poniedziałek, 9 stycznia 2017

News: Mister Gay, Mike Urbanik, Robert Biedroń, Transfobia, Mowa nienawiści, Trump ...


Chcemy odczarować wizerunek geja, który maszeruje na paradzie równości z przysłowiowym piórem w... Środowisko LGBT jest różnorodne, są u nas urzędnicy, strażacy, ratownicy pogotowia, lekarze, żołnierze - mówi Paweł Zabilski, organizator pierwszych w Polsce wyborów Mister Gay

Paulina Nodzyńska: Skąd pomysł na wybory Mister Gay Poland? Paweł Zabilski: Zrodził się spontanicznie. Wcześniej organizowałem w Opolu wybory Miss Uniwersytetu Opolskiego. Postanowiłem zrobić podobne wybory dla ludzi ze środowiska LGBT, żeby ich pokazać i zjednoczyć. Na początku było to wydarzenie na bardzo małą skalę, w jednym z wrocławskich klubów "gay-friendly". Impreza dobrze się przyjęła, zaczęła się "rozlewać" na inne kluby w całej Polsce. Zaczęliśmy organizować tzw. gale regionalne. Po wyborach w Sopocie dostałem propozycję współpracy z organizatorami wyborów Mister Gay Europe, z licencją na wyłączność w Polsce. Normalnie uzyskanie takiej licencji jest płatne, i nie są to małe pieniądze. Wysłałem organizatorom film o tym, jak w Polsce wyglądają wybory i na jaką skalę są organizowane. Byli w szoku, że w naszym kraju w ogóle udaje się robić tego typu wydarzenia. I przyznali mi licencję na pięć lat. Za darmo.

U nas jury nie ocenia wyłącznie wyglądu. Bierzemy pod uwagę działalność społeczną, charytatywną czy na zaangażowanie w sprawy środowiska LGBT. Jednym z głównych wymogów jest oficjalny coming out. Nie może być tak, że rodzice mistera dowiedzą się o jego orientacji z internetu. Musi znać język angielski, bo przecież potem awansuje do Mister Gay Europe czy nawet Mister Gay World. Trzeba więcej, by zostać misterem, nie wystarczy tylko ładnie wyglądać. Mister staje się potem "twarzą" naszego środowiska. Ten tytuł zobowiązuje. Po wygranej nie chodzi tylko po imprezach i chwali się zwycięstwem, tylko wypełnia wiele obowiązków. Np. w ramach WOŚP można wylicytować kolację z misterem. Cena wywoławcza wynosiła 150 zł, teraz kwota znacznie wzrosła. (...) - Gazeta Wyborcza.

Kochamy się. Jesteśmy prawie dekadę razem. Mamy kupione wspólnie mieszkanie w Warszawie. To są chyba wystarczające powody, by naszemu związkowi dać takie środki ochrony, jakie państwo daje związkom heteroseksualnym, prawda? - mówi dr hab. Jakub Urbanik. Chce wziąć ślub ze swoim wieloletnim partnerem, ale w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego nie otrzymał zaświadczenia o tym, że jest stanu wolnego. Urzędnicy zasłaniali się naszą Konstytucją, która odrzuca małżeństwa jednopłciowe. Prawnik postanowił walczyć o sprawiedliwość w sądzie. Identycznej sprawie przygląda się już Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Urbanik nie jest pierwszą osobą, która o swoje prawa walczy przed sądem. Kilka lat temu zrobił to Tomasz Szypuła - działacz LGBT, były prezes Kampanii Przeciw Homofobii. Sądy wszystkich instancji, włącznie z Sądem Najwyższym, odmówiły mu prawa do otrzymania zaświadczenia o stanie cywilnym. Sprawa Szypuły trafiła właśnie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. (...) - Gazeta.pl

Najnowszej reklamie portalu WP.pl i WP1, pojawia się Robert Biedroń, jak daje ślub. "My Polacy słyniemy z gościnności i jesteśmy otwarci ..." Ostatnio z tym nie jest tak dobrze ataki na "inny" jak np emigrantów. (Wirtualne Media)

MSZ stworzył listę ludzi kultury rekomendowanych przez MSZ do zapraszania za granicę przez Instytuty Polskie. Znaleźli się na niej m.in. Jan Pietrzak, Jerzy Targalski i Cezary Gmyz i inni publicyści związani z PiS. Pominięto nazwiska wielu czołowych polskich artystów.

Tworzenie list artystów według politycznego klucza, dzielenie ich na prawomyślnych i nieprawomyślnych jest dla nas nie do przyjęcia. Cofa nas do ery komunizmu i kultury limitowanej, sterowanej ręcznie przez aktualnie rządzących. Nie chcąc dać się podzielić, upominamy się o nasze koleżanki i kolegów, których dorobek powinien być na równi z innymi pokazywany na świeci.(Gazeta Wyborcza)

W India siostry zakonne akceptują transpłciowe osoby, ale na drugim końcu w USA, kościół katolicki walczy z transpłciowymi osobami.

Trenton, transpłciowych mężczyzna pozwał szpital katolicki za dyskryminację odmówili jemu chirurgi do przeprowadzenia histerektomii jako część jego transformacji płci. Wcześniej problem z organami płciowymi zmienić.

Szpitale katolickie nie mogą leczyć, bez wiedzy Amerykańskiej Konferencji Biskupów, miedzy innymi nie uznają transpłciowość. (LGBT Nation)

Nie rozumiem lekarze, szpitale mają leczyć, a nie zajmować się religią, lekarze/szpitale powinni leczyć i pomagać każdego nie ważne kto jest innego wyznania, czy ma płeć.

Transfobia szkodzi oto następny przykład smutny drugi przypadek tym roku już trans kobieta zamordowana. Indie Monroe zabita w Wirginii w dniu 21, ale smutne że została pochowana jako mężczyzna obcięli jej włosy i ubrano ją w garnitur i na grobie jest napisane że była mężczyzną. Jej rodzina nie zaakceptowała że była transpłciowa.  (PinkNews)

LGBT centrum w Harrisburg w Pensylwanii, został zaatakowany szypa wypita i ukradzione pieniądze. W grudniu, wandale włamali się do centrum LGBT w Rhode Island i powiesili wandale szubienice, chcą wieszać osób LGBT. (PinkNews)

Prezydent elekt Donald Trump wezwał ambasadorów amerykańskich pochodzących z nominacji politycznej Baracka Obamy, aby opuścili swe placówki do dnia inauguracji jego prezydentury 20 stycznia. Media w USA nazywają to zerwaniem z dyplomatyczną tradycją. (TVN24)

Wielu to ambasadorzy geje jak w Danii Rufus Gifford; Dominikana który James 'Wally' Brewster, jest poniżany przez kościół katolicki w tym kraju; Wietnamie Ted Osius jest też pierwsza rodzina jednopłciowa.

Policja prowadzi śledztwo dotyczące mowy homofobicznej i podejrzaną substancję wysłana do pary gejów, Brooklyn prawnik Dan Goldstein i Hunter College profesor Matthew Lasner, gdy też została wyprowadzona z samolotu za krytykę Ivankę Trump w samolocie. Skrajna prawica atakuje parę gejów, że umrą następny razem. To następny atak homofobiczny nienawiści od wyborów prezydencki, skrajna prawica dużo sobie pozwala z akceptacją republikanów. (PinkNews)

Vicente Fox, były prezydent Meksyku, jest oburzony, że prezydent-elekt Donald Trump nadal kłamie że Meksyk będzie płacić za Trumpa "rasistowski mur". (Advocate)

Wiceszef KOD Radomir Szumełda zapytany przez onet.pl, czy ma pewność, że działania Mateusza Kijowskiego choć były nieetyczne, to były w pełni uczciwe powiedział: "w moim przekonaniu Mateusz w rzeczywistości nie wykonywał tych usług, o których mowa jest w fakturach. Mówię to z pełną odpowiedzialnością". - Mówię o swoim przekonaniu. Wszystkie prace informatyczne wykonywali wolontariusze - dodał. (Polsat News)

Julie Barnes-Frank zostanie zapamiętana jako silna działaczka na rzecz praw LGBTI i torowała drogę dla różnorodności w policji w Wielkiej Brytanii, zmarła.

Jej żona, Linda Barnes-Frank: "Wiele się zmieniło z powodu ciężkiej pracy i determinacji Julie - dziś jest w policji kultura szacunku dla odmienności i większej równości". Para poznała się podczas pracy w policji i założyły grupę, do zwalczania dyskryminacji. (GayStarNews)

Poseł Kukiz uniósł się w honorem w obronie godności marszałka Kuchcińskiego, którego - jego zdaniem - obraziły słowa "Kochany panie marszałku". Bo wypowiedział je poseł Szczerba, któremu wolno tak mówić do "partnera", ale nie do marszałka - Oko Press.

Demonstracja zjednoczeni przeciw rasizmu w Warszawie gdzie obyło się w niedziele. Wśród uczestników osób LGBT miedzy innymi Miłość Nie Wyklucza.

Chuligański incydent w warszawskim metrze. Według relacji jednego z internautów, ubrany na sportowo mężczyzna, opluł chłopaka, który na plecaku nosił naszywkę z hasłem "przeciwko przemocy i rasizmowi". Kiedy wychodził z pociągu metra miał krzyknąć w kierunku poszkodowanego: "tylko na to zasłużyłeś, lewacka ku..o".

Do zdarzenia doszło w czwartek przed północą, w wagonie metra przy stacji Świętokrzyska w Warszawie. Według relacji pana Piotra, który opisał całą historię na Facebooku, siedzący obok niego, ubrany na sportowo mężczyzna, wysiadając z pociągu opluł jednego z chłopaków siedzących wcześniej naprzeciwko niego. Ponadto miał krzyknąć w jego kierunku: "tylko na to zasłużyłeś lewacka ku..o!", pokazując jednocześnie środkowy palec - WawaLove.pl

Wiec antyrasistowski w WarszawieByła Kongresmenka Michele Bachmann i Tony Perkins, dwóch ekstremistów chrześcijański wezwali Trumpa do usunięcia wszystkich osób którzy popierają LGBT z urzędów. Dodatkowo chcę finansować kraje homofobiczne żeby walczyły z LGBT. (PinkNews)

Ostrzegam co było za czasów Busha, miedzy innymi Uganda, gdzie doprowadzono do nienawiści i przemocy wobec osób LGBT

Przykłady brutalne prawda o tak zwane "prorodziny" organizację pod przykrywką walki z LGBT jest tylko przemoc i śmierć.Na peronie dworca w Lesznie do 72-letniej kobiety na wózku inwalidzkim podszedł mężczyzna. Bez chwili namysłu zepchnął kobietę na torowisko, następnie za nią skoczył i skopał ją na torach. Kobieta ma połamane żebra i poważne obrażenia głowy.

Już nawet niesprawny nie są mile widziani w Polsce, coraz gorzej, wcześniej zamordowano chłopaka niesprawnego w trójmieście.Rachel Maddow nazywa Donalda Trumpa wręcz kłamcą, cały czas Trump kłamie (Mediaite)


Szefowie kuchni i magazyny lifestylowe na całym świecie szukają inspiracji w nordyckiej kuchni. Dieta Wikingów to prawdziwy hit!