poniedziałek, 30 stycznia 2017

News: Wskaźnik Demokracji, Włochy, CDC, Trump, Uchodźcy, Mormoni, Boy George, Cyndi Lauper ...


Tygodnik "The Economist" opublikował raport Wskaźnik Demokracji podsumowujący rok 2016. Według prestiżowego, corocznego badania, Polska spadła o cztery pozycje, plasując się na 52. miejscu. Oznacza to, że nasz kraj zajął najgorsze jak dotąd miejsce w publikowanym od 2006 roku rankingu. Wyprzedzają nas takie kraje, jak: Filipiny, Indonezja, Jamajka, Timor Wschodni czy Trynidad i Tobago.

Bez zmian w porównaniu z rokiem ubiegłym wygląda czołówka rankingu. Ponownie za najsilniejszą demokrację uznano Norwegię. Kolejne miejsca zajęły Islandia, Szwecja, Nowa Zelandia i Dania. Kanada przesunęła się o jedną pozycję w górę, będąc ex-equo na 6. miejscu z notującą spory awans Irlandią. Miejsca 8-10 przypadły natomiast Szwajcarii, Finlandii oraz Australii.

Z pierwszej dziesiątki wypadła Holandia, plasując się w tym roku na 12. miejscu. Bez zmian, na 13. miejscu, znajdują się Niemcy.

Ostatnie kraje, które zdobyły średnią powyżej 8.0 i zakwalifikowane zostały tym samym jako "pełne demokracje" to Hiszpania, Mauritius i Urugwaj (miejsca 17-19.). Stany Zjednoczone spadły co prawda tylko o jedną pozycję, ale uzyskały średnią 7.98 i określone zostały jako "wadliwa demokracja".  (Polsat News)

Też większość pierwszy miejsc zajmują kraje gdzie równe prawa LGBT i mają legalizację związków jednopłciowy skomplikowane tylko Australia (mini związki partnerskie lokalne) i Japonia (w kilku miastach są "mini związki partnerskie") oraz tylko Mauritius gdzie homoseksualizm jest nielegalny zajmuje się 18 miejsce.

Bartłomiej Kozek z partnerem Adamem Ostolskim/Fot Replika
Zamiast brać udział w wyścigu na poniżanie politycznych oponentów i ich elektoratu lewica musi skupić się na stworzeniu wiarygodnej nadziei na inną, lepszą Polskę. Bartłomiej Kozek analizuje aktualną sytuację polityczną.

Wspomniana audycja („Szopki noworocznej”) pokazuje wyraźnie, że PiS (a także stojącym za nim murem gronem prawicowych komentatorów) nie zależy wyłącznie na zdobyciu władzy, ale również na okazaniu swej niedawno zdobytej dominacji kulturowej i symbolicznej. Partii nie zależy tak naprawdę na zerwaniu spirali przemocy symbolicznej, z powodu której przez lata nazywano ich słabiej wykształconych, starszych wyborców niezdolnymi do życia w nowoczesnym państwie „moherami”, lecz na odwróceniu ról i staniu się nową elitą rządzącą – tym razem nie liberalną, lecz konserwatywną. (...) - Trybuna.

Michele Bachmann - republikańska polityczka, która w trakcie kampanii prezydenckiej pomagała Donaldowi Trumpowi, komentowała marsze kobiet, odbywające się w ostatni weekend w wielu miejscach na świecie. "Odpowiedź jest prosta, ruch Black Lives Matters, gejowsko-lesbijskie agendy i islamscy terroryści, oni wszyscy chcą zdobyć władzę nad amerykańską wolnością" - mówiła Bachman. W Polsce pani Bachmann nazywa się Pawłowicz. (Queer.pl)

Włochy potrzebują ustawę regulującą adopcję przez pary jednopłciowe, powiedział prezes Sądu Najwyższego Włoch John Canzio, w mowie inauguracyjnej roku sądowego. (Queer Blog Italia)

Centers for Disease Control and Prevention odwołał szczyt poświęcony młodzieży LGBT, mówi się z powodu wygranej Trumpa. Po inauguracji Trumpa, CDC nagle odwołali inną konferencję poświęconą zmianom klimatycznym; wielu w jego administracji nie wierzą, zmianom klimatycznym.

Administracja Trump, już usunęli z swoi stron poświęconych prawom LGBT. Pytany przez dziennikarzy w poniedziałek czy Trump cofa Obamy zarządzenie zakazujące dyskryminacji osób LGBT przez prawo federalne, sekretarz prasowy Sean Spicer odpowiedział: "Ja po prostu nie znam odpowiedzi." (TheAdvicate)

Według ministra środowiska za smog odpowiada... niepolski węgiel. Przedstawiając w Sejmie rządową strategię działań antysmogowych Jan Szyszko stwierdził, że za toksyczne emisje odpowiada ogrzewanie domów węglem sprowadzanym zza wschodniej granicy. Minister nie wspomniał przy tym, że polskie kopalnie sprzedają w wielkich ilościach muł węglowy i flot, czyli węgiel bardzo tani, ale najgorszej jakości. To on jest jedną z głównych przyczyn smogu. (Partia Zielony)

Młodzież LGBT zagrożona? Szkoły w Polsce nie będą już uczyły dlaczego dyskryminacja jest groźna!

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje podstawy programowe sprzeczne z preambułą ustawy Prawo oświatowe. Na ten fakt zwróciła uwagę Rada Naukowa Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

W podjętej przez radę uchwale, w której krytykuje pośpieszne prace nad nowymi podstawami programowymi, możemy przeczytać: „Z ubolewaniem stwierdzamy, że w nowej podstawie programowej zrezygnowano z dbania o tak ważne dla współczesnego społeczeństwa postawy, jak zaangażowanie w działania obywatelskie, wrażliwość społeczna, tolerancja dla odmiennego zdania, sposobu zachowania, obyczajów i przekonań, przeciwstawianie się przejawom dyskryminacji [...]. Nie ma ich nie tylko wśród celów wychowawczych przypisanych do lekcji historii, ale także wiedzy o społeczeństwie". (KPH)

ONZ oraz Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji zaapelowały do Stanów Zjednoczonych, by nie odchodziły od tradycji przyjmowania uchodźców. Apele padły po podpisaniu przez prezydenta Donalda Trumpa dekretu zawieszającego przyjmowanie przez USA imigrantów. Również Pakistanka Malala Yousafzai, najmłodsza laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, zaapelowała do Trumpa, by "nie zamykał drzwi" przed poszkodowanymi dziećmi i rodzinami. (TVN24)

Już pierwsi uchodźcy uciekający przez wojną zostali zostali wysłani powrotem samolotem z Nowego Jorku, z powodu Trumpa uchwały. Wielu nawet którzy mają zieloną kartę, nie mogą już być bezpieczni są łapani wyrzucani. (Towleroad)

Nawet wielu osób LGBT ucieka z krajów arabskich na zachód też do Stanów jak ostatnio pisałem o Irackiej parze gejów, dla Trumpa i jego zwolenników oni powinni zostać wyrzuceni z USA, za to są emigrantami i muzułmanami, mimo że są prześladowani i grozi im śmierć swoi krajów.

Na przykład jak działacz pisze Peter Tatchell Arsham Parsi z Iranian Railroad for Queer Refugees (IRQR), który pomaga wielu LGBT uciekać z Iranu, obecnie w Turcji czeka wiele osób na wyjazd do USA.

Odmawiania im azylu i wysłać powrotem do Iranu, gdzie grozi śmierć. Wielu uchodźcy LGBT już czekali na wyjazd nagle im odmawia tylko po są z krajów którzy Trump zakazał. Wielu nie wie co ma robić wszystko mają spakowane, mieszkania już nie będą mieć zostaną bezdomni wielu czekali wiele lat, a tu nagle zostali na lodzie.

Irańczyk Maysam Sodagari, biotechnolog, który w USA mieszka i pracuje od 9 lat, napisał w piątek, że kilka dni wcześniej wypłynął w gejowski rejs i nie wie, czy po powrocie zostanie wpuszczony do USA. "Moja przyszłość nie jest pewna, wszystko z powodu nagłej zmiany w prawie. Jeżeli zostanę zatrzymany i odesłany do Iranu, przynajmniej wiem, że żyłem pełnią życia jako gej w Ameryce i chcę wam wszystkim podziękować za bycie częścią tego doświadczenia" - napisał Sodagari w piątek na Facebooku. Po przypłynięciu do Port Everglades mężczyzna został zatrzymany i m.in. przesłuchiwany - wszystko relacjonował na swoim Facebooku. Po dwóch godzinach 32-latek został zwolniony do domu. (Queer.pl)

Prawica nienawidzi emigrantów ale sami są emigrantami Trumpa rodzina przebyła z Niemiec, jego żona do Słowenii. Wielu emigrantów budowało Amerykę np Abdul Fattah Jandali wyemigrował do USA z Syrii w 1954, ale najbardziej znany jest jego syn, kim jest to Steve Jobs który zrobił wielką rewolucję amerykańską technologii i twórca Apple.

Dodatkowo Trump tylko ukarał krajów muzułmański które są ofiarami, a nie te kraje które terroryści pochodzą.

Malala przemawiała w ONZ w wieku 16 lat


Kody i Meri Browna ich córka Mariah Brown która jest jednym z 18 dzieci w rodzinie poligamisty praktykujący Mormon, religia która nie akceptuje homoseksualizmu. Mariah ujawniła się że jest lesbijką, mieli problem z tym miedzy miłością do córki i religijnymi zasadami.Boy George w programie Andy Cohena, dotyczące przyjaźni George Michael, mówi że najpierw konkurowali ze sobą później docenił go po "Faith".Cyndi Lauper w programie Andy Cohena mówi dotyczące przemówienia Madonny podczas marszu kobiet, nie podało jej miedzy innymi za daleko poszła za ostanie słowa "pierdol się".Neil Patrick Harris, gościł w porannym programie BBC Breakfast, opowiada o swojej nowej roli w serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" na postawie książki Daniela Handlera.


Działacz Matt Baume, mówi jaki będzie problem dla LGBT gdy Trump uchyli ustawę Obamy, dotyczące opieki zdrowotnej. Bardzo zaszkodzi zdrowiu wielu osób LGBT, będą mieli brak opieki zdrowotnej, wielu społeczeństwa jeszcze nie biali, są biedni. Dodam nie prawda że nasze środowisko jest bogate, to tylko iluzja zrobione przez media marketing.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz