środa, 4 stycznia 2017

News: Prasa LGBT, Wyspa Guernsey, Rosja, Poznań, Caritas, Brazylia, Pink Pistols, Fryzjer, Emigracji ...


Prasa LGBT do przeczytania David Atlanta, QNotes, LinQ, GayCalgary Magazine, Boyz Magazine, QX Magazine, Get Out!, Grab MagazineLiberty Press, Wag!, Out About, ION ArizonaThe Standard Magazine.

Wyspa Guernsey, małżeństwa jednopłciowe które zostały uchwalone w roku 2016, ale w tym roku prawo wejdzie w życie gdzieś na lato. (PinkNews)

Rosja rozpoczęła krajowy rejestr osób z HIV, co budzi obawy lista może być wykorzystywana do atakowania takie osób lub izolowania od społeczeństwa. AIDS w Rosji, jest najwięcej zarażony w całej Europie, a nawet na całym świecie nie ma tyle chory na AIDS co w tym kraju.

Według resortu, 824,000 osób zostało zarejestrowane jako chorzy, ale działacze AIDS ostrzegają za mało jest więcej co najmniej jeszcze 500.000 trzeba doliczyć.

Mimo to, mniej niż 40% zakażonych HIV w Rosji otrzymuje leki przeciwwirusowe, chociaż prawie cały budżet 338 mln dolarów na opiekę AIDS idzie na medycynę, prawie nic na edukację profilaktyczną.

Rosyjski Kościół Prawosławny sprzeciwia edukacji seksualnej i antykoncepcji, pod przykrywką "wartości rodzinnych", (skąd my to znamy). Nawet zestawy bezpieczniejszego seksu takie jak bezpłatnie rozdawanie igieł i prezerwatyw są oznaczone jako "agencji zagranicznych", albo też organizacje non-profit, które rozdają mają problemy z prawem. (New Now Next)

Ruszył proces głośnego zabójstwa Ewy Tylman i chyba ma on wątek homoseksualny: "Pomiędzy Ewą Tylman i Adamem Z. doszło wówczas do sprzeczki. Ewa Tylman wystraszyła się pobudzenia seksualnego Adama Z. i zaczęła przed nim uciekać. (...)"

"Wystraszenie się Tylman pobudzeniem seksualnym Adama Z. podważa jego adwokat. Ujawnił w rozmowie z dziennikarzami , że oskarżony jest orientacji homoseksualnej. – Wyciągamy wnioski z tej bliskości, z tego, w jaki sposób oni się znajdowali blisko siebie, jak obejmował ją Adam Z. , jak troszczył się o nią – mówi już pełnomocnik Tylmanów." (Na Temat/KPH)

Ludzie kochani! To jest absurd. Jestem porażony, zszokowany i zniesmaczony tym, co dziś zobaczyłem w telewizji. Być może te wszystkie informacje mają jakieś znaczenie procesowe, ale jakie mają znaczenia dla nas?  Czekam już na lawinę tych homofobicznych komentarzy, z których zapewne dowiemy się, że "pedała zajebią w pierdlu", że "nie dość, że pedał to jeszcze morderca" i że "czego należało się po pedale spodziewać". Czekam na śledztwa dotyczące chłopaków, których nazwiska usłyszeliśmy w poznańskim sądzie. Czekam na to aż z telewizji ich rodziny i otoczenie dowiedzą się o ich orientacji - pisarz Mikołaj Milcke.

Kilka tygodni temu w jednej z gazet pojawiła się informacja, że zeznania na Adamie. Z zostały wymuszone siłą. Wiedzieliśmy o tym już pół roku temu, o czym poinformowała nas rodzina Adama po rozmowie z nim samym. Dla dobra oskarżonego, aby znów nie został pobity i dla dobra śledztwa - e-reporter.pl

Po prostu chcą odczłowieczyć osób homoseksualny, już zrobili z żydami, emigrantami, to co się stało w Ełku, kibol zaczął wojnę wyzywał obsługę baru, teraz to wielki bohater. Codziennie słychać jak biję się emigrantów jak np wczoraj, pobito Pakistańczyka czy ataki rasistowskie w Wrocławiu i Legnicy.

Roczny budżet Kościoła Katolickiego to 10 miliardów złotych. W ostatnim ćwierćwieczu Kościół otrzymał od państwa ponad 60 tysięcy hektarów, a z każdym rokiem dostaje kolejne prezenty. Od zamieszkałych w pałacach hierarchów oczekujemy minimum przyzwoitości! Biskupie płocki oddawaj kasę!

Od dziesięciu lat toczy się postępowanie w sprawie płockiego oddziału Caritasu, który wydawał środki uzyskane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych niezgodnie z przeznaczeniem.

16 milionów złotych przekazanych Caritasowi miało zostać wydane na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. Część tej kwoty nigdy nie została wykorzystana na szkolenia i pomoc osobom niepełnosprawnym. Odpowiedzialny za realizację projektów PFRON ksiądz Jerzy Z. fałszował dokumenty finansowe aby ukryć skalę nieprawidłowości.

PFRON skierował sprawę do prokuratury już w 2007 roku, jednak mimo toczącego się postępowania dalej przekazywał środki na pomoc osobom niepełnosprawnym do Caritasu. W 2014 ksiądz Jerzy Z., były dyrektor płockiego Caritasu, został skazany na rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych.

Państwo nie jest w stanie wynegocjować z Caritasem spłaty sprzeniewierzonych pieniędzy. Co więcej, PFRON musi zwrócić Ministerstwu Infrastruktury ok. 11,5 mln złotych – zdefraudowane przez Caritas pieniądze pochodziły z funduszy unijnych.

Państwo nagminnie spycha opiekę nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi i chorymi na placówki prowadzone przez Kościół i prywatne fundacje. Jednocześnie, w sytuacji kiedy środki są defraudowane i wydawane niezgodnie ze swoim przeznaczeniem, nie jest w stanie wyegzekwować od podmiotu otrzymującego dotację zwrotu pieniędzy. Diecezja płocka i Caritas od ponad 10 lat unikają wzięcia odpowiedzialności za postępowanie byłego dyrektora Caritasu.

Ile jeszcze milionów musi zostać zmarnowanych żeby Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaczął kontrolować przekazywane przez siebie środki? Ile jeszcze przypadków defraudowania publicznych pieniędzy trzeba nagłośnić żeby Kościół rzymskokatolicki w Polsce przestał być traktowany ulgowo? - Partia Razem.

Prawo i Sprawiedliwość odwdzięcza się Kościołowi za lata wsparcia. Najpierw związki wyznaniowe zwolniono z ograniczeń wprowadzonych w ustawie o obrocie ziemią, następnie podjęto próbę przyznania Kościołowi pierwszeństwa w rejestrowaniu zgromadzeń publicznych. Teraz PiS rozważa kolejny przywilej: związki wyznaniowe miałyby nie płacić podatku od deszczówki, który już wkrótce zasili budżety samorządów. Specjalne zasady będą dotyczyły nawet tych nieruchomości, które nie mają nic wspólnego z krzewieniem wiary! Oznacza to, że na zwolnienie może liczyć Archidiecezja Warszawska za wieżowiec Roma Tower czy zakon pijarów za krakowski biurowiec Astris, jak również liczne biznesy Tadeusza Rydzyka.

Razem opowiada się za sprawiedliwością podatkową. Skończymy z przywilejami dla milionerów, Kościoła i wielkiego biznesu! - Partia Razem.

 W Polsce nie można rozmawiać o żydach, po to obraża uczucia katolików. "Bo nie mieści mi się w głowie, żeby obca osoba podchodziła do mnie i mówiła mi: Nie podoba mi się to, o czym rozmawiasz z przyjaciółmi, wynoś się". (...) - gburrek.pl

Na skutki decyzji o powrocie do starego wieku emerytalnego (65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet) nie musieliśmy długo czekać. Rząd przedstawił Sejmowi propozycje zmian, które sprowadzają się do podwyższania obciążeń podatkowych, co ma na celu sfinansowanie wcześniejszych emerytur.

Już w 2015 roku dziura w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, z którego państw finansuje wypłatę rent i emerytur, przekroczyła 50 miliardów złotych. I z roku na rok będzie rosła. W zależności od wariantu prognozy do roku 2030 deficyt FUS wyniesie 50-80 mld zł rocznie. Oznacza to, że coraz większa część wypłat emerytur będzie finansowana z budżetu państwa – czyli z naszych podatków. Rząd będzie musiał więc albo jeszcze mocniej przykręcić śrubę fiskalną (np. podnoszą stawki podatku VAT), albo realnie obniżyć pozostałe wydatki państwa.

Ponadto, władza chciałaby odmówić „prawa do emerytury” tym, którzy składki na ZUS opłacali przez mniej niż 15 lat. To zmiana mało bolesna dla obywateli (którzy i tak dostaliby groszowe – często dosłownie – emerytury) i korzystna dla państwa. Z drugiej strony jest to zerwanie z obietnicą „odkładania” pieniędzy na starość – rząd wprost przyznaje, że niektórym kasa wpłacona do ZUS zwyczajnie przepadnie. To potencjalnie niebezpieczny precedens na przyszłość.  (...) - Bankier.pl.

Talles de Oliveira Faira który był ofiarą przemocy w szkole swojej za to jest gejem. Pojawił się na odebraniu dyplomu miał na sobie sukienkę i obcasy zamiast garnituru.

"Od czasu, kiedy miałem 12 lat słuchałem wspaniałych rzeczy o Instytucie", napisał. "Słyszałem, że to był najlepszy uniwersytet w kraju i że może otworzyć ci kilka możliwości w przyszłości. Moje marzenie studiować tutaj". "Nie wiedziałem, że to będzie najgorsze mojego życia kłamstwo."

Faira, był ofiar nie tylko przez inny studentów ale też pracowników szkoły śmiali się z niego za to jest gejem. Postanowił zaprotestować homofobii ubrał się w sukienkę i w szpilki.  (Metro)


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Pink Pistols grupa LGBT zwolenników broni po ostatnich przestępstwa z nienawiści wobec LGBT. Pink Pistols, która uczy jak bezpiecznie bronić się przy użyciu broni palnej. Jednym z najnowszych lokalny grup powstało w Orlando, gdzie 49 osób zginęło przez homofoba.Europejskie Stowarzyszenie Policji osób LGBT (EGPA), życzenia noworoczne w nowy rok 2017


Poznaj fryzjera, który wędruje po ulicach Londynu obcina włosy bezdomnym osobom za darmo i nawołuje do zmiany społecznej. Joshua Coombes i jego przyjaciel fotograf Matt Spracklen udokumentowali swoją pracę na swoim koncie Instagram DoSomethingForNothing.


Reportaż Vice dotyczące emigrantów w Anglii, żyją na ulicy i problemów emigrantów miedzy innymi z Polski.


2 stycznia na mocy uchwały zarządu nr 10/2016 nasza była już osoba prezesująca przekazała przywództwo organizacji Edycie Baker. A zatem, odeszła osoba, niech żyje prezeska! "Teraz ja Cesarzową" komentuje decyzję zarządu Edyta i nie może doczekać się wyzwań, jakie niesie ze sobą tak odpowiedzialne stanowisko.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe