piątek, 6 stycznia 2017

News: Trans spotkania, Uchodźcy LGBT Syria, Biała siła, Gabbana, Joasia Gąska, KOD ...


Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Spotykamy się w siedzibie Fundacji Kobiecej eFKa przy ul. Krakowskiej 19 w Krakowie (I piętro). Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 stycznia (środa) o godz. 18.30. Spotkania krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciwych prowadzą psycholożka Karolina Koziara i wolontariusz Maxymilian Zaleski.

Zaawansowana grupa wsparcia dla osób trans przeznaczona jest dla tych, którzy nie mają problemów z zaakceptowaniem siebie jako osoby transpłciowej, są zaawansowani w procesie samoakceptacji, zrozumienia siebie, własnego miejsca w życiu i własnej tożsamości. Podczas spotkań grupy rozmawiamy o emocjonalności i uczuciach, intymności, seksualności, erotyce i partnerstwie, więziach międzyludzkich itp. Naszym celem jest doskonalenie własnych postaw życiowych, rozwój emocjonalności, poprawa jakości budowanych przez nas relacji międzyludzkich oraz lepsze zrozumienie i rozwój własnej seksualności.

Kolejne spotkanie grupy odbędzie się w środę 11 stycznia o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Gej syryjski uchodźca opowieść jak uciekł z Syrii - częściowo dzięki Facebookowi. 26-letni mężczyzna, znany jako Adam, mówi użył tajną grupę na Facebooku, aby komunikować się z innymi uciekając przez wojnę.

Adam żył w Turcji i wiedział, że musi znaleźć schronienie w innym kraju. Odkrył grupę na Facebooku zmienił jego życie - dając mu drogę do znalezienia innych, szukając schronienia.

Mężczyzna widział jak jego przyjaciel został ścięty, kobieta transseksualna została zgwałcona spalona i okaleczona. Te przerażające zdarzenia nie są rzadkością w Turcji, gdzie brutalne przestępstwa z nienawiści wobec osób LGBT wzrosły w ostatnich latach.

Błagał ONZ o schronienie bezpieczeństwo, obawiając się, on też będzie zabity jak jego znajomi z rąk brutalnych homofobów. Cztery miesiące później zaproponowano mu schronienie w Kanadzie. Adam jest teraz stara się poruszać skomplikowaną biurokrację Kanady zbudować nowe życie w innym kraju.

Sekretna grupa Facebooku nadal pomaga LGBT Syryjczykom komunikować się ze sobą i budować solidarność, w nadziei na znalezienie drogi wyjścia, podobnie jak Adam. (CBC News)

Ministerstwo Sprawiedliwości nie wie, czy krzyż celtycki uznać za symbol totalitarnej ideologii. W odpowiedzi na interpelację poselską powołuje się na jego niejednoznaczność – podobnie jak kilka lat temu białostocka prokuratura, która swastykę uznała za symbol szczęścia.

Ministerstwo wie co prawda, że hasło "White Pride" to "nazwa ruchu społecznego sprzeciwiającego się mieszaniu ras", ale powątpiewa, czy ma to jakikolwiek związek z rasizmem. Obowiązkiem rządzących jest walczyć z rasizmem, a nie go kryć - Partia Razem.

Szerzej wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak tłumaczy, dlaczego jego resort nie ma planów zakazania symboli krzyża celtyckiego i  "White Pride". "Posiadają jednak także inne konotacje" - pisze Piebiak. Jako odmienne rozumienie krzyża celtyckiego wymienia "wyraz symboliki religijnej". Alternatywą do faszystowskich konotacji "White Pride" ma zaś być... "nazwa ruchu społecznego sprzeciwiającego się biologicznemu mieszaniu ras ludzkich". Tyle, że właśnie ten ruch - tzw. "biała supremacja" - jest ściśle powiązany z neonazizmem - Gazeta.pl

Projektant Stefano Gabbana chwali Melania Trump w mediach społecznościowych za to że nosi ich ubrania. Projektanci którzy są hańbą dla środowiska gejowskiego, co jakiś czas afery związane z nimi od afer niepłacenia podatków, obrażanie rodzin jednopłciowe, czy rasistowskie.

Dodatkowo Stefano na jeden komentarzy nie życzy sobie żeby mówiono na niego "gej", on nie chce nazywany "gejem". (The Advocate)

Widać dowód kto ma za dużo pieniędzy, ma inny w dupie, myśli że jest "bogiem", może wszystko wielu bogaczy są oderwani od rzeczywistości. Dolce i Gabbana, ich ubrania są dla snobów, jeszcze produkowane przez trzeci świat, wyzysk. Ubrania dla homofobów, prawicowców i dla arabski kobiet.

 W Teksasie Gubernator Dan Patrick stanowy senator republikański Lois Kolkhorst, zaproponowali ustawę zakazać transpłciowym używać łazienek, według ich płci. Będą musieli użyć tej której urodzili się płcią, transkobieta powinna używać łazienki męskiej.

Mówią to oni są na właściwej po stronie historii, żeby upokarzać transpłciowe osoby, jeszcze transfoby cytują Martina Luthera Kinga, po prostu haniebnie zachowanie. (LGBT Nation)

Grupa ekstremistów chrześcijański AFA, nie chcą widzieć piosenkarki Carrie Underwood, na zjedzie chrześcijan, po ona popiera małżeństwa homoseksualne. Przez to chrześcijanie nie mogą słuchać jej piosenek. Ale za to piosenkarka Kim Burrell, była chwalona za to że nienawidzi homoseksualizmu. (PinkNews)

Franklin Graham, pastor ekstremista chce żeby transpłciowe osoby nie powinny mieć prawa do leczenia, żeby lekarze mogą odmawiać leczenia osób transpłciowy. Nie pierwszy raz anty trans jego, dla niego że transpłciowe naprawdę nie istnieją.

Też że atak 11 września do kara Boga za akceptację LGBT i upadek moralności w USA. Graham też jest wielkim zwolennikiem Putina, miedzy z powodu "zakaz propagandy homoseksualnej". On też przeprowadzi modlitwę podczas inauguracji Trumpa. (PinkNews)

Wiceprezydent-elekt Mike Pence zapewnił zwolenników Donalda Trumpa że on dotrzyma obietnicy uchylenia wszystkich Baracka Obama dekretów czasie prezydentury. Miedzy innymi o ochronie osób LGBT przed dyskryminacją, czy transpłciowe osoby ochrona w szkole, po dla fanatyczny chrześcijan to jak można ochronić LGBT, oni chcą znęcać się, wyśmiewać, wyzywać po wmawiają tak im ich bóg (lucyfer) mówi. (LGBT Nation)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Joasia Gąska - Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka


Jest przyzwolenie ze strony partii rządzącej i prokuratury na akty rasizmu. Nie można się dziwić, że jeśli w dodatku prezes Kaczyński mówił o jakichś chorobach, które są przynoszone przez uchodźców, kiedy jest ogólna nagonka na uchodźców, to w pewnym momencie w społeczeństwie odzywają się takie instynkty i działania, które mają charakter rasistowski - mówi posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer odnośnie min. ostatnich zamieszek w Ełku.


Sytuacja, w której znalazł się lider KOD Mateusz Kijowski jest, zdaje się, poprawna prawnie, a niepoprawna etycznie. Oczekiwałbym od niego wyjaśnień i oczyszczenia się z tej sytuacji – powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Sprawę skomentowali również Grzegorz Schetyna i Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej oraz Jakub Stafaniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego.


Jeśli wyniki audytu będą wątpliwe Mateusz Kijowski powinien podjąć męską decyzję i pożegnać się z Komitetem Obrony Demokracji - powiedział w "Faktach po Faktach" Radomir Szumełda, wiceprzewodniczący KOD. Odniósł się do informacji, że do firmy informatycznej Kijowskiego i jego żony miały trafiać pieniądze ze zbiórek publicznych Komitetu Obrony Demokracji.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz