poniedziałek, 23 stycznia 2017

News: Instytuty psychologii, Anglia, Feud, Paweł Rabiej, Taylor Bennett, Lush, Australia, Ellen Page, Trump, Sally Field ...


Na Malcie zginął wypadku motocyklowym Ramon Casha, jeden z działaczy praw człowieka, ale też przyjaciel środowiska LGBT które walczył o nasze prawa. Spoczywaj pokoju. (MGRM)

Miłość Nie Wyklucza: Kilka dni temu Rada Naukowa Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przyjęła uchwałę w sprawie poparcia stanowiska Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej. Taką samą uchwałę przyjęła 5 grudnia ubiegłego roku Rada Naukowa Instytutu Psychologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

To bardzo ważne głosy, świadczące o tym, że społeczność naukowa w coraz większym stopniu zdaje sobie sprawę ze spoczywającej na niej społecznej odpowiedzialności.

Przypomnijmy, że w stanowisku opublikowanym 7 listopada 2016, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne zwraca uwagę na negatywny wpływ homofobicznej propagandy na zdrowie osób homoseksualnych oraz powtarza to, co powinno być oczywiste: żadna orientacja psychoseksualna nie jest chorobą, lecz naturalną kondycją części populacji.

Problemem nie jest obecność osób nieheteroseksualnych w społeczeństwie, lecz homofobiczne uprzedzenia i ignorancja, która czyni z nich ofiary nienawiści, prowadząc do poważnych szkód społecznych.

Cały tekst uchwały IP UAM znajdziecie TUTAJ. Informację o uchwale IP UJ znajdziecie TUAJ. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego przeczytacie TUTAJ

Opublikowane dane w Anglii i Walii pokazują, że liczba odnotowanych na tle homofobicznej nienawiści wzrosła.

Raport ujawnia, że ​​7,194 zbrodni z nienawiści ze względu na orientację seksualną odnotowano w ciągu roku 2015-16, co równa się 20 wypadków dziennie.

1,844 tle homofobicznej nienawiści odnotowały londyńska policja, a 494 zostały zarejestrowane w Greater Manchester i 372 w West Midlands.

1428 transfobicznej zbrodni z nienawiści odnotowano, pozostając podobnie było rok wcześniej w poprzednich latach.

Urząd National Statistics wyjaśnia, że wzrost ten może częściowo wynikać z powodu "większej świadomości nienawiści".

"Jestem przekonany, że wzrost populizmu i nacjonalizmu tworzy klimat, który zachęca do ataków na bezbronnych. Ataki te są nie tylko motywowane rasizmem i religią, należą homofobiczne ataki i ataki na osoby niepełnosprawne" powiedział Brian Paddick. (PinkNews)

Replika: Na okładce najnowszego „Entertainment Weekly” dwie nasze sojuszniczki, gejowskie divy, które w najnowszym serialu Ryana Muprhy’ego „Feud” grają dwie ikony Hollywood sprzed lat, również gejowskie divy.

Konflikt między Bette Davis a Joan Crawford zaczął się jeszcze w latach 30., trwał przez 40 lat (do śmierci Crawford) i jest bodaj największym publicznym konfliktem gwiazd wszech czasów. Bette i Joan nie szczędziły sobie gorzkich słów w wywiadach – ale ku zaskoczeniu wszystkich w 1962 r., gdy były już weterankami, zgodziły się zagrać razem. Tak powstał klasyk „Co się zdarzyło Baby Jane?” o dwóch nienawidzących się siostrach.

O konflikcie Davis i Crawford postanowił opowiedzieć Ryan Murphy, król Midas współczesnych seriali (odpowiedzialny m.in. za „Glee” i „American Horror Story”), wyoutowany, zamężny i dzieciaty gej.

W roli Bette Davis – Susan Sarandon, w roli Joan Crawford – muza Murphy’ego z „AHS” – Jessica Lange. Na okładce “EW” – pierwsze zdjęcie obu gwiazd jako bohaterek „Feud”. To również bodaj pierwsza okładka „EW”, na której znalazło się miejsce dla kobiet 65+.

Paweł Rabiej z Nowoczesnej i jak wielu wspierają Beatę Kozidrak, dostała hejt od nie który fanów że poparła Jakuba i Dawida ich klip.

Oszust, polityczny kanciarz i niedoszły dyktator - tak miliarder George Soros nazwał Donalda Trumpa, którego zaprzysiężenie na 45. prezydenta USA odbyło się w piątek. Podobnie nie wróży sukcesu brytyjskiej premier Theresie May i przestrzega Brytyjczyków przed spadkiem standardu życia.

Miliarder i najbardziej znany spekulant walutowy na świecie wyraził również przekonanie, że kompetencje Trumpa zostaną w dużym stopniu ograniczone przez Kongres. (TVN24BIS)

Log Cabin Republikanie, grupa gejów republikanów martwią że ich prezydent uchyli prawa LGBT, wysłali lisy do Trumpa żeby nie uchylał ustaw które Obama miedzy innymi przeciwko dyskryminacji wobec LGBT. (PinkNews)

Nie dawno pisałem o raperze Taylor Bennett, który wyznał jest biseksualny. Dziś inny raper który był nominowany do nagrody Grammy ujawnia jest gejem.

Makonnen Sheran, lepiej znany pod pseudonimem iLoveMakonnen, jest najbardziej znany jego utworu z 2014 roku "Tuesday".

Na Twitterze wyznał jest gejem, większość fani dobrze przyjęli ale znaleźli którzy natychmiast zaatakowali go nazwali "pedałem". (PinkNews)

Sąd Najwyższy Teksasu w piątek zgodził się rozpatrzyć sprawę, kwestionując niektóre z praw jakie mają w małżeństwie pary jednopłciowe. Sprawa dotyczy czy miasto Houston miał prawo do udzielania świadczeń dla małżonków tej samej płci pracowników miejskich. (The Advocate)

Firma kosmetyków Lush ich nowa kampania reklamowa z okazji Walentynek z udziałem pary gejowskiej. To nie jest pierwszy raz, Lush aktywnie daje swoje poparcie dla społeczności LGBT, wcześniej kampania #GayIsOK w 2015 roku.

Mydło zostało sprzedane w ponad 800 sklepach na całym świecie, ozdobioną #GayIsOK. (GayStarNews)

Rząd PIS dobra zmiana w adopcji, pozbył się konkurencji dla kościoła. Krajowy Ośrodek Adopcyjny TPD ma przestać istnieć, pozostaną tylko ośrodki katolickie. (NaTemat) Chcą jak w Irlandii czy Hiszpanii, katolickie ośrodki handel dziećmi i inne patologie. Dziś kościół mówi o moralności i potępia inne rodziny, ale sami są gorsi.

John Gore, wybrany jako asystent prokuratora generalnego dotyczące praw obywatelski, broni prawa tłumienia wyborców, dodatkowo bronił ustawę anty LGBT z Karoliny Północnej znana jako zakaz używania ubikacji przez transpłciowy.  (The Advocate)

Trzy osoby zginęły, a 20 zostało rannych, gdy w piątek mężczyzna celowo wjechał samochodem w przechodniów w drugim co do wielkości australijskim mieście, Melbourne. Policja wykluczyła, jakoby incydent był związany z terroryzmem. Kierowca został zatrzymany.

Kierowcę zatrzymano na miejscu zdarzenia. - Nie stanowi on już zagrożenia dla mieszkańców - dodał Bateson.

Najpierw mężczyzna zaatakował swojego brata z powodu że był gejem, chciał pozabijać wszystkich gejów przejechać ich samochodem i inne groźby na swoim koncie facebooku. Też samej matce też groził.

Morderca homofob miał problemy psychiczne i był pod wpływem narkotyków, wcześniej miał problemy w związku, rodzinę. (TVN24/GayStarNews)

Nie które media polskie media już wmawiają że był islamistą pochodzenia, tylko prawdą był pochodzenia greckiego. Pokazuje jedno homofoby mają nie równo pod sufitem.


Ellen Page, w dniu inauguracji Trumpa protestowała przeciw pastorowi który jest homofobiczny.


GLAAD organizacja kataloguje wszystkie wypowiedzi Trumpa anty LGBT,


Stanowy przedstawiciel Pensylwanii Brian Sims, z burmistrzem Kenney i Amerykańskim Towarzystwem Psychiatrycznym (APA), chcą zakończyć i zakazać leczenia homoseksualizmu w Pensylwanii. (JoeMyGod)


Wiele osób LGBT są zaniepokojeni że prawa LGBT mogą być cofnięte w przyszłości, pary tej samej płci, jak Zach Brooke i Angelo Martinez Hernandez decydowali się ożenić, przed tym kiedy został Donald Trump prezydentem.


Sally Field dla People mówi o tym jak kiedy jej syn ujawnił że jest gejem i jest przerażona kiedy słyszy że rodzice nie akceptują swoi dzieci LGBT.Oburzenie w Niemcze na spot reklamowy seks shopu, z udziałem gejów jeden dziennikarz nazwał "propagandą homoseksualną". (GayStarNews)


Dwóch braci Jose i Ivan Favela z Illinois, zostali ojcami w tym samym dniu


Donald Trump tuż po zaprzysiężeniu podpisał dekret, który może otworzyć drogę pozbawienia części Amerykanów ubezpieczenia zdrowotnego. (Gazeta.pl)

Republikanie od zawsze mają problemy z służbą zdrowia, bardziej wolą dla bogaty, niż dla biedny.


Widać prawica wielu krajach jest głupia, teraz ludzie Trumpa wmawiają podczas inauguracji jego było wiele osób więcej niż poprzedników. Oskarżają media o kłamstwo i grożą mediom, my w Polsce też mieliśmy to czy KOD czy Parada Równości, władza okłamywała dotyczące frekwencji, podała mniej niż rzeczywistości.  (Towleroad)