piątek, 27 stycznia 2017

News: Senator Tim Kaine, Netflix, Niemcy, Teksas, Równość małżeństw, Edith Windsor, Trump ...


W 2007 roku byłem redaktorem naczelnym magazynu „Boyz", poświęconego gejowskiej subkulturze w Londynie. Zawsze trochę wstydziłem się przyznać gdzie pracuję, bo ludzie ze świata mody i kultury, których poznawałem, od razu zaczynali kręcić nosem. Publikowaliśmy masę świetnych artykułów, a na naszej okładce gościła nawet Sinitta (piosenkarka z lat 80.). Ale oprócz tego zamieszczaliśmy też ogłoszenia „panów do towarzystwa" i wiele zdjęć imprezujących mięśniaków bez koszulek. Wielu osobom to się nie podobało. Na szczęście projektant Christopher Kane do nich nie należał. Poznałem go w klubie, powiedział mi wtedy, że jest wielkim fanem „Boyz" i jego estetyki, a do tego czytał nasze wywiady z gwiazdami popu (m.in.: Lady Gagą, Ciarą i Kelis). Kane wspinał się wtedy po szczeblach kariery i był już cenionym w Londynie projektantem, więc jego pochlebna opinia dodała mi pewności siebie. Już nie wstydziłem się swojej pracy - zrozumiałem, że wielu ludzi czerpało z niej przyjemność. Dzięki, Christopher. (...)

Jak powiedział Sebastiaan: „każde pokolenie homoseksualistów ma własne doświadczenia. Czasy się zmieniają, a my inaczej podchodzimy do wyrażania swojej seksualności". Obecne pokolenie kreatywnych gejów podejmuje tematy LGBT z pewnością siebie i zaciekawieniem, bez wstydu czy zażenowania. To bardzo budujące. (...) - I-D Vice.com

Po inaugurację Donalda Trumpa, senator Tim Kaine dał ślub parze lesbijek Dea Jones i Sharon McLeod. McLeod i Jones, które mają 64 i 61 lat, po raz pierwszy raz spotkały się w 2000 roku, a 2002 roku, są razem.

Donald Trump został prezydentem, para lesbijek z Kentucky postanowiły działać szybko. "W pośpiechu, aby uczynić swój związek prawnym" McLeod powiedziała. (Roll Call)

Zebrany materiał dowodowy jest niewystarczający, by uznać winę oskarżonego - uznał Sąd Okręgowy w Białymstoku. To już drugi proces w sprawie napaści na osobę transseksualną. Tym razem oskarżony został uniewinniony.

Co nie znaczy, że do rozboju nie doszło. Napaść była tak brutalna, że mogła skończyć się śmiercią ofiary, stąd oskarżenie o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Jednak winnych tej napaści - brak.

Poszkodowana Aleksandra (w początkowej fazie procesu występowała jako Maciej, przeszła już korektę płci) nie była w sądzie na ogłoszeniu wyroku. Wciąż boi się napastników - Gazeta Wyborcza.

Netflix ogłosił we wtorek 24 stycznia, że program "Queer Eye for Straight Guy" z nowymi członkami obsady, powróci do ich sieci.

Oryginalny program miał 100 odcinków na kanale Bravo w latach 2003-07, prowadzili program Ted Allen, Thom Felicia, Jai Rodriguez, Carson Kressley i Kyan Douglas.

Allen jest dziś gospodarzem programów na Food Network. Douglas współpracownikiem w programie The Rachael Ray Show. Filicia gościł kilku programach o modzie Dress My Nest i Tacky House dla byłego kanału Style.

Rodriguez był członkiem obsady w serialu Malibu Country z udziałem Reba McEntire i Lily Tomlin, ostatni rok wystąpił rolę w dramacie Kingdom.

Kressley był chyba najbardziej popularniejszy całej obsady w ciągu 10 lat, prowadził amerykańską wersję "Jak dobrze wyglądać nago", był również uczestnikiem w Tańcu z gwiazdami, sędzią w programie RuPaul Drag Race obecnie występuje w programie Celebrity Apprentice. (GayStarNews)

Historyk Jens Kolata przypadkowo odkrył dwunastu przypadki "dobrowolnej kastracji" w szpitalu więziennym w Badenii-Wirtembergii.

W latach 1945 i 1969, co najmniej dwunastu mężczyzn wykastrowany zostało z powodu homoseksualizmu w szpitalu więziennym Hohenasperg z Ludwigsburgu. Historyk Jens Kolata, który badał w Instytucie Etyki i Historii Uniwersytetu w Tybindze w sprawie zbrodni w nazistowskich Niemczech.

Więc psycholog Nikolaus Heim w 1980 roku udokumentował byłych więźniów, którzy zostali skazani tak zwanie paragrafie 175, "dobrowolnej kastracji" dana osoba miała nadzieję zmniejszona kar więzienia w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Wiele udokumentowano podobny spraw leczono homoseksualizm powojenny Niemcze poprzez kastrację. Wielu też po wojnie zażądało odszkodowanie za prześladowanie kilka milionów ofiarom. To i tak tylko kropla w potrzeb, wielu nie dożyło po wojnie wiele osób homoseksualny nadal siedziało w więzieniu, mimo zakończenie wojny ale nie dla osób homoseksualny. (Queer.de)

Sąd Najwyższy Teksasu zgodził się rozważyć wycofywania praw przyznanych przez orzeczenia równości małżeństwa przez sąd najwyższy.

 Wielu mówią homofobiczni że związki małżeńskie par jednopłciowy nie powinny mieć praw równy. Tylko pary hetero mają mieć prawa sugerują po mają dzieci.

Mark Joseph Stern twierdzi, ten argument "jest całkowicie jawnie, sprzeczny z decyzją sądu najwyższego USA." Dodaje też do jest obraźliwe dzieci par jednopłciowy, odmawianie równy praw dla małżeństw jednopłciowy.

Sąd Najwyższy USA uznał małżeństwa jednopłciowe miedzy innymi przez rodziny jednopłciowe po powinie mieć równe prawa ich rodziny takie jak heteroseksualne.

Walka o cofniecie równości małżeńskiej w USA w epoce Trumpa zaczęła się . A Teksas, siły homofobiczne mają duże szanse na zwycięstwo. (Towleroad)

Fragment dokumentu dotyczące decyzji Sądu Najwyższym USA w sprawie równość małżeństw, miedzy innymi jest przeciwnik który mówi że został zarażony nienawiścią do małżeństw jednopłciowy.



​Pinksixty News wiadomości LGBT


Działaczka Edith Windsor która walczyła przed Sądem Najwyższym USA o równość małżeństw, mówi nadal jest gotowa walczyć nadal o prawa LGBT.


Tuż przed rozpoczęciem historycznego Marszu kobiet na Waszyngton, dziennikarka Amy Goodman rozmawiała z marszu współprzewodniczącą, Lindą Sarsour, pochodzenia palestyńskiego-amerykańskiego działaczkę praw człowieka z Brooklynu. Po marszu Sarsour stała się ofiarą ataków islamofobicznym w Internecie.



Dziennikarz śledczy Jeremy Scahill dla Democracy Now! dotyczące ekstremistów prawicowy i chrześcijański oraz rasistów w rządzie Trumpa.



Nowym prezydentem Austrii jest od czwartku 73-letni Alexander Van der Bellen, były szef Zielonych, który tego dnia złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Związkowym, obiema izbami parlamentu. (Polsat News)



Aktor Shia LaBeouf został aresztowany w proteście przeciwko Trumpowi



Fox News prowadzący Shep Smith, który w roku 2016 przyznał wreszcie że jest gejem, w swoim programie wziął za oszustwa i kłamstwa prezydenta Donalda Trumpa.

Trump o fałszerstwa wyborczy jeszcze wmawia że inny wyborcy są zarejestrowani w kilku stanach, a czy będzie dochodzenie wśród swoi członków wielu jego ludzi nawet dzieci są kilku stanach zarejestrowani.

On i republikanie nienawidzą tak emigrantów, a oni skąd wzięli Trump ma korzenie niemieckie, a jego żona gdzie urodziła się jest emigrantką z Słowenii. Parodia hipokryzji prawicy, nie tylko USA ale też w Polsce. Prawica tylko podtrawi polować na czarownice, po za tym niszczyć, upokarzać, znęcać.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe