niedziela, 1 stycznia 2017

Świat powitał nowy rok 2017 i życzenia noworoczne


Świat wita nowy rok


Steve Grand w Denver


Ryszard Petru i Nowoczesna z życzeniami na Nowy RokTerroryzm islamistyczny jest największym wyzwaniem przed jakim staną Niemcy w 2017 roku - uważa kanclerz Angela Merkel. W wygłoszonym w sobotę przemówieniu noworocznym obiecała wprowadzić rozwiązania prawne, które zwiększą bezpieczeństwo obywateli. (Polsat News)


Prezydent Francji zwrócił się w swoim orędziu do Donalda Trumpa. "Francja nie pozwoli na podważenie porozumienia klimatycznego" - powiedział. To nawiązanie do planów prezydenta elekta o "anulowanie" tej umowy

Zwracając się bezpośrednio do prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, prezydent Francji Francois Hollande w noworocznym orędziu przestrzegł, że Francja nie pozwoli na podważenie porozumienia klimatycznego zawartego w Paryżu w 2015 roku. - Oświadczam, że Francja nie pozwoli nikomu ani żadnemu państwu, choćby największemu, na podważenie tego znaczącego dorobku wspólnoty międzynarodowej - oświadczył Hollande. - Proszę pamiętać, że w Paryżu zawarte zostało historyczne porozumienie - dodał. Nawiązał tym samym do zapowiedzi Trumpa z kampanii wyborczej, że "anuluje" on porozumienie o redukcji emisji gazów cieplarnianych. (gazeta.pl)


Premier Wielkiej Brytanii Theresa May noworoczne życzeniaArcybiskup Canterbury Justin Welby noworoczne życzeniaOdeszli od nas w roku 2016


Według najnowszych danych liczba ofiar śmiertelnych ataku na klub nocny w Stambule wzrosła do 39, Na razie zidentyfikowano 21 z nich. Zginęło co najmniej 16 cudzoziemców. 69 osób zostało rannych.

Ataku dokonano w klubie Reina w dzielnicy Ortakoy nad Bosforem. Napastnik dostał się do klubu o godz. 1.15 czasu lokalnego po tym, jak zastrzelił policjanta na zewnątrz. Minister spraw wewnętrznych Turcji Suleyman Soylu podał, że napastnik jest nadal poszukiwany. - Akcja mająca na celu zatrzymanie terrorysty trwa nadal. Mam nadzieję, że zostanie szybko schwytany - powiedział minister. (gazeta.pl)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz