sobota, 7 stycznia 2017

News: Dania, Mesha Caldwell, Dustin Lance Black, Seniorzy LGBT, Gay USA, Ellen DeGeneres, Drag queen, Pharrell Williams ...


Pierwszy ślub w Grupie Stonewall. W Kopenhadze wzięli ślub Mirek i Darek. Czyż nie wyglądają wspaniale? Z całego serca gratulujemy i życzymy im wszystkiego dobrego na nowej drodze życia. Gratuluje chłopakom którym poznałem też w Poznaniu, miło było poznać wiele dobrego na nowej drodze życia.

„Jesteśmy ze sobą ponad 6 lat. To etap, kiedy jak jest się z kimś w związku, to nie jest to chodzenie ze sobą, lecz bycie ze sobą naprawdę. To moment, kiedy chcesz drugiej polówce złożyć deklarację bycia razem na dobre i złe, bez względu na okoliczności. Postanowiliśmy przysiąc sobie miłość w Danii, gdzie jest to możliwe dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Przez brak możliwości zawarcia związku małżeńskiego w Polsce nasi nienajmłodsi już rodzice nie mogli nam towarzyszyć w tak ważnej chwili. Żadne zdjęcie ani film nie zrekompensuje im tego, że nie mogli być z nami, kiedy podejmowaliśmy najważniejszą decyzję swojego życia” - Miłość Nie Wyklucza.

Smutna wiadomość Mesha Caldwell, pracowała jako fryzjer i wizażystka została zamordowana, jest pierwszą ofiarą transfobii tym roku, została zastrzelona w Missisipi Madison County. W 2016 roku, zamordowano 26 transpłciowych osób w USA tylko, prawie wszystkie były Afroamerykankami. (GayStarNews)

Dustin Lance Black dla magazynu Attitude, dotyczące aktorów którzy ukrywają swoją orientację.

„Nie mam szacunku dla ludzi, którzy kłamią na temat swej seksualności. Jeśli nie jesteś w stanie się ujawnić, to przynajmniej nie kłam, na pytania o seksualność odpowiadaj „bez komentarza”. Udawanie heteryka jest naprawdę słabe i niesie bardzo negatywne przesłanie dla innych”.

„Nigdy nie spotkałem się z homofobią podczas procesu obsadzania aktorów/aktorek przez studia filmowe czy sieci telewizyjne. Bastionem homofobii są natomiast menadżerowie i agenci aktorów/ek. To oni wciąż hołdują przestarzałej opinii, że aktor LGBT to aktor wybrakowany, to aktor, którego cena rynkowa spada. Inwestują w aktorów/rki swój czas, swe wysiłki – i boją się wszystkiego, co miałoby potencjalnie im zagrozić. Nawet jeśli to zagrożenie już właściwie nie istnieje.

W lutym br. premierę na kanale ABC będzie miało najnowsze „dziecko” scenarzysty: 8-odcinkowy serial „When We Rise” o narodzinach i rozwoju ruchu LGBT w USA. „Mam nadzieję, że „When We Rise” zainspiruje młode pokolenie do kontynuowania naszej walki o równość” – mówi Black. (Replika)


Jak to jest ujawnić się w późnym wieku, powiedzieć jest homo czy trans


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


W jakiej Polsce chcielibyście żyć?


Ellen DeGeneres oddaje hołd aktorce Carrie Fisher w swoim programie


Drag queen Bella Berserk z Wielkiej Brytanii paraduje "Zakonnica w przebraniu", z udziałem Whoopi Goldberg.Piosenkarka homofobiczna Kim Burrell została wyrzucona z programu The Ellen DeGeneres Show w tym tygodniu, ale ona była tematem dyskusji w programie Ellen. Pharrell Williams, gościł i potępił jej homofobiczne komentarze i nie ma miejsca w 2017 roku, na takie komentarze. Też dodał "Świat to piękne miejsce, ale to nie działa kiedy nie ma empatii i integracji. Bóg jest miłością."


Michelle Obama finałowe przemówienie ostatnie jako pierwsza dama


"Liberalna opozycja w tym Sejmie – jaka jest, każdy widzi. Chociaż mają sporo szabel, to prawda jest taka, że to wymarzona opozycja dla Kaczyńskiego, bo z tych szabel nie są w stanie zrobić użytku.

Monetą, którą ma polityk, jest wiarygodność i zaufanie. Takimi gestami jak wycieczka Ryszard Petru bardzo łatwo je nadwyrężyć. Mnie to wbrew pozorom nie cieszy. Można by pomyśleć, że my poza parlamentem zacieramy ręce i patrzymy tylko, jak krok po kroku liberałowie się kompromitują i jak słabą są opozycją wobec Jarosława Kaczyńskiego. Ale mnie to martwi, bo mamy do czynienia z poważnymi zagrożeniami dla funkcjonowania parlamentaryzmu w Polsce, przestrzegania praw człowieka i standardów demokratycznych. I niepokoi mnie to, że kierownictwo sejmowej opozycji jest w rękach ludzi, którzy nie umieją myśleć na więcej niż dwa ruchy do przodu" - Adrian Zandberg komentował we wczorajszych Fakty po Faktach ostatnie działania opozycji i przedstawiał pomysł Razem na rozwiązanie kryzysu parlamentarnego - Partia Razem.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz