poniedziałek, 16 stycznia 2017

News: Finlandia, Razem, HRW, Ilość LGBT, George Michaela, USA, Kanada, Larry Steinbachek ...


Biseksualny polityk może zostać ukarany grzywną lub dwa lata więzienia za nazwanie "wszyscy terroryści są muzułmanami" na swojej stronie na Facebooku.

Sebastian Tynkkynen, przewodniczący partii Prawdziwi Finowie młodzieżówki. On zaprzeczył zarzutom i twierdzi, że jego intencją było polityczne i że chce bronić zachodnich wartości.

On też pisał na Facebooku bezpośrednio do atakach w Paryżu i Nicei, wzywając do wszystkich muzułmanów do usunięcia z Finlandii.

"Im mniej muzułmanów w Finlandii, tym lepiej". "Im mniej widzimy muzułmanów, to bezpieczniej. Musimy pozbyć islamu, zanim będzie za późno."

W dniu 15 lipca, pisał: "Muzułmanie wydostać się z tego kraju! Nie wszyscy muzułmanie są terrorystami, ale wszyscy terroryści są muzułmanami. Pochodzących z Bliskiego Wschodu i Afryki, muzułmanie nie powinno być dozwolone w tym kraju." (GayStarNews)

"Petru ze Schetyną raz po razie marnują zaangażowanie ludzi, a tym razem zrobili to po prostu wyjątkowo spektakularnie i nieudolnie. To kapitulacja, ale trudno uznać ją za zaskoczenie: tak się kończy działanie bez planu. Po raz kolejny Jarosław Kaczyński pokazał liberałom, że setkami do Faktów TVN się go nie pokona. Żeby zmusić rządzących do cofnięcia się, trzeba umiejętnie organizować i kierunkować społeczne emocje, a od momentu objęcia władzy przez PiS, opozycji udało się to właściwie tylko raz – kiedy zainicjowany przez nas Czarny Protest zablokował zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej" – Marcelina Zawisza komentuje dla Krytyka Polityczna ostatni konflikt rządu z opozycją i kryzys budżetowy.

Polskie władze nie uznają faktu, iż powinny istnieć niezależne organizacje kontrolujące rząd - wskazuje Kenneth Roth, dyrektor Human Rights Watch (HRW). Organizacja w czwartek opublikowała najnowszy raport dot. przestrzegania praw człowieka na świecie, w którym krytycznie odniesiono się m.in. do sytuacji w Polsce.

Organizacja uważa, że jednym z najważniejszych zagrożeń dla praw człowieka jest obecnie rosnąca, "niebezpieczna fala populizmu", widoczna m.in. w Stanach Zjednoczonych i Europie. "Zamiast stawić czoła temu wzrostowi populizmu, zbyt wielu zachodnich przywódców politycznych wydaje się tracić wiarę w wartość praw człowieka", oceniono.

W raporcie, w części poświęconej Polsce, wskazano, że stała się ona obiektem międzynarodowej krytyki w związku z próbami ograniczenia przez Prawo i Sprawiedliwość niezależności Trybunału Konstytucyjnego. Autorzy wspominają m.in. decyzję rządu, by nie publikować wyroków Trybunału. (TVN24)

Nowe badanie z USA wykazało, że ponad 10 milionów Amerykanów są to osoby LGBT. Według sondażu, część dorosłych Amerykanów identyfikuję jako LGBT wzrósł do 4,1% w 2016 roku z 3,5% w 2012 roku, co oznacza wzrost o 1.750.000 ponad czterech lat.

Te wyniki są oparte na wywiadach telefonicznych losowej próbie 1,626,773 dorosłych Amerykanów w wieku 18 lat i starszych osób, żyjących we wszystkich 50 stanach wraz Dystrykt Kolumbii, od 1 czerwca 2012 roku, do 30 grudnia 2016 r.

LGBT wzrasta bardziej widoczne u kobiet niż u mężczyzn. Największy wzrost LGBT samoidentyfikacji wśród mniejszości etnicznych wystąpił w populacji azjatyckiej. LGBT wzrosło wśród wszystkich grupach. Wzrost LGBT były głównie wśród tych, którzy nie są religijni. (towleroad)

Duży mural George Michaela pojawił w Sydney, Australii. Zmarł w Wielkiej Brytanii, na Boże Narodzenie, w wieku 53. Mural został stworzony przez artystę Scott Marsh.

Newtown mural, który przedstawia go jako Święty George, patron parków i nocy, został on ubrany w sutannę z tęczy, w ręku marihuanę, drugiej ręce co wydaje się być butelka poppersa. (GayStarNews)

Pod koniec 2016 r. zmarł Larry Steinbachek, klawiszowiec i współzałożyciel popularnej w latach 80. synthpopowej grupy Bronski Beat. Informację o śmierci Larry'ego Steinbachka potwierdziła dopiero teraz siostra muzyka Louise Jones w rozmowie z BBC News. (Interia.pl)

Para gejów z Wielkiej Brytanii wyznali o strasznym ataku, w którym byli ofiarami, podali im narkotyki, zgwałceni i okradzeni podczas ich wymarzony wakacji do Tajlandii. (PinkNews)

Córka religijnego fanatyka prawicowca z Alabamy Ricka Burgessa, wychodzi z szafy jako biseksualna i potępia ojca za homofobie. Brandi Burgess - która jest biseksualna - napisała swój tekst o swoim ojcu że modli się za niego żeby zmienił się.

Też pisała że miała problem akceptacją siebie, nienawidziła się kim jest, gdy wychodziła z szafy do rodzin, wiele mieli żal że jak może to zrobić po jej ojciec jest znany. (PinkNews)

Sklep z marihuaną Cannabis Culture w Toronto Kanadzie, otoczenie mają dość klientów tego sklepu nie że lubią palić trawkę, tylko że coraz więcej klientów zachowuje się homofobicznie i transfobicznie. (Daily Xtra)

Zgodnie z wolą rządu koalicyjnego w Berlinie serwisy jak Facebook czy Twitter mają reagować w przeciągu 24 godzin na mowę nienawiści w Internecie - podał w sobotę wychodzący w Duesseldorfie dziennik "Rheinische Post". W przeciwnym wypadku będą im grozić kary. (Polsat News)

Marek stracił wzrok nagle, przez wypadek w pracy. Ewa niedowidzi od liceum przez zapalenie siatkówki. Taniec to ich największa pasja. Od 10 lat występują w tych samych strojach tanecznych. Ledwo stać ich na węgiel. 1,6 zł dziennie – za tyle musi przeżyć 15 proc. rodzin z niepełnosprawnością w Polsce.

Rodziny, w których choruje dziecko, rzadko mogą liczyć na pomoc w opiece nad nim. Utrudnia to rodzicom podnoszenie kwalifikacji zawodowych, czasem nawet całkowicie uniemożliwia wykonywanie jakiejkolwiek pracy. Wykluczenie edukacyjne dotyczy często też chorych dzieci, którym trudniej jest uczęszczać do szkoły czy pójść na studia. Skomplikowana sytuacja rodzin przekłada się na wrażenie uwięzienia i braku wpływu, co prowadzi do niskiego poczucia własnej wartości. Tworzy się błędne koło, które często odbiera rodzinie nadzieję na jakąkolwiek zmianę - WPL.pl

Oto właśnie Polska niesprawny na margines, jeszcze wmawia rząd i kościół że takie osoby powinna żyć, ale czy pomagać to już po co. Drugiej strony rząd woli wydać miliony dla Rydzyka, ile za to można pomóc rodzinom niesprawnym.

To już 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy bez TVP, bez okolicznościowego znaczka Poczty Polskiej, bez reprezentacyjnego zespołu Wojska Polskiego. Pierwszy, w którym państwo polskie tak ostentacyjnie odwraca się nie od Jurka Owsiaka, ale od ponad 100 tys. wolontariuszy Orkiestry i milionów Polaków.

Zaglądam z rana na główną stronę TVP – ani śladu o tym, że gra WOŚP. Tak samo na stronie TVP Info. Ta ostatnia nie podaje nawet na pasku, że dziś Orkiestra Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na „ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom”. W serwisach TVP Info o Orkiestrze ani słowa. TVP Info nie pokazała konferencji prasowej Owsiaka, więc widzowie TVP nie wiedzą, że choć w tym roku po raz pierwszy telewizja publiczna nie gra, to Owsiak ją „serdecznie pozdrowił”. (Gazeta Wyborcza)

8 stycznia 2017 r. w centrum Warszawy odbył się antyrasistowski wiec. Tygodnik Polityka zapytali obecnych na nim obcokrajowców, jak im się żyje w Polsce.


Ława przysięgłych federalnego sądu okręgowego w Charleston (Karolina Płd.) skazała 22-letniego białego Dylanna Roofa na karę śmierci za zamordowanie na tle nienawiści rasowej. Roof zabił dziewięciu czarnoskórych parafian w tym duchowny w czerwcu 2015 r. Nie wykazał skruchy za swój czyn.

Po aresztowaniu, bezpośrednio po dokonaniu czynu, Roof powiedział agentom FBI, że chce aby w ten sposób spowodować powrót segregacji rasowej, lub nawet wybuch wojny rasowej.

Osiągnął jednak odwrotny skutek. Przeciwnicy rasistów zjednoczyli się i doprowadzili do tego, że Karolina Południowa i inne stany Południa USA, po raz pierwszy od 50 lat, usunęły flagi Konfederacji z budynków publicznych. (TVN24)


Rok temu na pogrzebie pastora który zabił rasista terrorysta był też prezydent Barack Obama, który przemawiał i też zaśpiewał Amazing Grace.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz