sobota, 14 stycznia 2017

News: Niemcy, Robert Biedroń, Cody Alan, Gay USA, Hayden Cross, Candis Cayne, Skazany na śmierć ...


Ponad 80 procent Niemców opowiada się za „małżeństwem dla wszystkich”, niezależnie od ukierunkowania seksualnego. Ta pozornie nieograniczona tolerancja ma jednak swoje granice.

83 procent ankietowanych jest zdania, że dozwolone powinno być zawarcie małżeństwa przez dwie kobiety lub dwóch mężczyzn. Blisko 95 proc. uważa ponadto, że osoby LGBT powinny być chronione prawem przed dyskryminacją.

Akceptacja równouprawnienia dla małżeństw homoseksualnych jeszcze nigdy nie była tak wysoka, podkreśliła szefowa ADS Christine Lüders. Dowodzi to, że społeczeństwo wyprzedza tu politykę.

Badanie pokazało jednocześnie, że przy całej tolerancji niemieckiego społeczeństwa, w dalszym ciągu jest rozpowszechnione negatywne nastawienie do osób LGBT. I tak 83 procent badanych przyznało, że za „bardzo” lub „raczej” nieprzyjemną odczuwa sytuację, kiedy dwaj mężczyźni pokazują publicznie swoje uczucia. Blisko 18 procent Niemców uważa, że homoseksualizm jest „nienaturalny”. (Deutsche Welle)

Nie dawno pisałem o spocie wirtualnej polskiej, gdzie też występuje Robert Biedroń. Telewizja Polska po 9 dniach wstrzymała dalszą emisji spotu reklamowego Wirtualnej Polski, w którym oprócz Światowych Dni Młodzieży i programu 500+ są pokazywane Czarny Protest, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Robert Biedroń - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. TVP uzasadnia to „kilkoma zastrzeżeniami prawno-korporacyjnymi”.

Czy nie chodzi że w spocie jest Robert Biedroń, może oto im chodzi po narodowe media nie chcą pokazywać homoseksualistów i jeszcze pozytywnie. Wcześniej pod innymi rządami w TVP miał problem z spotem Kampanii Przeciw Homofobii dotyczące związków partnerskich.

Też w necie jest petycja przeciwko temu spotowi w TVP, miedzy innymi "katolicka prawicowa moralność" nie podobało Robert Biedroń czy czarny protest.

Jeden z najbardziej lubianych polityków: uśmiechnięty, przyjazny i otwarty. Zaraża optymizmem, choć droga, która zaprowadziła go na stanowisko prezydenta Słupska wcale nie była łatwa.

Robert Biedroń: - Szczególnie, że w większości politycy to jednak faceci. To faceci próbują decydować o kobiecych brzuchach, o tym, co powinny robić, jak mają się ubierać, oceniając głównie ich wygląd. Kiedy kompetentna kobieta wychodzi na mównicę, to patrzymy na nią przez pryzmat jej urody, tego, jak opowiada o swoim mężu, gotowaniu, dzieciach, czy jaką broszkę założyła, a nie po tym, jakie ma kompetencje. Uważam, że powinniśmy przemyśleć nasz stosunek do kobiet, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Model mężczyzny - samca, jaki reprezentuje, np. Donald Trump, przegra. Oczywiście on ma dziś jeszcze nadal duże poparcie, bo takich Donaldów Trumpów jest jeszcze wciąż wielu na świecie. Ostatecznie jednak wygrają wartości bliskie Hilary Clinton. (...) - Styl.pl

Lekcje z tolerancji dla nauczycieli. Potrzebne? program WTK 'Otwarta Antena' jednym z gości był Piotr Moszczeński z Grupy Stonewall.

Prowadzący CMT i iHeartRadio Cody Alan, wychodzi z szafy. Alan napisał na Instagramie: "2017 rozpocząć nowy rok, jest coś chcę się z wami podzielić. Jestem gejem. Nie jest to wybór taki urodziłem się. Poprzez wzlotów i upadków życiowych, małżeństw, rozwód, ojcostwa, sukcesy, porażki - jestem w takim dniu, kiedy jestem szczęśliwszy i zdrowszy niż kiedykolwiek byłem. A ja w końcu wystarczająco wygodny i prawdziwy dla wszystkich. Myślę nie zmieni się, jak mnie widzisz. Jestem wciąż ten sam Cody zawsze byłem nim. Moja nadzieja na przyszłość jest żyć najbardziej uczciwy, autentyczny, kochający i otwarty życiu jak to możliwe."

Alan, który ma dwoje nastoletnich dzieci z byłą żoną, dla People Magazine: "Walczyłem z moją seksualność, począwszy od bardzo młodego wieku, wstydziłem, kim jestem."

"Chociaż jestem fanem muzyki country wykonywał swoje marzenia jako młody i dorosły, on nadal tłumił te uczucia na przestrzeni lat, ślub i założenie rodziny."

"Czułam się że muszę ożenić się". "To, co każdy chciał dla mnie, a ja czułem, jakoś, udawałem heteryka - i oczywiście to nie jest, jak to działa! Ale ja marzyłam o rodzinie, którą mam teraz."

On również wyznał partnera, bioenergoterapeutę Michaela Smitha: "To niesamowite, ponieważ teraz mam partnera, moja ex żona też ma chłopaka, a wraz z naszymi dziećmi, mamy to naprawdę piękną kochającą, "Modern Family", mówi. "Moja żona jest moim największym kibicem; moje dzieci są moi najwięksi zwolennikami."

Wiele gwiazd muzyki country dostał wsparcie i miłość, miedzy innymi Carrie Underwood, Kacey Musgraves, Ty Herndon, Little Big Town, Billy Gilman. (GLAAD)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


20 letnich Hayden Cross, który ostatnio jest głośno że transpłciowy mężczyzna w ciąży wystąpił w poranny programie brytyjskiej telewizji.


Program internetowy "In The DollHouse with Lina",  w nowym sezonie gościła Candis Cayne, znana transpłciowa aktorka i też z programu Jestem Cait.


Nowy sezon Skazany na śmierć z udziałem Wentwortha Millera będzie emisja nie długo w stcji FOX USA. Fabuła rozgrywa się w Jemenie, w którym wiele się dzieje. Działa tam Państwo Islamskie oraz ISA. Okazuje się, że śmierć Michaela była upozorowana, gdyż zdecydował się on pracować dla organizacji, która ostatecznie wysłała go do więzienia w Jemenie. Potem okazuje się, że został wrobiony i musi przygotować ucieczkę. (Na Ekranie)


Bryan Cranston i James Corden, ostatnio hetero lubią się całować pierwsi byli podczas gali Grobe Andrew Garfield i Ryan Reynolds następnie Garfield i Stephen Colbert.


Generał James Mattis odmawia odpowiedzi przed kongresem, czy jest on przeciwko kobietom i LGBT w wojsku. Wielokrotnie wcześniej sprzeciwiał się w armii kobietom i społeczności LGBT.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz