niedziela, 22 stycznia 2017

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Katedra Hope, Papież, Starokatolicy ...


Czy czystość, ubóstwo i posłuszeństwo to cechy jedynie dla mnichów i mniszek? Co mogą zaproponować współczesnym chrześcijanom? Czy reformowani katolicy powinni żyć jak mnisi?  Ciekawe pytania? Odpowiedz znajdziecie w poniższym artykule "Droga do pełni wyzwolenia" TUTAJ.

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce: Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał (J 17, 21) – te słowa naszego brata i Pana, Jezusa Chrystusa wciąż nas pobudzają do modlitwy i poszukiwania dróg jedności z innymi chrześcijanami i chrześcijankami. W ekumenicznym kalendarzu najważniejszymi dniami jest oktawa modlitwy o jedność chrześcijan, która trwa od 18 do 25 stycznia. W tym roku czas ten będzie obchodzony pod hasłem „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 2 Kor 5,14–20)

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach ekumenicznych na terenie Polski. Terminy znajdziecie na stronie Polskiej Rady Ekumenicznej.

Ekumeniczna Wspólnota Katolicka, do której należy Reformowany Kościół Katolicki w Polsce, jest członkiem wielu organizacji ekumenicznych m.in. Narodowej Rady Kościołów w USA. Razem z innymi chrześcijanami pracujemy również na rzecz sprawiedliwości społecznej i przeciwdziałania biedzie w ramach Church World Service.

Jako siostry i bracia z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce wierzymy, że sam Bóg, w Jezusie Chrystusie, dał nam sposób w jaki mamy Mu dziękować, prosić, uwielbiać, upamiętniać, wchodzić z Nim w komunię - relację Miłości. Nie potrzeba do tego wielkich katedr i kościołów, nie potrzeba super zespołu uwielbieniowego ani nawet "charyzmatycznego mówcy", wystarczy kawałek chleba, trochę wina i wspólnota, choćby malutka, która pragnie żyć w jedności i wspólnocie z Bogiem.

Tym sposobem jest świętowanie Eucharystii, zwane też mszą, łamaniem chleba, dziękczynieniem itp.
Dar ten jest dostępny dla każdej i każdego, którzy pragną Boga, prawdziwej nadziei, odnalezienia sensu życia, miłości i pojednania.

Eucharystia w wspólnocie reformowanych katolików w Poznaniu w niedzielę o godz 12:00 w kaplicy przy ul. Święty Wojciech 25/7

Jezus - w pełni Bóg i człowiek. Pocił się pracując w upale, śmiał się ze swoimi przyjaciółmi, działał cuda, przywracał nadzieję i zbawił świat. On i dziś działa, może się z Tobą śmiać w drugim człowieku, odnowi Twoją nadzieję przez swoje słowo, zdziała cuda przez sakramenty i zbawi cię - za darmo, bo Cię kocha!

Tak własnie wierzymy, siostry i bracia z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Życie z Jezusem - takie na serio a nie tylko przez godzinę w niedzielę, nie tylko w deklaracjach ale konkretnych codziennych wyborach - będzie najwspanialszą przygodą w Twoim życiu. Jezus chce Ciebie w niebie! I chce nieba dla Ciebie już dziś!

Wiara gejów i lesbijek, reportaż TVN24 z udziałem działaczy Wiary i Tęczy, Tygodnika Powszechnego, Siostry Gramick dotyczące homofobii w kościele i walka o godność osób LGBT w kościele.

Fragment, całość na stronie TVN24Katedra HopeSłowo daję - 3. niedziela po Epifanii - 22.01.2017Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - 3 Niedziela Okresu Zwykłego 22 01 2017Kościół Middle Church i historia Chada Tanaka jest pierwszym gejem wyświęcony przez Reformowany Kościoła Ameryki w Nowym Jorku.

Metropolitan Community Church BostonMetropolitan Community Church LiturgiaMetropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda


Joyce Meyer - Bądź śmiałyPapież Franciszek przewodniczy celebracji Eucharystii z okazji zamknięcia jubileuszu 800-lecia zatwierdzenia Zakonu Kaznodziejskiego – Dominikanów.Papież: Kościół, który głosi siebie, traci orientacjęPapież Franciszek przywitał pielgrzymkę z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Finlandii w Watykanie w ubiegłym tygodniu.


Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem


Nauczanie z kościoła Wrocław dla Jezusa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz