"Duma i Rolnictwo: Dojrzewanie jako osoba LGBTQ+ na wsi w Irlandii" - W miarę jak społeczność LGBTQ+ w Irlandii kontynuuje walkę o równość i akceptację, coraz więcej uwagi poświęca się doświadczeniom osób młodych, które łączą swoją tożsamość z życiem na wsi. Artykuł Irish Farmers Journal, pt. "Pride and Farming: Growing Up LGBTQ+ in Rural Ireland", bada wyzwania i triumfy, z jakimi młodzi ludzie LGBTQ+ spotykają się w środowiskach wiejskich.
Artykuł skupia się na opowieściach młodych ludzi LGBTQ+ mieszkających na wsiach w Irlandii, którzy wcielają w życie swoją tożsamość w zróżnicowanych i często konserwatywnych społecznościach. Wspólne dla wielu z tych historii jest wyzwanie związane z brakiem widoczności i wsparcia dla społeczności LGBTQ+ w ruralnych obszarach kraju.
Artykuł przedstawia historie młodych osób, które opowiadają o trudnościach, z jakimi się zetknęły, ale także o swoich osiągnięciach i wsparciu, jakie znalazły w rodzinach i przyjaciołach. Wiele z nich angażuje się w działalność społeczną, mając na celu zwiększenie akceptacji i wiedzy na temat tożsamości płciowej i seksualnej.
Przedstawiono także wyzwania ekonomiczne związane z prowadzeniem gospodarstw rolnych, które w przypadku młodych osób LGBTQ+ mogą być dodatkowo utrudnione przez brak pełnej akceptacji w tradycyjnych społecznościach wiejskich. Artykuł podkreśla potrzebę dalszej edukacji i świadomości wśród lokalnych społeczności, aby stworzyć bardziej otwarte i przyjazne środowisko dla wszystkich.
Artykuł rzuca światło na wyzwania i sukcesy młodych osób LGBTQ+ mieszkających na wsiach w Irlandii. Opowieści te przypominają nam, że walka o równość i akceptację obejmuje wiele różnych sfer życia, w tym także rolnictwo i życie na wsi.
Dorian Zięba (z lewej) i Tomek Pilawka poznali się – i zakochali w sobie - 12 lat temu. Natomiast 8 lat temu zdecydowali się zrealizować to, o czym marzyli od dawna – szczególnie Tomek: założyli własną winnicę. W Polsce, na Dolnym Śląsku!Początki były…No, oddajmy głos Dorianowi: „Pewnego razu, w 2012 r., Tomek otrzymał od swoich dziadków winogrona z ich ogródka. Postanowił wykorzystać je do produkcji wina. Niestety, pierwsza próba nie powiodła się. (śmiech) Wlał zbyt dużo moszczu, przez co rurka fermentacyjna się zatkała, co doprowadziło do ogromnego wybuchu w środku nocy oraz konieczności malowania ścian na drugi dzień. (śmiech)
Teraz oczywiście jest zupełnie, zupełnie inaczej. Nie tylko dlatego, że są profesjonalni – również dlatego, że są wyoutowani, a o to w polskim biznesie wciąż trudno:
Tomek: "Ja uważam, że świat jest na nas gotowy, ludzie w większości odbierają nas pozytywnie, chociaż być może taka jest akurat specyfika branży winiarskiej , która budzi pozytywne reakcje. Najważniejsze, by się nie bać i z podniesioną głową iść do przodu. Nie wszyscy muszą nas kochać (
śmiech), ale szacunku mamy prawo wymagać."
Dorian: "W relacjach biznesowych nie „obnosimy się” szczególnie z tym, że jesteśmy parą, wydaje mi się jednak, że to po prostu widać. Wielu gości wręcz nas o to pyta. W tym roku z okazji Pride Month zdecydowaliśmy się na odważną kampanię, która jasno to komunikuje. Przygotowaliśmy specjalne logo z motywem tęczy i wyprodukowaliśmy limitowaną serię różowego wina Pride. Jeżeli więc ktokolwiek miał jakieś wątpliwości, co do naszego związku, to chyba zostały one rozwiane (śmiech).Po reakcjach widzę jednak, że przyjęto to mega pozytywnie. Bliscy ostrzegali, że może pojawić się hejt, więc byliśmy na to gotowi, jednak do tego nie doszło. Nie było ani jednego negatywnego komentarza czy telefonu." - Replika.
Reporter BBC, Tom Heap, przyglądał się postawom wobec homoseksualnym osobom w społecznościach wiejskich i rolniczych i znalazł szokujący związek z depresją i samobójstwem.
Frank, hodowca zwierząt, spędził wiele lat w szafie z powodu obaw o negatywną reakcję. Frank ujawnił, w końcu wieku 60 lat po walce z depresją.
Powiedział: "Wiedziałem, że jestem gejem od bardzo wczesnych lat. Zawsze było to trudne dla mnie - zawsze zdajesz sobie sprawę, że próbujesz ukryć wszystko, co może zdradzić tą tajemnice."
Frank został zapytany, czy w tajemnicy ukrywał kim jest, wpłynęło na jego zdrowie psychiczne, rozważał popełnienie samobójstwa na co on odpowiedział: "Zdecydowanie". "Faceci tutaj są w porządku, bardzo mało wrogości, z wyjątkiem kilku osób, które już nie dzwonią do mnie więcej".
"Zostałem wychowany, aby znalazł sobie dziewczynę i wyjdę za mąż i będę miał dzieci oraz będę uprawiać ziemię rodzinną."
"Wiele razy modliłem, żeby został wyleczony. Samobójstwo, było w moich najskrytszych myślach. To było potencjalne wyjście. Nie miałem z kim porozmawiać, więc poszedłem do kliniki."
Widzowie byli poruszeni historią na Twitterze komentowali. Jeden z nich napisał: "Oglądanie #Countryfile na temat gejów było bolesne serce i coś, o czym nigdy bym nie pomyślał, żyjemy w mrocznym, smutnym świecie, w którym ludzie nie mogą po prostu żyć, nie będąc prześladowanymi przez innych, przestać być dupkiem i po prostu zaakceptuj ludzi takimi, jakimi są."
"Tak bardzo podziwiam rolników z gejów, którzy ujawnili się w programie Countryfile. To łamie mi serce, nadal odczuwają strach, rozpacz, samotność w wyniku seksualności. Wszyscy zasługują na szacunek, a rolnicy mają ciężkie życie".
Programie też rozmawiał również Keith Ironson, który prowadzi internetową infolinię dla gejowskich rolników w Wielkiej Brytanii.
Keith ujawnił, że istnieje niesamowity "ciężar oczekiwania" na mężczyznach którzy są w branży rolniczej, zwłaszcza gdy jest to firma rodzinna".
"Presja ze strony społeczności rolniczej, aby wyjść za mąż i stworzyć spadkobiercę, jest ogromna" - powiedział. "Tak więc wielu ludzi dokładnie to zrobiło." "Ale oczywiście wtedy kiedy mają lat 50 i zdają sobie sprawę kim są."
Keith opowiadał historię pewną że jeden ojciec uradował ostatniej chwili syna z powodu samobójstwa, ale później się dowiedział ojciec prawdę że chciał zabić się z powodu gejem, mógł pozwolić zabić synowi. Miał problem akceptacją syna że jest gejem. (PinkNews/Express/Metro)
Wywiad dla ITV News, Lewis podzielił się osobistą walką z próbami życia na wsi jako gej. Powiedział: „Patrząc wstecz, zdecydowanie czuję, że prawdopodobnie cierpiałem dość długo, a potem nagle przyszło mi do głowy - że to się po prostu musi stać. Być sobą. Nie tylko dla siebie, ale dla ludzi, którzy byli wokół mnie, którzy kochałem i oni kochali mnie".
Lewis dodał: "Największy problem, byłem ja sam", nie podtrawiłem akceptować bycia sobą. Wieś dla osób LGBT, jest wiele stereotypów są nadal zakorzenione. Lewis powiedział: „oczekuje się, że wyjdziesz za mąż, będziesz mieć dzieci, osiedlisz się na wsi i takie jest życie rolnika”.
Izolacja może odgrywać istotną rolę w codziennym życiu rolników LGBT, ponieważ trudno jest znaleźć inne osoby do rozmowy. W 2010 r. Chaplin Keith ustanowił infolinię Agrespect dla LGBT-rolników w Wielkiej Brytanii, jako sposób dotrzeć i znaleźć wsparcie oraz pomóc im byciem sobą.
Przez przypadek poznał swojego obecnego partnera, Frazera, poprzez nieoczekiwany komunikat na Facebooku. Ta początkowa iskra doprowadziła do dwuletniego związku.
Para marzy o założeniu własnego gospodarstwa rolnego. Jak stwierdza Lewis: "Chodzi o codzienne życie i bycie tym, kim jesteś, robienie tego, co kochasz, a także robienie tego z osobą, którą kochasz".
W Polsce gej na wsi także mamy miedzy innymi o Łukaszu sołtys w Bobrownikach, ok. 25 kilometrów od Słupska - obecnie wyemigrował do Holandii.
Mariusz Ławnik jest gejem. Przeżył ciężkie dzieciństwo, ale dziś jest menedżerem pensjonatu LGBT friendly na polskiej wsi, w Chwaszczynie.
Wielu krajach tabu rolnik i LGBT, podobnie w Polsce, u nas popularny program "Rolnik szuka żony" inny krajach także geje pojawiają się miedzy innymi w Niemczę.
The atlantic reportaż na temat rolników LGBT w Wielkiej Brytanii
Will Keane jest gejem rolnikiem. Mieszka w jednym hrabstwie w Irlandii, który głosowało przeciwko małżeństwem osób tej samej płci.
Ivan nie był w rodzinnym mieście Tumut NSW od 21 lat. Wyjechał jako nastolatek po dzieciństwie znęcania się nad nim z powodu swojej seksualności.
Reportaż na temat kilku wiejskich kowbojów, którzy przeciwstawiają się stereotypom zarówno LGBTQI, jak i kulturze wiejskiej.
Scott i Daegan mieszkają na wsi w Southland i opiekują się rodzinną farmą Scotta - są dosłownie jedynymi gejami w wiosce.
Para Matthew Herbert i Brad Markham przeprowadzili się z Australii i robią spore wrażenie przełamują bariery tabu.
David z Love in the Countryside, opowiada znalezieniu partnera wcześniej przeprowadził do miasta, ale szybko wrócił na wieś nie wytrzymał "wyścig szczurów".
Love in the Countryside program BBC na temat rolników wśród programu byli geje
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz