środa, 11 stycznia 2017

News: KPH, Adrian Zandberg, Daniel Rycharski, Konwencja antyprzemocowa, Robert Biedroń, KaDo ...


Oświadczenie Kampanii Przeciw Homofobii w sprawie reformy edukacji. W poniedziałek, 9 stycznia 2017 roku, Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę Prawo oświatowe i Przepisy wprowadzające prawo oświatowe wbrew krytycznym głosom ze strony organizacji pozarządowych, ekspertów i ekspertek, nauczycieli i nauczycielek, rodziców oraz przedstawicieli i przedstawicielek uczelni wyższych. Prezydent podpisał ustawę mimo głosu sprzeciwu tych, którzy zmianę przepisów odczują najdotkliwiej – zignorował opinię uczniów i uczennic.

Nie takiej reformy potrzebuje szkoła! Zmiany zaproponowane przez Minister Edukacji, Annę Zalewską są nieuzasadnione i nieprzemyślane – wprowadzą chaos organizacyjny i programowy. Bałagan, który za pośrednictwem reformy wkradnie się do szkół, będzie miał negatywny wpływ na pracę nauczycieli i nauczycielek oraz dyrektorów i dyrektorek zaangażowanych w działania związane z edukacją antydyskryminacyjną. Negatywne skutki reformy odczują wszyscy ci, którzy dbają o to, aby szkoła była miejscem bezpiecznym i przyjaznym młodzieży bez względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową.

Obecnie blisko połowa pracowników i pracowniczek szkolnych w Polsce twierdzi, że w szkołach dochodzi do przemocy motywowanej homofobią. Ponad trzy czwarte uczniów i uczennic mówi, że w ich szkołach używa się homofobicznych wyzwisk, a osoby LGBT są regularnie wyśmiewane. Co więcej, aż 63% nastolatków bi- i homoseksualnych myślało w ostatnim czasie o odebraniu sobie życia*, podczas gdy wśród nastolatków wskaźnik ten wynosi 12%**.

Z wielkim smutkiem stwierdzamy, że autorzy i autorki ustawy reformującej polskie szkolnictwo wykazali się brakiem pomysłu na rozwój szkoły różnorodnej, sprawiedliwej i bezpiecznej. Świadczy o tym brak jakichkolwiek zapisów gwarantujących edukację antydyskryminacyjną w szkołach. Przypominamy, że jedną z podstawowych funkcji edukacji powszechnej jest kształcenie odpowiedzialnych, sprawiedliwych i uczciwych obywateli i obywatelek. Tylko szkoła pewna swojej przyszłości, chroniona przed zamętem pochopnych i szeroko krytykowanych zmian, szkoła wolna od przemocy i dyskryminacji może takie kształcenie umożliwić.

Panie Prezydencie, podpis pod ustawą reformującą szkolnictwo to karygodny błąd, który negatywnie wpłynie na życie setek tysięcy młodych osób. Błąd, o którym wszyscy będą pamiętać przez lata.

"Niestety, dla naszej prawicy ważniejsze jest to, żeby dokopać gejom czy ludziom o ciemniejszym kolorze skóry, niż to, czy Polska będzie bezpieczna, a świat stabilny. Szkoda, że w Polsce ostatnio prawie w ogóle nie rozmawiamy o wyzwaniach przyszłości. Zamiast tego, ku uciesze rządzących, pogrążamy się w jałowym sporze, który niczego nie rozwiązuje" - Adrian Zandberg w wywiadzie dla se.pl komentuje m.in. kryzys parlamentarny oraz podpisanie przez Andrzeja Dudę reformy edukacji.

Transseksualny mężczyzna został podobno zastrzelony przez policjanta w Pensylwanii w piątek. Sean Ryan Hake zginął, kiedy policja odpowiedziała na wezwanie do domu w Sharon. 23-latek jest trzecią trans została zabita w Ameryce w już w 2017 roku. (PinkNews)

Robert Biedroń skomentował to co dzieje ostatnio coraz więcej problemów zdrowiem. Rząd zamiast finansować i walczyć, woli dawać swoim ludziom kasę.

Facebook zablokował profil senatora PiS Waldemara Bonkowskiego za jego komentarz pod zdjęciem "Europą rządzi pokolenie ciot". - Facebook uprawia cenzurę, usuwa treści prawicowe i patriotyczne, a promuje lewactwo. Polska powinna zareagować i zablokować dostęp do FB na tydzień albo miesiąc, żeby się opamiętali - ocenia Waldemar Bonkowski - Gazeta Wyborcza.

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt dot. wypowiedzenia tzw. konwencji antyprzemocowej. Trafił do uzgodnień międzyresortowych. Taką informację otrzymał z KPRM Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. (Gazeta.pl)

Zamówił kotlet jajeczny, a dla potrzebujących zostawił tysiąc złotych na posiłki. Ta historia zdarzyła się w Słupsku w barze mlecznym Poranek. (Radio Gdańsk)

Za intrygujące połączenie duchowości z aktywizmem, konserwatyzmu z otwartością i prowincjonalizmu z europejskością.

Paszport POLITYKI otrzymał Daniel Rycharski. Za intrygujące połączenie duchowości z aktywizmem, konserwatyzmu z otwartością i prowincjonalizmu z europejskością. Za nadanie całkiem nowego sensu terminowi „sztuka wiejska”.

Daniel Rycharski urodził się w 1986 r. Po studiach w zakresie grafiki w Krakowie powrócił do rodzinnej wsi Kurówko, gdzie mieszka i pracuje. We współpracy z okolicznymi mieszkańcami realizował murale na stodołach, domach i przystankach autobusowych, a później kolejne projekty osadzone w realiach podsierpeckiej wsi. Odkrywa dla sztuki na nowo wiejską społeczność, a przy tym zadaje pytania – na przykład o stosunek Kościoła do mniejszości seksualnych. W 2016 r. brał udział w licznych wystawach, wykonał też na zamówienie rolników zrzeszonych w NSZZ Solidarność „Sztandar św. Ekspedyta”.

Relacja cała na Player.pl​Pinksixty News wiadomości LGBT


KaDo najnowszy odcinek ich vlogu


Nadal istnieją bariery dotyczące sportowców LGBT, były hokeista Brock McGillis pracuje żeby sport był przyjazny dla osób LGBT.


Jeff Sessions który będzie Prokuratorem Generalnym USA, w rządzie Trumpa człowiek który jest anty LGBT, nie mówić też rasistą.

Human Rights Campaign przypomina jego homofobie i opowieść Cathy mówi jak odmawiał praw LGBT. Pokazuje ostatnio coraz więcej przestępstw nienawiści wobec osób LGBT, to przeraża że człowiek może bronić homofobów, a nie ofiary.Untouchable Entertainment przestawia najciekawsze śluby jednopłciowe swoje


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Senator Bernie Sanders powiedział dla CNN, że dowody przedstawione są jasne, że to Rosja odegrała "szkodliwe i niedopuszczalne" rolę w wyborach 2016 roku w Stanach Zjednoczonych i wygrania Trumpa w wyborach.Małgorzata Fidelis: Kobiety, komunizm i industrializacja w powojennej Polsce - wykład Razem


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz