wtorek, 17 stycznia 2017

News: Jakub Urbanik, Włochy, Chile, Ambasadorzy USA, George Michael, Meksyk, Legierski ...


Dzień Dobry TVN wystąpił dr hab. Jakub Urbanik, który walczy o możliwość zawarcia ślubu za granicą ze swoim partnerem José Luisem Alonso Rodriguezem, obywatelem Hiszpanii. W programie Dorota Wellman i Marcin Prokop towarzyszył mu adwokat, dr Paweł Marcisz.

Jakub i José są razem od 11 lat. Mają wspólną pracę - obaj są profesorami historii prawa, wspólne pasje i wspólne mieszkanie.

Po tym, jak polski urząd odmówił wydania niezbędnego do zawarcia małżeństwa dokumentu, wystąpili na drogę sądową. Dlaczego?

„Z różnych powodów José i ja jesteśmy bardzo uprzywilejowani. Mieszkamy w dużym mieście, uczymy na uniwersytecie, nie mamy problemu w codziennym życiu z homofobią, taką wprost. Rodziny nie mają [z nami] żadnego problemu. Moglibyśmy pewnie prawne kwestie naszych relacji jakoś załatwić. (...) Chodzi o to, żeby pokazać, że polskie prawo nie wyklucza tego typu związków, wręcz przeciwnie. Trzeba zmusić urzędników, w dalszej kolejności sądy, żeby właściwie interpretowały prawo i stosowały odpowiednio przepisy. Gdyby się okazało, że się nie da, to trzeba pokazać, że mamy deficyt wolności w naszym kraju, że nasze konstytucyjne prawa są naruszane, że nie jesteśmy traktowani równo i próbować szukać równości przy pomocy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka”.

Polskie sądy nie przyznały im racji (powołując się m.in. na art. 18 polskiej konstytucji). Ich sprawa zostanie rozpoznana przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Z programu dowiecie się, jakie są kulisy sprawy, co jeszcze sprawiło, że Jakub i José zdecydowali się na podjęcie walki w sądzie, rezygnując z obejścia przepisów. A także o wsparciu, które otrzymują. (Miłość Nie Wyklucza)

Włochy dołączają do grona krajów, w których można legalnie zawierać związki partnerskie. W sobotę weszło w życie przyjęte w ubiegłym roku przez włoski parlament prawo, dzięki któremu osoby wstępujące w taki związek będą miały m.in. takie same prawa dziedziczenia, jak w przypadku zawieranych małżeństw heteroseksualnych. Mądre prawo, które nie ingeruje w życie osób, których go nie dotyczy, a bardzo ułatwia życie tym, do których jest skierowane. To daje nadzieję na przełamanie zalewającej Europę fali nacjonalizmu oraz przejawów homofobii i ksenofobii - Inicjatywa Polska.

Zmarły pod koniec 2016 r. George Michael był prawdziwą gwiazdą. Okazuje się jednak, że artysta od najmłodszych lat próbował swoich sił nie tylko jako muzyk, ale też poeta. Penny Ling, koleżanka słynnego piosenkarza jeszcze z czasów szkolnych, upubliczniła właśnie dwa wiersze napisane przed laty przez Michaela. Jak powiedziała, podobnych utworów było więcej.

"Sounds in the night" ("Dźwięki w nocy") i "The story of a horse" ("Historia pewnego konia") to krótkie wierszyki, tylko częściowo rymowane. Pierwszy jest zaskakująco emocjonalny jak na 11-latka i mówi o sytuacji osoby niewidomej. Drugi to historia konia, który ma zostać zastrzelony, ale ludzie darują mu życie. (Polsat News)

Młody gej, Żyd został zaatakowany w Bustamente Park w Santiago, Chile. Organizacja LGBTQ MOVILH poinformowali, że Jorge Arce szedł przez park na sobie miał koszulkę z flagą Izraela prezent od swojej mamy, kiedy był śledzony przez trzech mężczyzn.

Mężczyźni, którzy nosili symbole neonazistowskie, a następnie go najpierw krzyczeli, a następnie wbili jemu w klatkę piersiową i tnąc go brzytwą.

Arce należy do Hod żydowskiej grupy LGBT Diversity Group. Arce do MOVILH: "Miałem 40 ran na moim ramieniu. Niektóre znaki będą trwać wiecznie. Za bycie Żydem. Ból jest ogromny." (Towleroad)

Najlepsze wyjście to małżeństwo z boyą, ty masz swoich kochanków, a ona swoje kochanki i wyglądacie jak normalna egipska rodzina (Gazeta Wyborcza)

Nowy prezydent USA Trump zarządził natychmiast usunięcie wszystkich ambasadorów mianowanych przez prezydenta Obamę, nigdy wcześniej nie było tak że ambasadorzy musieli zostać odwołani z urzędów przez prezydenta nowego.

Gdy Obama objął urząd w 2008 roku, nie było żadnego geja ambasadora. Wśród gejów ambasadorów mianowanych przez prezydenta Obamę są Ted Osius (Wietnam), Rufus Gifford (Dania), John Berry (Australia), Daniel Baer (Austria), James Costos (Hiszpania), a Wally Brewster (Republika Dominikany).

Jednak wszyscy tracą natychmiast pracę. Czystka Trumpa to po prostu usuwanie sojuszników pro LGBT ale dodam też Polsce ambasador USA też jest nowy nominowany przez Obamę.

Eksperci dyplomatyczni twierdzą że ruch Trumpa może zaszkodzić USA, może być bez ambasadorów amerykańskich na długie okresy, kiedy zatwierdzi nowi ambasadorzy przez Kongres. (PinkNews)

Homofobię, perwersyjne tezy i mijanie się z prawdą zarzuca swojemu koledze po fachu prof. Monika Płatek z UW. Profesora Tadeusza Smyczyńskiego, który miał się powyższych dopuścić w książce "Prawo rodzinne i opiekuńcze" broni stowarzyszenie Ordo Iuris.

Postawa wydawcy zbulwersowała z kolei stowarzyszenie Ordo Iuris, znane m.in. z walki o zakaz aborcji i forsowanie rozwiązań prawnych zgodnych z prawicowym, konserwatywnym światopoglądem.

Nie może być przyzwolenia na podważanie tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Wydawnictwo C.H. Beck, zamiast zignorować ataki na swego autora, wsparło je, dając do zrozumienia, jakoby prof. Smyczyński naruszył standardy akademickie - powiedziała dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris. Przypomina, że rodzina rozumiana jako związek kobiety i mężczyzny to definicja zawarta w art. 18 Konstytucji RP. Więc protestujący naruszają ład konstytucyjny.

Prawicowe stowarzyszenie umieściło w internecie petycje w obronie naukowca. Jej sygnatariusze żądają, by wydawnictwo przeprosiło profesora. Podpisało ją już blisko trzy tysiące osób - WP.PL

Za rządów koalicji PO i PSL Jarosław Kaczyński, prezes PiS, wielokrotnie krytykował kolesiostwo i zawłaszczanie państwa. Zapytaliśmy go, czy podtrzymuje tę krytykę dziś, gdy media co i rusz donoszą o kolejnych nominacjach dla działaczy PiS, członków ich rodzin i znajomych? Nie odpowiedział - Puls Biznesu.

Zmarł Tomasz Kalita, były rzecznik SLD. Kilka miesięcy temu wyjawił, że jest chory na raka mózgu. W ostatnim czasie mocno zaangażował się w walkę o ustawę, która ułatwiałaby chorym dostęp do medycznej marihuany. Tomasz Kalita miał 37 lat. (Onet.pl)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Bianey, odważna trans kobieta, która pokonała przeszkody dotyczące walki z przemocą w Meksyku. Teraz, ona walczy, by położyć kres nienawiści i dyskryminacji, raz na zawsze.Czy ja wiem czy Krystian Legierski jest adekwatmie kontrowersyjny do emocji jakie wzbudzał? Wzbudza i zapewne nie raz jeszcze wzbudzać będzie. Wydaje mi się, że jak płachta na byka działa na niektórych jego kolor skóry i niekryty homoseksualizm. No, ale poglądy na bok. Taki człowiek, na pewno nie miał w Polsce lekko, czy w związku z tym, przemawia przez niego gorycz, czy faktycznie żyjemy w kraju skrajnie nietolerancyjnym? Obejrzyjcie i na pewno sobie na to pytanie odpowiecie.


Po ponad 15 latach razem i walki o swoje prawa, 70 letnie Lidia i Laura dwie włoszki ostatecznie mogły poślubić w Santa Maria w Tempulo. Osobiście im dała senatorka Monica Cirinnà twórczyni związków partnerskich.


Pinksixty.com - Entertainment


Wybory USA wygrana Donalda Trumpa wielu Afroamerykanów zastanawiają się, co przyniesie przyszłość dla nich.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz