piątek, 13 stycznia 2017

News: John Kerry, Trans spotkanie, WATCH DOCS, Peru, Caitlyn Jenner, HRC ...


Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry publicznie przeprosił w poniedziałek za "instytucjonalne dyskryminowanie" w przeszłości gejów i lesbijek w Departamencie Stanu USA. W czasach zimnej wojny z powodu ich orientacji seksualnej zwolnionych zostały setki pracowników tej instytucji.

- W przeszłości, przez całe dekady poczynając od lat 40. XX wieku, Departament Stanu znajdował się wśród wielu państwowych i prywatnych pracodawców, którzy dyskryminowali swoich pracowników ze względu na ich orientację seksualną, zmuszali niektórych do rezygnacji lub odmawiali zatrudnienia aplikującym - oświadczył. (TVN24)

Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 13 stycznia o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku).

Jeśli Twoje poczucie tożsamości płciowej wymyka się binarnej kategoryzacji płci, jeśli jesteś osobą trans i chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami, problemami lub po prostu porozmawiać z osobami, które podobnie czują, zapraszamy do naszej grupy.

W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

W najbliższą sobotę zapraszamy na pierwszy w tym roku pokaz z cyklu "WATCH DOCS na spacerze", podczas którego zaprezentujemy dokument "Kto mnie teraz pokocha" - zwycięzcę plebiscytu publiczności 16. MFF WATCH DOCS. WSTĘP WOLNY, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina. Kto mnie teraz pokocha / Who's Gonna Love Me Now?, reż. Tomer Heymann i Barak Heymann.

Pokaz 14 stycznia, o godz. 19 w warszawskim Kino LAB  w Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

Przed siedemnastu laty odrzucony przez rodzinę Saar wyemigrował z Izraela i na stałe zamieszkał w Londynie. To orientacja seksualna była głównym powodem, dla którego musiał opuścić ojczyznę – Wielka Brytania pozwoliła mu uwolnić się od restrykcyjnych zasad regulujących życie w kibucu. Po kilkuletnim burzliwym okresie Saar wstąpił do gejowskiego chóru, gdzie znalazł poczucie wspólnotowości, którego nie zapewniła mu rodzina. W swoim najnowszym dokumencie bracia Tomer i Barak Heymann, twórcy filmów takich jak „Mr. Gaga” czy „Most na rzece Wadi”, po raz kolejny w niezwykle wyważony i jednocześnie dowcipny sposób podejmują temat heteronormatywności i akceptacji dla odmienności seksualnej w obrębie rodziny. Po latach spędzonych na emigracji Saar podejmuje decyzję o powrocie do Izraela. Jak będzie wyglądała jego konfrontacja z konserwatywnym ojcem, matką i rodzeństwem?

Sąd dla nieletnich w Padwie odebrał matce jej 13-letniego syna, m.in. za to, że ten był... "zbyt zniewieściały". O sprawie doniósł lokalny dziennik, który dotarł do orzeczenia sądu.

Chłopak pojawił się podobno w szkole w makijażu i pomalowanych paznokciach - matka broniła syna, tłumacząc, że było to z okazji Halloween. Wcześniej matka oskarżała ojca chłopca o to, ze molestował go seksualnie - chociaż nie znaleziono dowodów, uznano, że nie ma podstaw do tego, że chłopiec kłamał - co doprowadziło to pierwszych decyzji o ograniczeniu kontaktu z rodzicami.

Z dokumentów możemy się dowiedzieć, że chłopak "w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi jest agresywny, jest prowokatorem, niewychowany i ma skłonność do tego, by zachowywać się w sposób ekscentryczny". Największą uwagę mediów zwrócił jednak fragment, dotyczący tego, że 13-latek jest "zniewieściały": "Robi wszystko, by podkreślić, że jest inny i ostentacyjnie, prowokacyjnie prezentuje zniewieściałe zachowania" - czytamy.

Opieka społeczna winę zrzuca na matkę i jej siostry i na to, że chłopiec wychowuje się w otoczeniu kobiet.

Chłopak został umieszczony w ośrodku niedaleko miejsca zamieszkania, by mógł, jak podkreśla sąd, zastanowić się nad sobą i swoim życiem. Prawnik rodziny nazywa wyrok "skandalicznym i dyskryminującym" i boi się o bezpieczeństwo chłopca, który może się spotkać z ostracyzmem z powodu "sugerowania mu homoseksualności" - Queer.pl

Senat Amerykański obecnie zatwierdza członków przyszłej administracji Trumpa z nowym Prokuratorem Generalnym Jeff Sessions, który porównuje homoseksualizm to pedofilii, wśród przeciwników jego nominacji jest Judy Shepard, matka Matthewa Sheparda. (PinkNews)

Ben Carson, inny członek gabinetu Trumpa, sekretarz Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, dostał pytanie będzie walczył też o mieszkańców LGBT, a on jakieś "specjalne prawa". Dla niego ochrona przeciw dyskryminacji to specjalne prawa. (Towleroad)

Władze Węgier zamierzają rozprawić się z organizacjami pozarządowymi związanymi z amerykańskim miliarderem George'em Sorosem. (Gazeta.pl)

W Polsce prawica katolicka wiele razy namawia do zakazania organizacji finansowane przez Sorosa, jak wiadomo rząd chce ograniczać organizację pozarządowe żeby były kontrolowane przez rząd, wiele LGBT organizację też są finansowane przez Sorosa. Pomysł nie jest nowy, Węgry tylko wzorują się na swoim przyjacielu Putinie.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Peru podjął mały krok w kierunku uznawania małżeństw osób tej samej płci. Peruwiański działacz LGBT Oscar Ugarteche próbował zarejestrować swoje małżeństwo jego meksykańskim partnerem wkrótce po ślubie w Meksyku w 2010 roku, tak aby mógł zmienić swój stan cywilny w jego paszporcie. Gdy jego prośba została odrzucona, to ​​pozwał. Poniedziałkowe orzeczenie w Pery ultrakatolickim kraju, większe osiągniecie, lecz odnosi się tylko do małżeństw poza jego granicami. Ale agencja rządowa że będzie odwoływać się od tej decyzji. (Associated Press)


Caitlyn Jenner podobno będzie na inauguracji prezydenta-elekta Donalda Trumpa, nie od dziś wiadomo ona ma poglądy prawicowe wcześniej popierała Teda Cruza, czy jej mama to jest wielką fanką Trumpa, w jej programie wiele razy przez jej poglądy dochodziło do kłótni z przyjaciółkami. (GayStarNews)Javier jest imigrantem z Gwatemali w strachu co dzieje się w USA i retoryka żeby taki jak on wyrzucić z Ameryki.


In vitro. Dla jednych to grzech, dla innych jedyna szansa na potomstwo. Minęły czasy, kiedy zabiegi finansowano z budżetu państwa. Obecnie jedyną szansę na dofinansowanie stwarzają samorządy. Częstochowa, Łódź i Poznań mają już własny program wsparcia in vitro.


Piotr Szumlewicz o "dziwnym" trybie likwidacji gimnazjów


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz