Edyta Baker. Zapraszamy.

27 lat ciężko pracowali i znaleźli dom dla 2304 dzieci. I to by było na tyle. Krajowy Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nie dostał od Ministerstwo Rodziny zgody na adopcje zagraniczne, a to oznacza jego koniec. Taką zgodę dostały tylko dwa ośrodki. Teraz polskie dzieci - jak podkreśla ministerstwo - mają być adoptowane w Polsce. (TVN24)

Polska staje się krajem religijnym, tylko katolickie ośrodki, po nie chcą dzieci wysyłać dzieci zagranicą, a może pani premier albo Kaczyński zaadoptuje dziecko. Odbierają prawa innym do dzieci i mieć godny dom. Druga sprawa większość dzieci nie chcą polskie rodziny co mają być w domu dziecka.

Dobra zmiana lepsze domy dziecka niż rodziny kochające. Katolickie agencję to wiele odmawiają dzieciom nie tylko parom jednopłciowym, ale też samym hetero po gdy okaże się para jest ateistami lub innego wyznania.

Katolickie agencję nie patrzą dobro dziecka, tylko czy są katolikami itp, w polsce tylko patologi się pomaga. Afery z katolickimi domami dziecka wiele razy są jak Irlandia czy Hiszpania.

Prezydent Donald Trump twierdzi, że były tłumy na jego inauguracji większe niż jakikolwiek byłego prezydenta - media i eksperci powszechnie obalili jego twierdzenia.

Teraz następne kłamstwo wcześniej pisał że swoją mowę pisał w zimowym ogrodzie białym domu. Ale teraz urzędnik Białego Domu ujawnił że to nie prawda. Okazuje się, że przemówienie zostało napisane przez Stephen Miller i Steve Bannon. (PinkNews/NewYorkTimes)

Trumpa administracja usunęła z departamentu stanu strony byłego sekretarza stanu John Kerry jego przeprosiny do homoseksualny za przeprosiny za latach prześladowań w latach 1950-tych i 1960-tych, a także inne treści dotyczące LGBT. (HRC)

Sekretarz prasowy administracji Trumpa powiedział, że "nie wie", czy nowy prezydent uchylili zabezpieczenia przeciw dyskryminacji osób LGBT. (PinkNews)

Ogłoszono nominację do OSCARA aż 8 nominacji do Oscara dostał film "Moonlight" - dramat o dojrzewaniu czarnego homoseksualnego nastolatka w biednej dzielnicy Miami.

20 nominację w karierze otrzymała Meryl Streep za film "Boską Florence". Nominacja dla aktorki Ruth Negga) - to dramat o tym, jak biały mężczyzna i czarna kobieta (Państwo Loving) wywalczyli w 1967 r. wyrok Sądu Najwyższego USA legalizujący małżeństwa międzyrasowe na terytorium całych Stanów.

Musical "La La Land" zdobył rekordową liczbę nominacji - aż 14, w tym we wszystkich najważniejszych kategoriach. Miedzy innymi grający główne role Emma Stone oraz Ryan Gosling także zdobyli szanse na Oscara. (Replika/TVN24)


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Belgijska modelka Hanne Gaby Odiele wyznała wyznała jest interseksualna, tak zwane obojnakiem płcią męską i żeńską. (Out Magazine)Działaczka i pisarka transkobieta Janet Mock na marszu kobiet


Para gejów z Manchesteru, Anglii, Mark i Chris wystąpili w nowej reklamie płatków śniadaniowych Kelloggsa. Dyrektor sprzedaży Chris Hall i fryzjer Mark Hearfield, są razem od 22 lat. Hall lubi jeść swoje płatki z gorącym mlekiem i miodem, a Hearfield preferuje w temperaturze pokojowej.


Brytyjski Sąd Najwyższy uznał, że premier Theresa May potrzebuje zgody parlamentu, aby rozpocząć proces wychodzenia z Unii Europejskiej. Wtorkowy wyrok oznacza, że May nie będzie mogła rozpocząć negocjacji z UE, dopóki nie zdobędzie poparcia deputowanych. W obu głównych partiach mogą znaleźć się parlamentarzyści, którzy - wbrew przywódcom - zagłosują przeciwko Brexitowi. Prokurator generalny Jeremy Wright przekazał, że rząd jest "zawiedziony", ale zastosuje się do wyroku. Premier twierdzi, że to nie opóźni Brexitu. Plan jest taki, by do końca marca uruchomić procedurę wychodzenia z UE.  (Gazeta.pl)


Trump podpisał dekret zakazał finansowanie organizacjom kobiecym które mają w programie słowo "aborcja".  Pierwszy raz wprowadzony przez prezydenta Ronalda Reagana w 1984 roku, później uchylony ale znów powrócił. Podpisał w obecności ilu kobiet  zero, sami mężczyźni, chcą kontrolować kobiece ciała. (The Huffington Post)


Donald Trump chce zbudować dwa rurociągi, którymi będzie płynąć ropa z Kanady. Budowa jednego z nich została w ubiegłym roku zablokowana przez byłego prezydenta Obamę po protestach Siuksów. Decyzja ta wywołała jednak ogromny sprzeciw ekologów i Indian z narodu Dakotów, którzy już kiedyś protestowali przeciwko ich powstaniu.

Senator z ramienia Demokratów Barnie Sanders skrytykował decyzję prezydenta. - Miliony ludzi z całego kraju zjednoczyły się, żeby zatrzymać budowę rurociągów Keystone XL i Dakota Access i pokazać, że musimy przejść z gospodarki energetycznej opartej na paliwach kopalnych na odnawialne źródła energii. Dzisiaj prezydent Trump zignorował głosy milionów i wybrał krótkoterminowy zysk, za nic mając przyszłość naszej planety - komentował Sanders. (Gazeta.pl)


Rachel Maddow w swoim programie dotyczące wojsk lądowych armii amerykańskiej w różnych krajach na Środkowym Wschodzie, zauważa że Trump zagrozi bezpieczeństwo żołnierzy, miedzy innymi wykorzystać żołnierzy do kradzieży dóbr inny krajów jak np ropę naftową.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz