środa, 11 stycznia 2017

Opowieści NGC o transpłciowości i praw LGBT


National Geographic przestawia historie. Kiedy bliźniaki z Massachusetts Caleb i Emmie Smith urodziły się w 1998 roku, trudno było ich odróżnić. W wieku 17 lat Emmie uświadomiła że jest transpłciowa, a niedawno przeszła operację płci.Fotoreporter i aktywista praw człowieka Robin Hammond na debacie National Geographic mówił o społeczności LGBTI, którzy walczą o swoje prawa w swoi krajach gdzie są nie legalni i grozi im więzienie czy śmierć.


Wcześniej National Geographic przestawił opowieść transpłciowy dzieci z całego świataArchiwum NGC
Eri Hayward urodziła się jako chłopiec w Utah i wychowany w kościele Świętych w Dniach Ostatnich. Pokazuje transpłciową mormonkę tuż i przed Eri kiedy poleciała do Tajlandii na operację zmiany płci.


Historia małżeństwa transpłciowego Ashley i TonyDawn rozpoczął życie jako Danny, w końcu udaje się do Tajlandii na pełno operację zmiany płciDokument dotyczące płci nie zawsze po urodzeniu nie wiadomo kto urodzi się chłopiec czy dziewczynka, dziecko jest trzecią płcią. Wiele razy rodzice i lekarze sami wybierają płeć, przyszłości takie dziecko będzie cierpieć.Amerykańscy transpłciowi nastolatkowieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz