piątek, 20 stycznia 2017

News: Lambda, Caitlyn Jenner, Firmy LGBT, Krajowego Centrum ds. AIDS, Will i Grace, Orlando, Brazylia, Meksyk ...


W kalendarzu mamy nowy rok, a w Lambdzie nowe grupy spotkaniowe. Udostępnij ten post i pozwól nam dotrzeć do osób, które mogą potrzebować naszego wsparcia.

Rozpoczynamy zapisy do nowej grupy dla osób homoseksualnych i biseksualnych DDA i DDD.
Jeżeli w Twojej rodzinie był problem z alkoholem lub/i jeżeli jesteś w trakcie lub po terapii uzależnień i odczuwasz: lęk, niskie poczucie własnej wartości, problemy w nawiązywaniu relacji, niezadowolenie z życia, wycofanie, długotrwałe poczucie przygnębienia, trudności w podejmowaniu decyzji, stres, to zgłoś się do nas, pomożemy Ci!

Grupa rusza już w lutym 2017. Więcej informacji o terminach spotkań i zapisach na stronie Lambdy Warszawa.

Caitlyn Jenner będzie uczestniczyć w inauguracji prezydenckiej w tym tygodniu, ale nie jako zaproszony gość Donalda Trumpa. Weźmie udział jako gość American Unity Fund, People Magazine informuje.

Republikanie muszą zrozumieć problemy LGBTQ i jestem tutaj, aby pomóc im. "Caitlyn był republikaninem całe życie, a ona widzi to jako okazję do reprezentowania i obrony społeczności LGBTQ w partii," źródło zbliżone do Jenner mówi.

American Unity Fund, jest organizacją non-profit konserwatywna organizacja zajmująca się sprawie wolności i równych szans dla LGBTQ Amerykanów.

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku dobiega końca kolejny już proces dotyczący rozboju dokonanego na osobie transseksualnej. Prokurator domaga się by oskarżonego uznać za winnego i żąda czterech lat więzienia. Obrona, jak i sam oskarżony, wnieśli o uniewinnienie.

Śledczym nie udało się ustalić wszystkich napastników. Jedynym zatrzymanym jest Piotr M., którego rozpoznała poszkodowana. Rok temu został skazany na 4,5 roku więzienia i wpłatę 5 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. Oskarżony odwołał się od tego orzeczenia. Nowy wyrok zapadnie 24 stycznia. (akadera.bialystok.pl)

Czy dzięki firmom LGBT którzy są właścicielami ile państwo zarabia. Raport na temat wpływu LGBT należących do nich przedsiębiorstw na gospodarkę Stanów Zjednoczonych szacuje, że przyczyniają się oni około 1.7 tryliony dolarów.

W badaniu, America LGBT Economy, zostało przeprowadzone przez National Gay and Lesbian Chamber of Commerce i Bob Witeck, z Witeck Communications.

Raport stwierdza, że ​​NGLCC firmy LGBT przyczyniły ponad 1,15 dolarów trylionów wpływów gospodarki amerykańskiej, około firm 900 zatrudniają do 33.000 osób w Stanach Zjednoczonych.

Średnie przedsiębiorstwa LGBT istnieją na rynku co najmniej 12 lat, znacznie powyżej średniej krajowej, które należą do hetero, a niektóre doniesienia stwierdzają prawie połowa małych firm upada w ciągu pierwszych pięciu lat. Liczbę nie biali właściciele firm LGBT nadal rośnie co roku, obecnie ponad 17%.

Właściciele firm identyfikuje jako 31,8% kobiety i 67,6% mężczyźni, a 0,6% bezpłciowi i transpłciowych składa się tylko 1,8%. Ten raport pokazuje, jak bezcenne są firmy LGBT dla gospodarki. Więcej o raporcie na GayStarNews.

Lambda Warszawa: Nie zgadzasz się na dyskryminację i łamanie praw człowieka? Niepokoi Cię nasilająca się fala mowy nienawiści? Chcesz coś z tym zrobić, działać na rzecz demokracji i zmieniać swoje otoczenie, Polskę lub świat?

Fundacja Humanity in Action Polska zaprasza zainteresowanych/ne studentów/ki i absolwentów/ki do udziału w Międzynarodowej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej „Inkubator idei”(Humanity in Action Fellowship 2017). Tegoroczne edycje programu odbędą się w dniach 26 maja - 25 czerwca 2017 r. w Warszawie i Berlinie oraz od 5 do 30 lipca 2017 r. w Atlancie.
Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ.

Na liście ministerialnych agend zagrożonych likwidacją znalazło się między innymi Krajowe Centrum ds. AIDS. Takie są skutki zapowiedzianej w 2016 r. przez ministra Konstantego Radziwiłła likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia i powołaniem w jego miejsce Urzędu Zdrowia Publicznego.

O zagrożeniu Krajowego Centrum ds. AIDS poinformował OKO.press Wiktor Dynarski, wieloletni prezes Fundacji Trans-fuzja, współpracującej z Centrum. Mówi, że w samym Centrum mówi się już o likwidacji.

„Likwidacja Centrum ds. AIDS może oznaczać, że zniknie ostatni bastion pomocy osobom z HIV. Do dziś nie poznaliśmy planów ministerstwa, czy i jak zastąpić Centrum” – mówi Dynarski.

Dynarski podkreśla, że działalność Centrum ds. AIDS była „raczej konserwatywna, a instytucja nigdy nie mówiła głosem osób zakażonych HIV i chorych na AIDS”.

Także z raportu wynika, że słabością Centrum jest nadmierne skupienie na leczeniu zdiagnozowanych przypadków, idzie na to aż 98 proc. środków. Na działania zapobiegające rozszerzaniu się zakażeń przeznacza się 2 proc. budżetu, z roku na rok coraz mniej.

Może to być jeden z powodów, że zakażonych HIV w Polsce przybywa, codziennie 2-3 osoby dowiadują się, że są nosicielami. Zaniedbanie profilaktyki przekłada się na wzrost liczby nowych zakażeń, a w konsekwencji kosztów leczenia ponoszonych przez budżet państwa – podkreśla NIK.

Wątpliwości budziły też kampanie przygotowywane przez Krajowe Centrum ds. HIV i AIDS. Wskazuje się na ich dostosowanie do konserwatywnej moralności. Komunikaty Centrum kierowane są przede wszystkim do par heteroseksualnych, kobiet w ciąży oraz specjalistów. Pomijają wątek par homoseksualnych, nie poruszają tak „drażliwych” tematów, jak seks analny - Oko Press.

Przed łódzkim sądem odbyła się kolejna rozprawa przeciw Adamowi J. drukarzowi z Łodzi, który odmówił wykonania usługi zleconej przez jedną z fundacji zajmujących się problemami mniejszości seksualnych. Pan Adam jest katolikiem i dlatego odmówił wykonania usługi - wyjaśnia. - My swoją działalnością nie przyczyniamy się do promocji działalności LGBT.

Tocząca się sprawa to druga odsłona sądowego sporu. W czerwcu 2016 sąd nakazał obwinionemu drukarzowi zapłacenie 200 zł grzywny na rzecz Skarbu Państwa uznając, że odmówił usługi "umyślnie i bez uzasadnionej przyczyny". Do wyroku nakazowego odniósł się wówczas minister sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro stwierdził, że wyrok jest "niebezpiecznym precedensem", który burzy wolność poglądów. Kolejną rozprawę przed Sądem Rejonowym dla Łodzi-Widzewa zaplanowano na 28 lutego - Onet.pl

Placówki pozarządowe nie mogą przyjmować osób starszych oraz chorych  – takie przepisy weszły w życie we wrześniu 2016 roku. Nie wskazano jednak ośrodków, w których mogłyby one przebywać w oczekiwaniu na miejsce w DPS-ach. - Gdybyśmy osoby chore odesłali teraz na ulice, to one by umarły. Niestety, ale trzeba tak brutalnie powiedzieć – mówi Robert Starzyński z Monaru. – Komu te zmiany mają służyć? Na pewno nie bezdomnym – dodaje siostra Małgorzata Chmielewska - Onet.pl

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Po miesiącach plotek i doniesień, stacja NBC wreszcie oficjalnie potwierdziła, że serial Will i Grace wraca jako 10-odcinkowy seria.

"Zaczęliśmy rozmawiać z twórcami serialu Mutchnick i Kohan o produkcji nowych odcinków tuż po tym jak nagrali klip wyborczy wspólny, fakt, że cała czwórka gwiazd byli podekscytowani do powrotu jest świadectwem radosnego doświadczenia mieli kiedy zrobili prawie 200 odcinków do ośmiu sezonów", powiedziała prezeska NBC Entertainment Jennifer Salke. (NewNowNext)


Miasto Orlando pokazali nowe zdjęcia z klubu Pulse, pokazuje niektóre szkody wyrządzone na budynku, włącznie z dziurami po kulach w ścianach i ubytków w tylnej ścianie klubu. Niektóre z klientów były uwięzione w toaletach przez okres do trzech godzin. W sumie ponad 400 zdjęć zostały opublikowane.


Queer party przed domem wiceprezydenta Mike Pence protest przeciw poglądom wiceprezydenta, zorganizowali wielkie party przed jego domem. Nie mówić nie dawno jego sąsiedzi w znak proteście jego poglądów homofobiczny wywieźli flagi tęczowe, a teraz przed domem party wielu nawet sąsiedzi przyłączyli się. (LGBT Nation)


Obama na ostatniej konferencji dotyczące praw LGBT może nowy prezydent cofnąć je.


Tlaxcala w miasteczku w Meksyku, odbyło się pierwsze publiczne małżeństwo jednopłcioweW nowym sezonie Long Island Medium u nas znany z kanału ID, pojawią się Carson Kressley i Rossie O'Donnel.


Brazylia w kościele katolickim w Sao Paulo, konserwatywni katolicy oburzyli się na księdza Paulo Bezerra, po zaprosił na mszę działacza LGBT i drag queen Alberta Roggenbucka, dodatkowo podczas komunii pomagał księdzu niósł kielich oraz rozdawał Komunię świętą.

Ksiądz Paulo Bezerra, nie pierwszy raz zaszokował fundamentalistów katolicki, wcześniej ułożył figurkę małego Chrystusa  na tęczowej fladze, a obok łódka symbolizuje uchodźców. Ksiądz mówi że robi to wszystko przez nauczanie Papieża Franciszka. (Tekst Radia Chrześcijańskiego w stylu frondy, dla nich drag queen to transwestyta itp)Lider w nacjonalistycznego ruchu rasistów jest wśród tych którzy będą na inauguracji Donalda Trumpa w piątek. Coraz bardziej rasiści wychodzą z cienia w USA, chcą czyścić Amerykę od inności. Wielu w administracji Trumpa są do jawni rasiści odmawiają prawa Afroamerykanom, Latynosom czy LGBT.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz