wtorek, 10 stycznia 2017

News: Zygmunt Bauman, Homofobia w szkole, Prasa LGBT, Krystian Legierski, Chłopak reklamuje kosmetyki, Barbara Nowacka ...


9 stycznia 2017 roku zmarł Zygmunt Bauman, wybitny polski socjolog, filozof, eseista, autorytet. Informację podała jego żona Aleksandra Kania. Zygmunt Bauman miał 91 lat. (Polityka)

Próby legalizacji związków homoseksualistów to "nadużycie idei ochrony praw człowieka, godzące w porządek prawny i społeczny" - czytamy w podręczniku do prawa rodzinnego, wydanym przez C.H.Beck

Legierski zwraca uwagę, że tak rozumując zamyka się drogę do małżeństwa osobom bezpłodnym, w tym starszym. Autor pisze też, że „fundamentem rodziny jest para składająca się z mężczyzny i kobiety, a nie para płciowo jednorodna". Zakłada więc, że rodziną nie są np. matka i dorosła córka czy w ogóle samotne matki.

„W kręgach hołdujących permisywizmowi moralnemu wysuwa się żądanie zrównania praw związków homoseksualnych z prawami małżonków i tym samym uznania tych związków za rodzinę.” Określenie „permisywizm moralny” stygmatyzuje ludzi, którzy domagają się zrównania praw par jednopłciowych sugerując, że są niemoralni.

Autor wprowadza też studentów w błąd – pisze, że związki jednopłciowe legalizuje się w „niektórych krajach skandynawskich". Tymczasem same tylko małżeństwa jednopłciowe wprowadziło do tej pory 26 krajów, a ok. 40 zalegalizowało związki partnerskie.

Krystian Legierski wolałby, żeby podręcznik wycofano i poprawiono: – Wygląda na to, że wydawnictwu w zasadzie nie przeszkadza, że w tym roku akademickim i do wyczerpania zapasu wydrukowanych podręczników setki studentów będzie się uczyć homofobicznych treści, które ukształtują ich poglądy na prawa związków jednopłciowych - Gazeta Wyborcza.

Prasa LGBT do przeczytania: Unite Virginia, Out Front, The Advocate, Out Magazine, Lavender Magazine,  David Atlanta, Baltimore OUTloud, The GA Voice, Out North Texas, Midlands Zone, QX Magazine, Boyz Magazine, Get Out!. Tylko dla dorosły QX Men, Dirty Boyz.

Osoba transpłciowa jest podejrzana już tylko dlatego, że jest transpłciowa. Nie ma takich samych praw, jak inni obywatele, a jeśli do tego trudni się pracą seksualną, to jest przestępcą - takie wnioski płyną z lektury materiału zamieszczonego 7 stycznia na portalu "Warszawa w pigułce"

Materiał został opublikowany w sobotę 7 stycznia pod tytułem "Wynajął mieszkanie rudowłosej kobiecie. Okazało się, że mieszka tam transseksualista, który...". Całość tekstu to właściwie jednostronna relacja czytelnika, który "zbulwersowany sytuacją, która go spotkała", napisał maila do redakcji. Nie kwestionujemy samej relacji, choć poznaliśmy też sprawę od drugiej strony i wiemy, że czytelnik, relacjonując zajście, zapomniał o kilku drobnych szczegółach jego dotyczących, a mających istotne znaczenie dla sprawy. Ponieważ sprawa zapewne będzie miała swój dalszy ciąg, mamy nadzieję, że poniesie on odpowiedzialność za to, co zrobił (na prośbę zainteresowanej osoby transpłciowej, nie możemy ujawniać żadnych faktów dotyczących zdarzenia). (...) Fundacja TransFuzja.

Manny Gutierrez to pierwszy mężczyzna w historii marki Maybelline, który został jej twarzą i wziął udział w reklamie nowej maskary.

Przez wiele lat do swoich reklam firma wykorzystywała tylko i wyłącznie Panie, m.in: Gigi Hadid i Jourdan Dunn. Tym razem zdecydowano się na dość odważny sposób reklamowania kosmetyków przez mężczyznę.

25-latek urodził się w Kalifornii. Na swoich kontach społecznościowych na YouTubie i Instagramie ma miliony zwolenników. Wychowywał się w liberalnej Mormońskiej rodzinie. Zainteresowania makijażem przejawiał od dziecka.

- Kiedy inni chłopcy bawili się seriami małych wojskowych figurek, ja wolałem spędzać czas z eyelinerem i przygotowywać makijaż. Było to dla mnie trudne i dziwne. Nie rozumiałem czemu bardziej interesują mnie ''dziewczęce'' zajęcia - powiedział. (Radio Zet)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Myślę, że już PiS po lekcji z października jest dużo mądrzejszy i nie będzie próbował zrobić jeszcze bardziej restrykcyjnych praw, bo widział te tysiące, dziesiątki tysięcy kobiet na ulicach miast i wsi w całym kraju przyznała współprzewodnicząca partii Twój Ruch Barbara Nowacka, która była gościem w programie „Tu i teraz” na antenie Nowa TV.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz