czwartek, 12 stycznia 2017

News: Bochnia, Spotkanie o transpłciowości, IBM, Trans mężczyzna w ciąży, Obama, Rosja, Smog, Niemcy ...


Po odmowie udzielenia ślubu gejom w Bochni, sąd w Tarnowie oddalił skargę. Teraz Trybunał? O sprawie głośno jest od maja ubiegłego roku, kiedy kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bochni odmówił udzielenia ślubu Wojciechowi i Michałowi. Obaj chcieli zalegalizować swój związek w Sądzie Rejonowym w Bochni. Po odmowie, poskarżyli się do Sądu Okręgowego w Tarnowie. Ten jednak również nie podzielił ich argumentów.

- W Polsce nie ma przepisów, które w jednoznaczny sposób zabraniałyby zawierania takich związków - upiera się jednak Paweł Osik, jeden z adwokatów, który reprezentuje parę homoseksualistów.

Michał i Wojtek to jedna z pięciu par w Polsce, które walczą o prawo do legalnego wspólnego życia w ramach Koalicji na rzecz Związków Partnerskich. (Gazeta Krakowska)

Fundacja Trans-Akcja zaprasza na spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o transpłciowości", które odbędzie się w poniedziałek 16 stycznia o godzinie 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Lepszy Świat przy ulicy Libelta 22 w Poznaniu.

Logo IBM w wersji w kolorach tęczy (tęcza jest symbolem równości LGBT) ma być demonstracją firmy na rzecz równości płci oraz podkreśleniem, że firma prowadzi politykę niedyskryminowania np. osób homoseksualnych czy związków osób tej samej płci w miejscu pracy.   (Wirtualne Media)

Gej został wrzucony z mostu za to że odmówił seksu od żonatego mężczyzną który ma żonę i dzieci. Joth Wilson, został znaleziony pod mostem kolejowym. On ma złamaną szyje, plecy, cztery złamane żebra, krwotok mózgu, odcięta rdzeń kręgowy.

Walczy o życie w szpitalu. Nawet jeśli on przeżyje to będzie niesprawny i nigdy nie będzie już chodzić. Partner Jotha mówi "to była zbrodnia z nienawiści". Jakiś zdesperowany kryptopedał chciał seksu próbował zabić po odmówiono jemu seksu. (PinkNews)

Hayden Cross 20-latek z Gloucester w Wielkiej Brytanii przechodzi przez proces zmiany płci. I chociaż według prawa jest już mężczyzną media obiegła informacja, że… jest w czwartym miesiącu ciąży. Tym samym jest pierwszym mężczyzną w Wielkiej Brytanii spodziewającym się dziecka.

„We wrześniu doszło do poczęcia dzięki bankowi spermy. Znalazłem dawcę w sieci. Przeszukałem jedną z grup na Facebook’u. Nie musiałem płacić. Wybrany mężczyzna przyszedł do mojego domu, nasienie przekazał mi w słoiku, ja zaaplikowałem sobie je strzykawką. Nie wiem, kim był ten gość. Nie pamiętam niczego, nie wiem nawet jak miał na imię. Nie chciał żadnego kontaktu, mówił, że robi to, co robi, żeby pomagać innym. To było pierwsze podejście i od razu się udało. Byłem bardzo szczęśliwy. Musiałem zrobić to w ten sposób, nie miałem wyboru. Nie mogłem pozwolić sobie na właściwą klinikę".

Hayden mówi dużo o dziecku, o swojej decyzji, o jej konsekwencjach. Zaznacza, że zawsze chciał mieć dziecko. Jednocześnie podkreśla swoistą frustrację, że musiał przeprowadzić cały proces w taki sposób. Nie miał środków finansowych na bardziej profesjonalną metodę i odpowiedniejsze przygotowanie swojego ciała. W rozmowie z dziennikarzem z zagranicznego serwisu wyraził nadzieję, że jego przykład otworzy drogę w planowaniu rodziny innym osobom transseksualnym. (...) - mamadu.pl

Prezydent Barack Obama wydał swoje ostatnie przemówienie jako prezydent USA, we wtorek, 10 stycznia w Chicago, wzywał ten kraj do utrzymania nadziei i wiary w ich mocy, aby przynieść zmiany.

- Tak, postęp był nierówny. Działanie demokracji zawsze było trudne, pełne wyzwań i czasami krwi. Często ma się odczucie, że za każde dwa kroki naprzód płaci się jednym krokiem wstecz - powiedział ustępujący prezydent. Podkreślił jednak, że nie traci wiary w Amerykę, a umocniło ją to czego był świadkiem w minionych 8 latach. - Przyszłość należy do nas - powiedział.

"Musimy przestrzegać prawa przeciwko dyskryminacji - w zatrudnianiu, w edukacji i systemu wymiaru sprawiedliwości. To właśnie nasza konstytucja i najwyższe ideały wymagają. Ale same przepisy nie wystarczą. Miłość musi się zmienić. Jeśli nasza demokracja potrzebuje pracy w tym coraz bardziej zróżnicowany naród, każdy z nas powinien starać się słuchać rad jednego z wielkich postaci amerykańskiej literatury, Atticus Finch, który powiedział: "Naprawdę nie rozumiem osoby, aż rozważyć rzeczy z jego punkt widzenia ... dopóki nie wszedł do jego skóry i chodzić w nim."

Później w przemówieniu, twierdził, że "nie można wycofać się z globalnych walk - aby rozwijać demokrację i prawa człowieka, prawa kobiet i prawa LGBT". Nie zapomniał dodać o równości małżeństw, czy Stonewall. (LGBT Nation/TVN24)


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Naukowcy są zgodni - problemu smogu nie wolno bagatelizować. Prowadzi on do chorób układu krążenia oraz układu oddechowego. Około 48 tys. Polaków umiera przez niego w ciągu roku. Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł twierdzi jednak, że "nie ma w tej chwili żadnego powodu do paniki".


Donald Trump, który wystąpił w środę na konferencji prasowej, nie zgodził się na zadanie pytania przez reportera telewizji CNN.

Reporter CNN Jim Acosta po raz kolejny próbował zadać Trumpowi pytanie, prezydent elekt powiedział mu: - Nie ty, nie ty. Twoja organizacja jest okropna, nie zamierzam pozwolić ci zadać pytania. Panie prezydencie elekcie, to niestosowne - zareagował Acosta. W telewizji CNN powiedział później, że rzecznik Trumpa, Sean Spicer, zagroził, że każe go wyrzucić z sali, jeśli będzie nadal próbował zadać pytanie. (TVN24)

Shepard Smith dziennikarz Fox news który też jest ujawniony gejem, broni stację CNN, żaden dziennikarz nigdy nie powinny być bagatelizuje przez prezydenta. (The Huffington Post )Według doniesień, na które powołują się CNN, Rosja dysponuje materiałami mogącymi poważnie zaszkodzić Trumpowi i dlatego jest on w pewnej będzie mierze "zakładnikiem Kremla". Każdy wie Trump do wygrał dzięki Putinowi i jest jego marionetką, Reagan przewraca w grobie widzi że jego kraj i partia wspiera Rosję.

Garry Kasparov, wielki krytyk Władimira Putina, porównał prezydenta-elekta Donalda Trumpa i jego konferencję prasową do przywódców Związku Radzieckiego. (The Hill)


Niemieckie wybory parlamentarne, działalność rosyjski szpiegów, uwaga jest coraz bardziej poświęca się działalności ma na celu zakłócenie niemieckiej polityce. Fałszywymi wiadomościami do hakowania partii politycznych.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe