czwartek, 19 stycznia 2017

News: Hari Nef, Chelsea Manning, Studenci, KOD, Niemcy, Antonio Tajani, Transpłciowy policjant, Femen, Różowy trójkąt ...


Wielka międzynarodowa korporacja z branży "beauty" gra odważnie. Do grona ambasadorek L'Oréal Paris została zaproszona Hari Nef, transpłciowa modelka i aktorka.

Nef, której przemiana wciąż trwa, bardzo otwarcie mówi o swojej tożsamości i życiu osobistym, jako publicystka często zabiera głos w sprawach dotyczących praw transseksualistów. Można ją było również oglądać w uznanym serialu „Transparent”, w którym wcieliła się w rolę transpłciowej Żydówki u progu epoki nazimu.

Rosnąca popularność modelki sprawiła, że we wrześniu trafiła na jedną z czterech okładek "ELLE UK" z najbardziej opiniotwórczymi postaciami młodego pokolenia. Nigdy przedtem transseksualna osoba nie trafiła na okładkę mainstreamowego brytyjskiego magazynu.

Pochodzę z Europy Wschodniej i mam jaśniejszą skórę niż inni członkowie mojej rodziny. Jestem naprawdę blada, a skóra to pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy. To, że inni widzą cię w twojej prawdziwej skórze sprawia, że stajesz się całkowicie bezbronna – mówi w spocie modelka - Gazeta.pl

17 stycznia 2017 roku, na mniej niż tydzień przed zakończeniem kadencji, Prezydent Barack Obama złagodził wyrok Chelsea Manning. Po ujawnieniu informacji wskazujących na potencjalne zbrodnie według prawa międzynarodowego i naruszenia praw człowieka przez amerykańską armię, Manning usłyszała wyrok 35 lat pozbawienia wolności w więzieniu o zaostrzonym rygorze.

Chelsea Manning ujawniła poważne naruszenia, a w rezultacie rząd USA przez lata naruszał jej prawa człowieka – powiedziała Draginja Nadażdin, dyrektorka Amnesty International Polska. Prezydent Obama słusznie złagodził jej wyrok, ale powinien to zrobić dużo wcześniej. Chelsea przebywała w więzieniu tyle lat, podczas gdy osoby, których rzekome naruszenia ujawniła, nie zostały ukarane.

Zamiast karać osoby przekazujące informacje, rząd USA powinien wysłać mocy sygnał do świata, że zależy mu na zbadaniu naruszeń praw człowieka ujawnionych przez przecieki i postawieniu wszystkich podejrzewanych osób przed sądem.

Ze względu na różne kwestie procesowe oraz fakt, że Manning nie była w stanie przedstawić dowodów na to, że działała w interesie publicznym, przez 11 miesięcy przebywała w areszcie tymczasowym w warunkach, które Specjalny Sprawozdawca ONZ ds. Tortur określił jako okrutne, nieludzkie i poniżające traktowanie. Dodatkowo po próbie samobójczej została umieszczona w izolatce. Manning, która rozpoczęła proces tranzycji płciowej, w różnych momentach swojego uwięzienia byłą pozbawiona istotnego i odpowiedniego leczenia związanego z jej tożsamością płciową.

Amnesty International wzywało do jej uwolnienia od kilku lat. Amnesty International wzywa Prezydenta Obamę do wykorzystania swojej władzy wykonawczej podczas ostatnich dni urzędowania i ułaskawienia sygnalisty Edwarda Snowdena.

35-letni wyrok Manning był o wiele dłuższy niż wyroki innych osób służących w armii oskarżonych o morderstwa, gwałty i zbrodnie wojenne oraz jakichkolwiek innych osób oskarżonych o ujawnienie tajnych dokumentów - Amnesty International Polska.

Grupa Stonewall: W środę 25 stycznia w wielu polskich miastach odbędą się protesty studentów i studentek przeciwko polityce rządu! 25.01 / Poznań / Plac Wolności / 16:00-18:00

Gorąco wspieramy i przyłączamy się do protestujących, którzy na poznańskim Placu Wolności zaprotestują ponieważ chcą żyć w państwie:

1. W którym przestrzegana jest Konstytucja.
2. W którym instytucje naukowe i kulturalne są niezależne, a programy nauczania nie są ideologizowane.
3. W którym opłaca się prowadzić badania naukowe.
4. W którym zagwarantowana jest wolność zgromadzeń.
5. W którym media są wolne, a dziennikarze mogą monitorować pracę polityków.
6. W którym wszystkie osoby są równe wobec prawa.
7. W którym mamy zagwarantowaną ochronę wszystkich praw człowieka.
8. W którym ofiary przemocy są objęte realną ochroną.
9. W którym Ministerstwo Środowiska dąży do ochrony, a nie niszczenia polskiej przyrody.
10. Którego rząd nie izoluje Polski od Unii Europejskiej i nie ośmiesza naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Philip Egan, biskup katolicki z Anglii uważa za pozbawione sensu mówić o homofobii w kościele. Debata była "jakby jeden kłóci się z alkoholikiem".

Wszystko to że nie chce słyszeć że katolickie i inne religijne szkoły nie miały prawa do homofobii, dla nich to moralność potępianie osób homoseksualny, porównuje do Orwella świata.

W roku 2014 ogłosił że wszyscy którzy głosowali za małżeństwami jednopłciowymi i je popierają powinni nie mieć prawa do komunii świętej. Nazwał osób homoseksualny "zboczeńcami" i zagrażają dla pokolenia i rodziny.

To nie pierwsza osoba która porównuje osób homoseksualny do alkoholików podobnie był katolicki arcybiskup z Nowego Jorku Timothy Dolan. Republikanin Rick Perry czy rosyjscy minister sportu i młodzieży Witalij Mutko. W Niemczech w ubiegłym roku polityk Kiel. (Queer.de)

Nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego zwyciężył chadek Antonio Tajani, kim on jest wielokrotnie sprzeciwiał się osobom LGBT nazywał nas "chorymi psychicznie". Tajani, należy do Berlusconiego partii "Forza Italia". On też wiele razy krytykował swój kraj Włochy za wprowadzenie związków partnerskich, brał udział w manifestacja przeciw związkom partnerskich.

"Wybór Antonio Tajani jest dla nas rozczarowaniem" powiedziała Maria von Kanel, szefowa Europejskich Stowarzyszeń Rodzin LGBTIQ (Nelfa). (Queer.de)

Szokująca historia z Niemiec Bawarii. Policja w dzielnicy Lower Bawarski Deggendorf po tajemniczej śmierci 52-latka. Mężczyzna spłonął w ubiegłym roku na działce w zalesionej okolicy w pobliżu Moss we własnym samochodzie.

Władze nie były w stanie wykluczyć przestępstwa z użyciem przemocy ani samobójstwo. Według mediów wielokrotnie mężczyzna umawiał z mężczyznami na randki. (Queer.de)

Zarząd Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji wzywa Mateusza Kijowskiego do "niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego" - napisano w komunikacie po zebraniu zarządu. Na początku miesiąca pojawiły się informacje, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony. (TVN24)

KOD to nie tylko Kijowski wiele wspaniały osób przez jednego dupka, wszyscy atakują KOD. Miedzy innymi wśród KODzie są inni jak twórca KOD Trójmiasto Radomir Szumełda.

Radomir Szumełda w porannym programie "Onet Rano." mówił o tym, ile i czy w ogóle zarabia w Komitecie Obrony Demokracji. - Pracuję na dwa etaty za darmo. Myślę, że w KOD włożyłem kilkadziesiąt tysięcy złotych z własnej kieszeni - powiedział. - Mam poczucie kompletnego braku zaufania. Mam poczucie, że Mateusz zawiódł mnie i bardzo wielu ludzi - dodał.

Szef pomorskiego KOD-u, Radomir Szumełda opowie o pracy Komitetu Obrony Demokracji i o tym jak radzi sobie z kontrowersyjną sytuacją faktur Mateusza Kijowskiego oraz opowie o planach na przyszłość organizacji.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Seattle policja dotyczące walki z transfobią w mieście, też oficer policji który jest transpłciowy.


Nie długo 72. rocznica wyzwolenia Auschwitz w szkołach berlińskich temat homoseksualiści prześladowania w czasach nazistów. Jest jeden z filmu uczniów gimnazjum Johann-Gottfried-Herder w Berlinie, co myślą i dotyczące prześladowania osób homoseksualny przez nazistów.

Film jest po niemiecku


Homofobia w Niemcze wrasta mimo że większość niemców popiera równość małżeństw. W centrum LGBT "Kuss41" we Frankfurcie nad Menem, Hesja skarżą się wzrost wrogości do nich. Byli opluwani, grożono im nożem, wyzywani. (Queer.de)

Niemieckiej telewizji publicznej regionalnej reportaż o centrum dla młodzieży LGBTPółnaga kobieta rzuciła się w kierunku dopiero co odsłoniętej figury woskowej prezydenta-elekta USA krzycząc, że należy złapać go za... klejnoty. Było to nawiązanie do ujawnionego w czasie kampanii wyborczej nagrania rozmowy, w trakcie której Donald Trump powiedział, że jako celebryta może w kontaktach z kobietami pozwolić sobie na wszystko. Nawet na to, by łapać je za krocze. (Polsat News)


Działacz Matt Baume, że 8 lat postępu w sprawie praw LGBT, mogą cofnięte przez prezydenta nowego Trumpa


Premier zostałą zapytana przez dziennikarza o znajomych, którzy zostali zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz