wtorek, 31 stycznia 2017

News: Indonezja, Malta, Włochy, Czechy, Robert Biedroń, Irlandia, Kanada ...


"Mamy wybory samorządowe, europejskie, parlamentarne i w końcu prezydenckie w 2020 roku. Jeśli nie odsuniemy od władzy antyunijnych, nacjonalistycznych partii, to przegramy integrację europejską – model życia, o którym w Europie Środkowo-Wschodniej marzyły niegdyś miliony" - Barbara Nowacka dla Krytyki Politycznej.

„Z seksem osób tej samej płci trzeba być w Malezji ostrożnym - jest karalny. Zamknąć kogoś za homoseksualizm nie jest może bardzo łatwo, bo trzeba być przyłapanym „na gorącym uczynku”, ale właśnie dlatego z „gorącymi uczynkami” trzeba uważać” – mówi w wywiadzie w najnowszej „Replice” Jerome Kugan, działacz LGBT z Malezji.

„Obowiązuje prawo cywilne i prawo islamskie. Zakaz homoseksualizmu z prawa cywilnego, czyli ten po Brytyjczykach, jest rzadko stosowany. Ten z prawa islamskiego częściej. Mnie obowiązuje tylko prawo cywilne, bo nie jestem muzułmaninem – ale gdyby mnie przyłapano z muzułmańskim chłopakiem, to też bym miał kłopoty z islamskim kodeksem. Moi koledzy geje, którzy urodzili się w rodzinach islamskich, zazdroszczą mi, bo mam trochę lepszą sytuację.”

Korekta płci jest w Malezji zakazana, podobnie cross-dressing. Organizacje LGBT działają tylko pod ziemią. Lider opozycji i były wicepremier Anwar Ibrahim siedzi w więzieniu za homoseksualizm. Już trzeci raz. Pierwszy raz został skazany w latach 90.

Jerome: „Nie wiemy, czy rzeczywiście jest gejem – to bez znaczenia. Zakaz homoseksualizmu został użyty politycznie.”

"Jak na warunki w Malezji, żyję praktycznie otwarcie. Na moim profilu na FB moja orientacja jest oczywista. Staram się zachęcić ludzi do otwartego życia, bo tylko taką drogą jesteśmy w stanie zbudować społeczność, która będzie w stanie zmienić myślenie innych ludzi.

Od pięciu lat organizuję w Kuala Lumpur imprezy LGBT w klubach pod wspólną nazwą Rainbow Rojak. One służą otwarciu się naszej społeczności, poznawaniu się, zaprzyjaźnianiu, wspólnej zabawie."

Cały wywiad z Jeromem Kuganem, działaczem LGBT z Malezji - do przeczytania w najnowszej "Replice" dostępnej w prenumeracie.

Radny oczywiście z PIS Rafał Piasecki z Bydgoszczy reakcja na spotkanie z Robertem Biedroniem, które odbyło się w bydgoskim Empiku.

Gejom mówię stanowcze NIE, NIE, NIE! Nie życzę sobie demoralizowania moich dzieci poprzez publiczne lobbowanie Waszego "chorego" w mojej ocenie stanu umysłu!  (...)

Radny PiS postanowił na swoim profilu na facebooku, pokazuje jaki to człowiek zacofany. Jeszcze bluźnił nadaremno używał Pana Boga żeby upokorzyć osób homoseksualny, szacunek i miłosierdzie "prawdziwego katolika". (Gazeta Pomorska)

Donald Trump jest o krok od podpisania dekretu anty-LGBT, który pozwoli dyskryminować osób LGBT w rządzie federalnym i poza nim. Dekret homofobiczny może spowodować odmawianie zatrudnia osobom LGBT, adopcji dzieci, odmawiać parom jednopłciowym ślubu.

Homofobiczne dekret Trumpa jest następnym anty obywatelskim dekretem podpisany w ostatni piątek, zakaz muzułmanów z wielu krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Dodatkowo Trump podczas Dnia Pamięci o Holokauście, nawet nie zostało wymówiono słowa "żydzi", z powodu jego ludzi którzy są antysemitami. (American Blog)

Przykład co powoduje homofobia miedzy innymi słowa takie jak radny z Bydgoszczy.  W 2016 roku 343 osoby zostały zamordowane w homo-, bi- i transfobicznych atakach w Brazylii. Tym samym osoba LGBT ginie co 25 godzin - dowiadujemy się z badania Gay Group of Bahia. Działacze i działaczki zwracają uwagę, że statystyki mogą być jeszcze wyższe, albowiem państwo oficjalnie nie zbiera takich danych.

W przypadku ofiar heteroseksualnych - najczęściej są to partnerzy ludzi biseksualnych lub transpłciowych oraz osoby zaangażowane w działalność na rzecz LGBT. W mediach głośno było o morderstwie Luiza Carlosa, który zginął w Boże Narodzenie, albowiem stanął w obronie geja i osoby transpłciowej.

Dane te nie są jednak oficjalne - GGB opiera się na doniesieniach medialnych lub osobistych zgłoszeniach bliskich ofiar. Brazylia nie zbiera danych na temat przestępstw motywowanych homo- lub transfobią. Dlatego statystyki te mogą być jeszcze wyższe - a od kilku lat regularnie rosną.

W 2010 roku GGB zarejestrowało 130 morderstw, w 2015 - już 318. Niestety rok 2017 może być rekordowy: tylko od stycznia zamordowano 23 osoby - Queer.pl

Włoski ksiądz pochwalił rodziny homoseksualne i związki jednopłciowe, teraz ma problemy, jest wzywany do swego biskupa, a skrajna prawica zażąda jego ekskomunikę.

Don Giulio to włoski ksiądz pełni obowiązki kapłańskie w parafii Bonassola, regionie Liguria w północnej części Włoch. Niedziela, niezwykła msza kościół był tym momencie pełny, nawet burmistrz miasta przyszedł, aby dać wsparcie Don Giulio. Też dostał wsparcie od pierwszej pary jednopłciowej  Davide i Giuseppe, która wzięła ślub w miasteczku.

On został niedawno wezwany przez biskupa Spezia-Sarzana-Brugnato, Luigi Ernesto Palletti dotyczące swojego przemówienia. Które pochwalił związki homoseksualne i rodziny tęczowe.

Ponadto Don Giulio podpisał petycję grupy tęczowy rodziców. Chciał zaprotestować przeciwko lokalnym polityków prawicowy (Forza Italia) w celu utworzenia portalu dotyczące osób uczący w szkołach w regionie o tak zwane teorii "gender".

Don Giulio potępił ich nazwał "polowanie na czarownice" dodał też "ważne jest, żeby szkoła uczyła różnic i zwalczała homofobię od najwcześniejszego dzieciństwa."

Miejscowy radny skrajnej prawicowy wezwał do ekskomuniki tego księdza. Jednak wydaje się mało prawdopodobne, że Don Giulio zostanie ekskomunikowany. Jak sam przyznaje, jego spotkanie z biskupem odbyło się w atmosferze "pokojowym", jak donosi Il Corriere della Sera.

Prałat, który wyraził "konsternację i zdziwienie" przypomniał Amoris Laetitia od Franciszka wyraził swój sprzeciw wobec stanowiska pro-LGBT księdza Don Giulio. Rzeczywiście, Amoris Laetitia ale każdy coś innego widzi.

Biskupi z Malty opublikowali dokument dotyczący stosowania Amoris Laetitia, o rodzinie od papieża Franciszka. Dokument Episkopatu odzwierciedla wezwanie papieża, aby uzyskać więcej miłości i integracji w Kościele, dla rozwiedziony i też LGBT. Więcej na New Ways Ministry.

Biskupi Scicluna i Grech, z Malty, mają dość dobre wiadomości dotyczące kwestii LGBT. Ich słowa i działania obejmowały wiele razy wcześniej wsparcie dla LGBT.

Bp Grech szukał większej integracji dla osób LGBT w kościele podczas synodu rodziny w 2014 roku.

Biskup Scicluna chce żeby nie karać, duchowny którzy akceptują i błogosławią związki osób jednopłciowy. Scicluna powiedział Kościół powinien przeprosić osób LGBT, za język homofobiczny. Tylko w ubiegłym roku, Scicluna stał się jednym z niewielu biskupów na Malce który potępiał "terapie reparatywną".

Malta zakazała terapii leczenia homoseksualizmu, ma związki partnerskie wraz adopcją dzieci przez pary jednopłciowe i prawa dla transpłciowe osób. Mimo to na Malcie więcej uczestniczy w mszach i są bardziej katolicka niż Polska.

Ale język wobec osób LGBT w tym kraju jest inny niż w Polsce, bardziej miłość i szacunek, u nas wiemy jaki debata np związki partnerskie to była po prostu, jatka nienawiści.

National Geographic wersja czeska dotyczące osób transpłciowy i gender, jest transfobiczna, oraz homofobiczna. Działacze w Czechach są obniżenie na redaktorkę czeskiej wersji Susan Goldberg.

"Queer" słowo przetłumaczyli jako słowo "pedał", "non-binary" staje pansexual i "kobieta" jako "normalna kobieta". (medium.com)

Biskup Dag Heward-Mills z kościoła Grace Bible Church w Soweto RPA w kazaniu w tym tygodniu, wmawia że dlaczego homoseksualizm jest nie naturalny po nie występuje w świecie zwierząt. Po prostu widać nie którzy żyją oderwani od rzeczywistości, wielu badaczy potwierdza że homoseksualizm istnieje w świecie zwierząt. Jest tylko jeden problem nie występuje homofobia, pokazuje jest nienaturalna. (PinkNews)

Do pracy w ratuszu jeździ rowerem, jest gejem i występował w znanym telewizyjnym talk-show, na życzenie mieszkańców udziela także ślubu - tak w skrócie można opisać Roberta Biedronia, jednego z najbardziej nieszablonowych współczesnych polskich polityków.

- W latach 90,, kiedy dojrzewałem, o homoseksualizmie można było przeczytać tylko tyle, że to choroba. Mieszkałem i pracowałem wtedy w Ustrzykach Dolnych. Czy ktoś wie gdzie są Ustrzyki Dolne? To koniec świata - śmiał się Biedroń na spotkaniu w bydgoskim Empiku. - Czułem się trochę jak jedyny gej na wsi. To było bardzo nieprzyjemne uczucie. Dodatkowo ksiądz na religii mówił nam, że homoseksualizm to grzech ciężki - wspominał.

A jak Biedroń widzi współczesną demokrację? - Demokracja jest jak piękny kwiat, trzeba ją każdego dnia podlewać, bo inaczej zwiędnie. To jest obowiązek każdego z nas. Jeżeli chcecie zmiany, musicie zacząć od siebie. Kto z mieszkańców wie, ile wynosi bydgoski budżet czy ilu macie radnych? Kilka osób. Tak wygląda nasza demokracja. Musicie zacząć angażować się w wasze podwórko, jeśli nie chcecie, by politycy decydowali za was. Nie palmy komitetów i nie wyśmiewajmy Dudy. Twórzmy własne, pokażmy alternatywę, angażujmy się. (...) - Gazeta Wyborcza.

Hughie Maughan, gwiazda Big Brothera, oraz uczestnik tańcu z gwiazdami w Irlandii, twierdzi, że został zaatakowany w ataku homofobicznym w Dublinie 29 stycznia. (GayStarNews)

Sędziowie nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach ministra Zbigniewa Ziobry dotyczących funkcjonowania KRS. - Są sprzeczne z konstytucją - mówią. Sprawdziliśmy, co tak naprawdę oznaczają i kogo dotyczą.

Wprowadzając takie zmiany Polska zgodzi się na konsekwencje ze strony Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. - Nie będziemy bowiem jako państwo gwarantować obywatelom procesów przed niezawisłymi sądami. Bo w sądach będą zasiadali sędziowie "wdzięczni" ministrowi ekipy rządzącej. Czym to grozi? Chociażby tym, że zwykły Kowalski nie będzie miał żadnych szans procesując się z państwem - dodaje rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa - Gazeta.pl.

To też uderzy w osoby LGBT, sędziowie będą wybierani przez parlament kto rządzi jak teraz wszyscy będą mieć taką samą opinie homofobów. Będą legalnie nam odmawiać prawa, miedzy innymi już problem jest ataki homofobiczne czy nawet rasistowskie będą umarzane po tak chce minister. Sądy które będą partyjne to już mieliśmy za czasów PRL i to nie było miłe.

Prof. Bohdan Zdziennicki krytycznie wyraził się o projekcie ustawy zmieniającym zasady funkcjonowania Krajowej Rady Sądownictwa. Podkreślił, że trójpodział władzy, niezależność i niezawisłość sądownictwa to kanony, które teraz są kwestionowane.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


OutRight Action International krótki film o byciu LGBTQ w Indonezji


Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka - gościem był Adam OstolskiJej Perfekcyjność zaprasza na drinka - gościem był Łukasz PałuckiPo raz kolejny Wiadomości TVP dopuściły się kłamstwa. Tym razem redakcja i prowadzący program Krzysztof Ziemiec o wczorajszych zamach na meczet w kanadyjskim Quebecu oskarżyły muzułmanina. Prawdziwym zamachowcem szybko okazał się jednak biały, kanadyjski nacjonalista, zwolennik Donalda Trumpa i Marine Le Pen, znany ze swojej agresji lokalnym grupom zajmującym się prawami człowieka.

Wiadomości TVP ewidentnie złamały ustawę o radiofonii i telewizji, która nakłada na telewizję publiczną "obowiązek przygotowania informacji z poszanowaniem zasad bezstronności, wyważenia i niezależności". Składamy w związku z tym skargę do KRRiT! (Partia Razem)

W ataku na meczet w Quebecu zginęło sześć osób, a osiem jest rannych - podała kanadyjska policja. W niedzielę wieczorem podczas modlitwy do budynku wkroczyli napastnicy i zaczęli strzelać. Dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych.

"Kanadyjczycy opłakują tych, którzy zginęli w tym tchórzliwym ataku na meczet. Moje myśli są z ofiarami i ich rodzinami" - napisał wcześniej w mediach społecznościowych premier Trudeau. (TVN24)

Sprawca zamachu jest nacjonalista Alexandre Bissonnette, jest wielkim fanem Trumpa, Marine Le Pen i skrajnej prawicy, atakował feministki, cudzoziemców. (JoeMyGod)


Działacze LGBT w Potchefstroom RPA, aby do projektu ustawy w sprawie zwalczania przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści, dodać kryminalizacja przestępstw popełnionych na podstawie rasy, płci, religii, orientacji seksualnej.Organizacjom pro life nie chodzi tylko o zakaz aborcji ale chcą całkowicie zakazać antykoncepcję


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe