niedziela, 29 stycznia 2017

Ksiądz katolicki z Anglii wziął ślub z swoim partnerem


Fot: Irish Times
Katolicki ksiądz Bernard Lynch poślubił swojego partnera Billy'ego Desmonda w piątek w Armada Hotel w Spanish Point w hrabstwie Clare w piątek.

Około stu dwudziestu osób gości powiedzieli sobie tak. Kapłan, który dorastał w Ennis w 1950 roku, był pierwszym, który związał się związek partnerskich w 2006 roku.

Ks Lynch jest "niestrudzonym orędownikiem praw osób LGBT przez ponad 30 lat, gdy ujawnił się że jest gejem i dumnym księdzem katolickim", donosi Irish Times.

Kapłan, który ujawnił się w 1986 roku, powiedział: "Jeśli ja kłamałem, nie udawałbym kim innym żeby mieć pracę. Nawet mieć kochanka na boku. I nie ujawnić się publicznie aż do roku 1986. Jak tylko ujawnił się, straciłem pracę." (PinkNews)

Nie pierwszy i nie ostatni ksiądz katolicki który wziął ślub z swoim partnerem. Miedzy innymi ksiądz Tony Adams i jego mąż Chris z USA, są razem ponad 27 lat, pobrali się w Connecticut, w grudniu 2008 roku.

Tony w seminarium, był najmłodszym z sześciuset uczniów od wieku czternastu do dwudziestu pięciu lat. Dwanaście lat później, po spędzeniu czterech lat w Watykanie, został wyświęcony księdzem katolickim. Pracował przez pięć lat w miejskiej parafii w Nowej Anglii. Stał też szefem dużej agencji państwowej przed podjęciem bardzo wczesnego przechodzenia na emeryturę w 2007 roku.

Jest znany księdzem który błogosławi i daje śluby parom jednopłciowym, jest też działaczem i pisarzem na wielu bloga LGBT.

Nie mówić Polski ksiądz Krzysztof Charamsa który narażę jest zaręczony


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz