sobota, 28 stycznia 2017

Konstytucji RP nie zabrania wprowadzenia równości małżeńskiejMiłość Nie Wyklucza: Być może dotarły do Was informacje o wypowiedzi prezydenta Andrzej Duda, który z zadziwiającą pewnością siebie stwierdził, że polska Konstytucja nie dopuszcza możliwości wprowadzenia małżeństw osób tej samej płci?

Warto przypomnieć, że interpretacja Artykułu 18., na który powołuje się Prezydent, nie jest wcale taka oczywista. Zupełnie inaczej rozumieją ten zapis między innymi profesorki Łętowska i Płatek.

Wszystkim obrońcom polskiego ładu prawnego dedykujemy też mapę, pokazującą kraje, które wprowadziły już równość małżeńską (zaznaczone oczywiście naszym małżeńskim błękitem) i związki partnerskie (kolor jasnoniebieski) lub pokrewne, okrojone regulacje (jeszcze jaśniejszy niebieski) na całym terytorium lub niektórych jednostkach administracyjnych.

W marcu wejdzie w życie fińska, przegłosowana w ubiegłym roku, ustawa o małżeństwach jednopłciowych i tym samym Finlandia stanie się 22 krajem, w którym wprowadzono równość w tej dziedzinie. Dodajmy że kolejnym krajem, w którym prace nad wprowadzeniem małżeństw jednopłciowych są już na zaawansowanym etapie jest Tajwan.

Pomimo zrównania wszystkich obywateli i obywatelek w prawie do zawarcia małżeństwa i ochrony swojej rodziny, kraje te nie doświadczyły nagłych kataklizmów w rodzaju deszczu ognia i siarki, plagi szarańczy i tym podobnych. Co więcej, osoby heteroseksualne wciąż mogą zawierać w nich małżeństwa z osobami innej płci! To niewiarygodne, ale prawdziwe.

Więcej o tym czym jest równość małżeńska i dlaczego jest potrzebna dowiecie się z naszego Przewodnika, który znajdziecie na stronie Miłość Nie Wyklucza.

Profesor Ewa Łętowska w dwie minuty o tym, dlaczego artykuł osiemnasty Konstytucji RP nie jest przeszkodą dla wprowadzenia równości małżeńskiej.Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich: Państwo polskie nie powinno uciekać przed odpowiedzialnością za uregulowanie związków osób tej samej płci. To jest temat tak ważny jak walka z bezdomnością, nasze uzbrojenie czy kwestia kryzysu uchodźczego.Profesor Monika Płatek: "Jak to jest możliwe, że w kraju, gdzie się tak ceni rodzinę, odmawia się ludziom prawa do tego, żeby uznać związki, w których są, uznać dzieci w tych związkach?"***

Oprah Winfrey powiedziała w swoim programie że uchwalenie równości małżeństw, może pomóc poprawić instytucję małżeństwa.

Elizabeth Lesser, z centrum edukacji w Omega Institute, powiedziała: Instytucja małżeństwa ma problemy, na długo przed tym kiedy pozwolono lesbijkom i gejom pobierać.

Ksiądz Episkopalny Ed Bacon powiedział, że instytucja małżeństwa będzie wzbogacona jeżeli pary tej samej płci będą mogli ożenić się.

Nigdy nie miałem hetero pary która do mnie przyszła i powiedziała, moje małżeństwo ma problemy z powodu para gejów mieszka obok mnie.Case Against 8 fragment dokumentu, miedzy innymi przeciwnik małżeństw homoseksualny który był przeciwko ale zmienił zdanie, nazywa swój przeciw równości małżeństw został zarażony przez swoje wychowanie.

Wielu przeciwnicy żyją oderwani rzeczywistości znaleźli ofiarę osób homoseksualny i znęcają po myślą jest to fajne. Wmawianie że nie można pozwolić na małżeństwa homoseksualne po zagrażają dzieciom, jest dzieciną wymówką.

Jeszcze że przez małżeństwa homoseksualne są rozwody, tylko u nas nie ma, a polacy rozwodzą się na potęgę. Najgorsze jeszcze "wielcy katolicy" po prawej stronie, mówią że są obrońcami małżeństwa, ale sami nie podtrawią wytrzymać w nim i zbudować normalny związek.

Czy to nie obłuda, wielu nie myśli krzyczą i atakują pary homoseksualne, a nie patrzą na siebie. Wstyd jest wam popatrzeć taki Jerzy Waldorf podtrawił żyć jednym facetem 60 lat, a wam nie udaje się to musicie innym zniszczyć życie.

Zamiast walczyć z małżeństwami nie zajmą się swoimi rodzinami, które cały czas słychać jacy to mamusia i tatuś kochają dzieci, zabijają, znęcają się, gwałcą, piją alkohol w ciąży.  To jest  normalna rodzina, zajmijcie się swoimi sprawami, a nie wejdziecie brudnymi butami w innym życie.