niedziela, 15 stycznia 2017

Siostry Nieustającej Wyrozumiałości


Siostry Nieustającej Wyrozumiałości zwane także Zakonnicami lub Zakonem Nieustającej Wyrozumiałości to organizacja charytatywna wykorzystująca elementy draq oraz religijne aby zwrócić uwagę na panującą nietolerancję seksualną i wyśmiewa aspekty ideologii „gender” oraz moralności.

Siostry Nieustającej Wyrozumiałości pojawiły się po raz pierwszy w 1979 roku, kiedy to grupa gejowskich działaczy pojawiła się w San Francisco (USA) w strojach zakonnic aby zwrócić uwagę na konflikty społeczne i problemy w dystrykcie Castro.

Działalność Sióstr OPI to przede wszystkim edukacja seksualna i prewencja przed rozprzestrzenianiem się chorób roznoszonych drogą płciową. Siostry to także, jeśli nie przede wszystkim, działalność charytatywna. A więc kiedy zobaczymy siostrę OPI na imprezie – możemy być pewni iż będzie miała przy sobie prezerwatywy i ulotki dotyczące chorób STD ale także skarbonkę na datki, które przeznaczone są na ich działalność oraz wsparcie innych organizacji pozarządowych wspierających środowiska LGBT - motoduke.eu.

Siostry walczą o osoby HIV, z homofobią, też protestowali przeciwko papieżowi Janowi Pawłowi, kiedy odwiedził San Francisco. Siostry zaliczają do naszej pięknej historii LGBT walki o prawa i godność naszą.