poniedziałek, 9 stycznia 2017

Złote Globy rozdano Moonlight, Sarah Paulson, La La Land, Meryl Streep


Rozdano nagrody Złote Globy: Za najlepszy film w kategorii dramat zdobył "Moonlight", jest to opowieść o dorastaniu Afroamerykanina geja w Miami.

Najlepsza aktorka w filmie tv lubi mini serialu zdobyła Sarah Paulson za "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona".

Najlepszy aktor drugoplanowy został Aaron Taylor Johnson za film "Zwierzęta nocy" w reżyserii Toma Forda.

Najwięcej statuetek zdobył film aż 7 musical "La La Land" z udziałem Emmą Stone i Ryanem Goslingiem.

Meryl Streep, odebrała nagrodę C. DeMille'a za całokształt twórczości wygłosiła mowę, która przebiła inny.

Meryl Streep przemówienie: Nawiązując do rosnącej ksenofobii, strachu przed "obcymi" Streep powiedziała m.in.:

"Przecież w Hollywood roi się od obcych i od emigrantów. Ja pochodzę z New Jersey, Sarah Jessica Parker z Ohio, Natalia Portman urodziła się w Jerozolimie, Ryan Gosling, jak wszyscy mili ludzie, jest z Kanady. Dev Patel urodził się w Kenii, Amy Adams we Włoszech, a Ruth Negga - w Etiopii.
Jeśli ich wszystkich wywalimy, to co nam pozostanie do oglądania? Futbol i sztuki walki, które wcale nie są żadnymi "sztukami"!

W zeszłym roku szczególnie jedna "kreacja" zapadła mi w pamięć - i to nie w dobry sposób. Ten moment, gdy osoba ubiegająca się o najwyższy urząd w państwie, parodiowała niepełnosprawnego reportera... Ten widok złamał mi serce.

Reporter był w słabszej pozycji, nie był w stanie wziąć odwetu na osobie, która go wyśmiewała.
I niestety, nie była to kreacja - tylko rzeczywistość. Ta chęć poniżania, gdy jest demonstrowana przez kogoś u władzy, schodzi niżej i zaraża innych. Brak szacunku powoduje dalszy brak szacunku. Przemoc rodzi przemoc. Kiedy ktoś u władzy, ktoś silny i wpływowy, używa tej władzy, by dręczyć słabszych od siebie - przegrywamy wszyscy" (Replika/TVN24)


Sarah Paulson odbiera nagrodęAmerican Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona też zdobył za najlepszy film tv/mini serial współproducent i reżyser jest Ryan Murphy.Moonlight odbierał nagrodęViola Davis została najlepsza aktorką drugoplanowąAaron Taylor Johnson odbiera nagrodę


Ryan Gosling najlepszy aktor w komedii lub musicalu pocałował Ryana Reynoldsa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz