środa, 18 stycznia 2017

News: Normalność vs Przegięcie, Poznań, Prasa LGBT, Lambda Warszawa, Brazylia, Grindr, TP, Orlando ...


Miłość Nie Wyklucza zaprasza na Rozmowy - Normalność vs Przegięcie w Państwomiasto |dnia 28.01.2017 o 17:00. Więcej TUTAJ.

Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 20 stycznia o godz. 18.30 w siedzibie Stowarzyszenia Grupa Stonewall przy ul. Jackowskiego 17 m. 6.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące swojej tożsamości płciowej, jeżeli jesteś w trakcie lub po tranzycji lub określasz się jako osoba transpłciowa (transseksualna, transwestytyczna, transsgenderowa lub jakkolwiek inaczej) i szukasz wsparcia, przyjdź na spotkanie grupy. Chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń, dzielenia się własnymi przemyśleniami i odczuciami oraz szukania odpowiedzi na własne pytania i wątpliwości. Zapraszamy też osoby bliskie osób transpłciowych (rodziców, dzieci, współmałżonków, partnerów).

Grupę współorganizują: Fundacja Trans-Fuzja i Stowarzyszenie Grupa Stonewall. Spotkania odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca.

Spotkania prowadzą: psycholog Karolina Orlik i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Lukrecja Kowalska. Dodatkowe informacje uzyskasz od Lukrecji Kowalskiej, tel.: 667 863 841 lub mail: lukrecjakowalska1969@gmail.com.

Prasa LGBT do przeczytania: QNotes, San Francisco Bay Times, Wire Magazine, Boston Spirit, David Atlanta, Gay City News, QX Magaizne, Get Out!, Grab MagazineBaltimore 
OUTloud.

Już w ten czwartek Lambda Warszawa zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Towarzysko w Temacie", tym razem poświęconym dyskryminacji.

Podczas spotkania posługiwać się będziemy pracować za pomocą procesów grupowych - to metoda stworzona przez Arnolda Mindella służąca procesowaniu świadomości w grupie. Zakłada, że tak jak w społeczności istnieją i wyrażają się różne stanowiska i role, to te same role i stanowiska znajdują się w nas. Korzystając z tego faktu, można procesować różnego rodzaju trudności i konflikty tak, by znaleźć jakieś rozwiązanie lub po prostu lepiej się odnaleźć wśród zachodzących zjawisk i wydarzeń. Dzięki temu lepiej zrozumiesz siebie, ale i społeczność której jesteś częścią - tę LGBTQ, ale i tę szerszą, polską lub ludzi w ogóle.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Procesy grupowe będą prowadzone przez zespół profesjonalnych psychologów/procesworkerów Lambdy Warszawa. Więcej informacji na stronie wydarzenia TUTAJ

Wydawnictwo C.H. BECK wycofało się nagle ze swojego poprzedniego oświadczenia i przeprosin w sprawie podręcznika prawnego prof. Smyczyńskiego "Prawo rodzinne i opiekuńcze", zawierającego osobiste i dyskryminujące stwierdzenia autora.

Wydawnictwo w nowym oświadczeniu uznało, że: "Tematyka prawnicza ma tę właściwość, że nie zawsze daje się przedstawić przy użyciu wyłącznie stwierdzeń prawnych. Nierzadko mają one ścisły związek z zagadnieniami światopoglądowymi, które jednocześnie są przedmiotem ogólnospołecznych lub wręcz politycznych dyskusji. Przy takiej tematyce również książka naukowa nie może prezentować zawsze pełnego "obiektywizmu", lecz może a wręcz powinna, w ramach tego, co jest merytorycznie uzasadnione, zajmować stanowisko.

Jest sprawą oczywistą, że nasi Autorzy w takich przypadkach prezentują swoje własne opinie. Podstawą wszystkich naukowych debat jest przecież pluralizm, a to oznacza dla Wydawnictwa, że zawsze, również inni Autorzy mogą wydawać swoje publikacje, w których prezentują inaczej ukierunkowane opinie. Ilekroć Czytelnik czuje się urażony przez kontrowersyjną opinię, niezależnie w którą stronę byłaby ona skierowana, jest nam z tego powodu przykro, ale nie jesteśmy w stanie tego uniknąć.

W odniesieniu do fragmentów podręcznika "Prawo rodzinne i opiekuńcze", które poddane były krytyce, dochodzimy do wniosku, że wszystkie wyżej wymienione cechy jakościowe publikacji naukowej są zachowane."

Czy w związku z tym w podręcznikach prawa jest miejsce na treści dyskryminujące i homofobiczne?

Jest nam bardzo przykro, że treści nie tylko dyskryminujące, ale także według nas sprzeczne ze standardami i wiedzą naukową znajdują miejsce w podręczniku przeznaczonym m.in dla studentów na uniwersytetach. Zgadzamy się, że podstawą naukowych debat jest pluralizm, nie powinien być on jednak uzasadnieniem postaw dyskryminujących.

"Język, treść, styl nie przystają do obecnych standardów oraz wiedzy naukowców na temat związków jednopłciowych, a sformułowanie, że para jednorodna płciowo nie tworzy grupy rodzinnej jest dyskryminujące i krzywdzące" - tak komentuje treść podręcznika "Prawo rodzinne i opiekuńcze" autorstwa prof. Tadeusza Smyczyńskiego prawnik Lambdy Warszawa - Mateusz Wąsik. Komentarz Miłość Nie Wyklucza.

Kampania Przeciw Homofobii razem z Grindr (Grindr4Equality) – najpopularniejszą na świecie aplikacją mobilną skierowaną do osób homo i biseksualnych – rozpoczęła akcję informacyjno-edukacyjną. Działania, które zostały zaplanowane na cały rok przewidują edukację użytkowników Grindr w Polsce. Główne tematy, które obejmie kampania w cotygodniowych komunikatach to: HIV/AIDS, STIs, prawa człowieka oraz prawa pacjenta.

Grindr4Equality to inicjatywa, która powstała aby edukować społeczność LGBTQ na świecie wykorzystując zasięg swojej aplikacji mobilnej. Tysiące użytkowników w każdym kraju to potencjalni odbiorcy akcji informacyjnych i edukacyjnych. G4E prowadzi swoje działania m.in. w USA, Europie oraz Azji.

Szokująca historia z Brazylii. 32-letnia Tatiana Lozano Pereira została aresztowana w zeszłym miesiącu za zabicie jej 17-letniego syna Itaberli Lozano w swoim domu w Cravinhos Brazylii.

Matka nie akceptowała syna że jest gejem wynajęła samobójców żeby jego zabili. Jego zwęglone szczątki w końcu znaleziono 7 stycznia, w pobliskim polu.

Ona przyznała że zabiła go i pozostaje w areszcie, a trzej mężczyźni również zostali zatrzymani w związku z atakiem. (PinkNews)


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Jestem normalną kobietą, która wyniosła z domu wartości, która się wykształciła, ma dobrą pracę, żyje w związku homoseksualnym i chciałabym mieć dziecko. – Tak swoją historię zaczyna bohaterka, która przyszła do studia Wirtualnej Polski, by opowiedzieć, czy w Polsce takie osoba jak ona i jej partnerka mogą założyć rodzinę.


Tygodnik Powszechny rozprawia się z absurdalnymi i szkodliwymi tezami o. Adama Szustka. Takie tezy głosi, powołując się na autorytet Kościoła, o. Adam Szustak, znany rekolekcjonista, duszpasterz młodzieży, wędrowny kaznodzieja dominikański na swoim vlogu. Dominikanin mówi rzeczy szkodliwe i niezgodne z aktualnym stanem wiedzy. Jego wykład na temat homoseksualizmu w ciągu 2 tygodni obejrzało ponad 150 tys. internautów.  Tezy o. Szustaka komentuje dr hab. Grzegorz Iniewicz z Instytutu Psychologii UJ.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Kaszlący billboard w Szwecji - rzuć palenie!


Milionerka Betsy DeVos która została szefową Departamentu Edukacji USA, ona finansuje wiele organizacji antyLGBT, czy będzie walczyć z LGBT programem, czy będzie walczyć z prześladowaniem i znęcanie osób LGBT w szkole. Wiele pytań do niej jest o swoją politykę.


Żona Omara Mateena, zamachowca, który w minionym roku zaatakował gejowski klub w Orlando na Florydzie, gdzie zginęło 49 osób, została zatrzymana przez policję za utrudnianie śledztwa i pomocnictwo wsparcia materialnego dla męża.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz