sobota, 21 stycznia 2017

News: Replika, Charlottą, Aldona, Raper Taylor Bennett, Trump, Australia, Ellen DeGeneres ...


Prezentujemy okładkę najnowszego, 65. numeru „Repliki”. Spoglądają z niej Dawid Mycek i Jakub Kwieciński, para, która zdobyła rozgłos dzięki kręconym własnym sumptem teledyskom (m.in. Roxette i Beaty Kozidrak) oraz dwie drag queens – Charlotte i Aldona Relaks.

Charlotte i Aldona mówią w wywiadzie o wewnątrzśrodowiskowym hejcie na „przegiętych” gejów, na „niemęskich” gejów, na gejów pasywnych – no, i przede wszystkim - na drag queens.

Charlotte: „Jak jestem na Paradzie, to nie mogę się opędzić od ludzi chcących sobie strzelić selfie ze mną. Bardzo to przyjemne. Tylko dlaczego potem słyszę, że cała dyskryminacja jest przez „takich jak ja”? Bo ja „psuję wizerunek” gejów w społeczeństwie. Bo się nie zachowuję „jak normalny facet”. Co to w ogóle znaczy normalny? I kto to mówi? Geje, na których przecież też jest hejt. Wykluczeni są i wykluczają innych?! Wielu tak zwanych „męskich” gejów chce się koniecznie zapisać do grupy „normalnych facetów” i hejtują tych „odstających od normy”. Że niby to przez nas cała zła opinia o środowisku? A g… prawda! Dla homofobów pedał to pedał, lesba to lesba – i nie ma co się starać ich za wszelką cenę zadowolić, bo i tak się nie uda. Już teraz oni mówią: nie obnoście się! A widzisz jakichś gejów, którzy się „obnoszą” na ulicy? Bo ja widzę tylko hetero się obnoszących. Więc dla mnie ci „męscy” geje hejtujący przegiętych, czy drag queens, to są takie "heteroudawaczki.”

Dawid i Jakub jednoczą się z Charlottą i Aldoną, by pokazać, że geje są różni i to jest OK, i by powiedzieć hejtowi – STOP!

Kuba: „Drag queens reprezentują tę najbarwniejszą stronę tęczy. My, zwyczajni geje, pokazujemy bardziej stonowane barwy. I super – jest miejsce dla każdego. Hejt jednych gejów na drugich? Nie ma opcji. W różnorodności jest siła”

Oczywiście, cała czwórka mówi też w wywiadach o sobie – Dawid i Kuba opowiadają o drodze do zaakceptowania swej orientacji (mieli parę zakrętów), o swej pierwszej randce, o byciu razem i o ślubie, który planują w tym roku w Portugalii - i weselu w Polsce!

A Daniel Michalski (Charlotte) i Łukasz Wolny (Aldona) mówią też o wspólnym mieszkaniu, o odkrywaniu pasji do kultury drag i o występach w polskich klubach LGBT-friendly.

Danielowi, który na co dzień jest konduktorem PKP Intercity – gratulujemy też nagrody Kryształ Intercity 2016, którą dostał w głosowaniu od kolegów/koleżanek z PKP jako najbardziej lubiany pracownik. Daniel, gratulacje! Najnowsza „Replika” jest dostępna w prenumeracie oraz na allegro.

Paradoksalnie to dzięki fali nienawiści, która spotkała nas w Polsce, będziemy mogli wziąć ślub za granicą - opowiada Jakub z Warszawy. Choć para gejów nie miała odpowiednich dokumentów, portugalski urząd zgodził się, by wzięli ślub na Maderze. Wystarczyło, że zobaczył, co pisali o nich hejterzy

Jakub i Dawid są ze sobą od siedmiu lat. Głośno zrobiło się o nich na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku. Podczas weekendowego wyjazdu nad morze para postanowiła nagrać teledysk do piosenki „Some Other Summer” z najnowszej płyty Roxette.

– Cała ta nienawiść wróciła jak bumerang. Najbardziej w tym wszystkim dotknęło nas to, wśród jakich ludzi żyjemy. Chyba obydwaj straciliśmy trochę naszego patriotyzmu – mówi Jakub.

Półtora roku temu pomyśleli o ślubie. Polskie prawo na to jednak nie pozwala. Kilkukrotne próby wprowadzenia związków partnerskich zawsze kończyły się sejmową awanturą. Okazało się jednak, że w wyjątkowych sytuacjach kierownik stanu cywilnego może zrezygnować z tych dokumentów. Odwołaliśmy się, przedstawiając na własnym przykładzie skalę homofobii w kraju.

W Polsce ich akt ślubu będzie jednak niewiele znaczył – nasz kraj nie uznaje małżeństw homoseksualnych, nawet jeśli para zawarła je legalnie w innym państwie.

Obaj panowie będą nadal traktowani jak osoby dla siebie obce. Jeśli jednak zdecydowaliby się zamieszkać w kraju uznającym związki partnerskie lub małżeństwa dla par tej samej płci, wówczas byliby traktowani w świetle prawa jako małżonkowie/partnerzy – tłumaczy Paweł Knut, adwokat z Kampanii Przeciw Homofobii. (...) - Gazeta Wyborcza.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych i ich bliskich. Spotykamy się w siedzibie Fundacji Autonomia przy ul. Krakowskiej 19 w Krakowie (I piętro). Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 25 stycznia o godz. 18.30.

Jeśli czujesz się osobą transpłciową, podejrzewasz, że nią jesteś lub nie w pełni identyfikujesz się z płcią, jaką wpisano Ci do dokumentu tożsamości, jeśli poszukujesz kontaktu z osobami podobnymi pod tym względem do Ciebie lub do kogoś, kto jest Ci bliski, przyjdź na nasze spotkanie organizowane w Krakowie przez Fundację Trans-Fuzja. Zapraszamy także bliskich osób trans (członków rodzin i partnerów).

Spotkania krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych prowadzi psycholog Magdalena Mijas i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Dorota Dowgiel.

Hip-Hop artysta Taylor Bennett, który jest młodszym bratem rapera Chance wychodzi z szafy że jest biseksualny.

Bennett świętuje swoje 21. urodziny w czwartek i z tej okazji. "Moje urodziny są jutro i w nowym roku chciałbym być bardziej otwarty sobą, aby pomóc innym, że walczą z tymi samymi problemami ... Dorastanie Zawsze czułem obojętny dotyczące mojej seksualności, dziś chciałby otwarcie ujawnić się do moich fanów ... i zawsze jawnie wspieram społeczność gejowską i będę robić to w 2017. Dziękuje".

Ojciec Bennetta, Ken Williams-Bennett pracował dla burmistrza Chicago i pracował dla prezydenta Obamy. (GayStarNews)

Oświadczenie Kampanii Przeciw Homofobii: Media obiegła informacja o likwidacji Krajowego Centrum ds. AIDS – agendy Ministerstwa Zdrowia, której głównymi zadaniami są koordynacja leczenia osób żyjących z HIV i AIDS oraz profilaktyka nowych zakażeń. W świetle planowanych reform, które przedstawił minister Konstanty Radziwiłł spodziewane są duże zmiany w sposobie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. Jedną z nich jest likwidacja wspomnianego Krajowego Centrum. (...)

Z informacji opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że leczenie osób żyjących z HIV i AIDS odbywa się według planu, co oznacza, że potrzebne środki na lata 2017-2021 zostały zabezpieczone w kwocie blisko 2,5 mln złotych, a niezbędne leki są kupowane zgodnie z harmonogramem.

W związku z reformą wyrażamy nadzieję, że włączenie Krajowego Centrum ds. AIDS w struktury Urzędu Zdrowia Publicznego przyczyni się do prowadzenia skoordynowanych działań mających na celu przede wszystkim zabezpieczenie interesów pacjentów i wszystkich obywateli.

Firma Volley obuwnicza z Australii, ich kampania wiele osób nadzy i też w ucisku dwóch mężczyzn wywołała skandal oczywiście ekstremiści chrześcijańscy który walczą też przeciw małżeństwom homoseksualnym.

Volley piszę "Jesteśmy dość bycia społecznie skonstruowani i unikać politycznej poprawności. Jesteśmy młodzi i mamy zakorzenienia do zmian. Jesteśmy dziećmi słońca i dobrze nam w naszej własnej skórze, więc nie mów nam, kogo kochać lub jak żyć. Nasza kampania jest ekspresją seksualną, ale pamiętamy, aby zachować bezpieczeństwo. Z tego powodu dołączyliśmy kampanii do wspierania bezpiecznego seks."Ellen DeGeneres zdobyła trzy nagrody w Los Angeles ma już 20 nagród People’s Choice. Wręczono jej nagrodę przez Justina Timberlake, który sam odebrał nagrodę za Najlepszego artystę.

 Ellen jest najbardziej lubianą postacią telewizyjną w USA. DeGeneres zwyciężyła w kategoriach: ulubionego głosu w filmie animowanym, ulubionego gospodarza dziennego show oraz ulubionej współpracy komediowej.​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


W programie Ellen przestawia LGBT miedzy innymi Neil Patrick Harris, Evan Rachel Wood, Jesse Tyler Ferguson, Jim Parson dziękują za 8 lat prezentury Obamie.


Nieco ponad jedna trzecia Amerykanów aprobuje prezydenta Donalda Trumpa, według nowego sondażu Fox News wykazał, że 37 procent Amerykanów aprobuje Trumpa, a 54 procent nie. (The Hill)

W Nowym Jorku protesty przeciw Trumpowi wśród brali udział miedzy innymi Cynthia Nixon, Mark Ruffalo, Al Sharpton, Cher, Michael Moore, Alec Baldwin, Robert De Niro.


Protesty podczas inauguracji prezydenta Trumpa, dodatkowo z Białego Domu już usunięto stronę dotyczące praw LGBT, ale też dotyczące praw obywatelski czy zmiana klimatu. Dodatkowo Departament pracy usunął sprawozdanie popieranie równości w pracy dla LGBT. (HRC)


Dwie Drag queen Charlotte i Aldona Relax gościnie wystąpiły w nowym klipie duetu FLIRTINI.Książę Indyjski Manvendra Singh Gohil, jedyny gej i jego walka z epidemią AIDS w India


Hiszpańska para gejów z Wysp Kanaryjski, ich walka przed sądem najwyższym na wyspie oddalił odwołanie przez zakład ubezpieczeń Hiszpanii, para gejów ma prawo dostęp do świadczeń dla rodziców, mimo w Hiszpanii jest zakaz matek zastępczy. (El diario)Ellen w swoim programie żegna prezydenta on i pierwsza dama gościli w jej programie


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe