sobota, 14 stycznia 2017

Rodziny jednopłciowe nie odróżniają się od tych inny rodzin


Cultura Colectiva piękny krótki filmik, który przedstawia pewne fakty dotyczące dzieci wychowywanych przez rodziców tej samej płci.

Wieści z Longitudinal Lesbian Family Study w USA. Która organizacja uznała, że dzieci wychowane przez dzieci par lesbijek wykazały wyższy niż średni stabilność emocjonalna i mają lepsze osiągnięcia w nauce.

Zauważają, że ​​dzieci rodziców homoseksualnych tylko mają problemy kiedy oczywiście kiedy pojawia się homofobia.

Inne badania jak UCLA Williams Institute w Los Angeles w 2014 roku okazało się, że "pomimo konfrontacji heteroseksizmu w różnych kontekstach społecznych - w tym systemie opieki zdrowotnej, systemu prawnego i systemu szkolnego. Rodzice LGB i ich dzieci funkcjonuje całkiem dobrze".

Badania opublikowane przez Uniwersytet Melbourne w tym samym roku poszedł dalej, mówiąc, że dzieci wychowywane przez pary tej samej płci były zdrowsze i szczęśliwsze od inny.

Dr Simon Crouch zasugerował dla stacji ABC z powodu tego częściowo ze względu na bardziej równego podziału roli uczestniczenia w wychowaniu dzieci.

"Więc co to oznacza to, ludzie uczą się ról, które są dostosowane do ich umiejętności, a nie należących do tych stereotypów związanych z płcią, które mówi się kobieta ma być w domu sprzątać, wychowywać dzieci, a mężczyzna zarabiać pieniędzy.

Inni badacze zwracają uwagę, że pary homoseksualne bardziej mają większych starań, aby założyć rodzinę i być bardzo zdeterminowani, by zostać rodzicami. Natomiast pary heteroseksualne mogą czasem stać się rodzicami bez planowania, które mogą mieć wpływ na ich późniejsze możliwości wobec dzieci. Jak np wiele dzieci pochodzi z wpadek i tak są mniej kochane czy te które są planowane i wiele lat walczy o dzieci podobnie jest od rodzin dzieci z in vitro.

Wszyscy eksperci wydają się zgodni co do jednego: dzieci rozwijają się, gdy wychowane są przez rodziców i opiekunów, którzy kochają i chcą ją, niezależnie od seksualności.


(GayStarNews)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz