niedziela, 17 kwietnia 2016

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Papież, Katedra Hope, Ewangelicki kościół ...

zdjęcie Believe Out Loud
Kościół Episkopalny St. Joseph w Durham, Północnej Karolinie jeden z wielu kościołów który LGBT osób są mile widziani i akceptowani.

Mary Hooks i Paulina Helm-Hernandez z Southerners On New Ground, dotyczące kontrowersyjny uchwał anty LGBT w wielu stanach, porównują co dziś dzieje to rasizmu kiedy czarnym odmawiano prawa.



Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Katedra Hope z Dallas dzisiejsza msza




Nowe życie - 3. niedziela po Wielkanocy - 17.04.2016



Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - 4 Niedziela Wielkanocna 17 04 2016



Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - Sobota 3 tygodnia Wielkanocnego 16 04 2016



Metropolitan Community Church Liturgia



Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas



Kościół Middle Church



Metropolitan Community Church Boston



All God's Children Metropolitan Community Church



Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda



FirstCoast Metropolitan Community Church St. Augustine, Floryda



Hillsong



Papież Franciszek: Regina Coeli



Franciszek, składając w sobotę wizytę na greckiej wyspie Lesbos, powiedział uchodźcom, że przybył tam, by zwrócić uwagę świata na poważny kryzys humanitarny i modlić się o jego rozwiązanie. - Nie traćcie nadziei - apelował. Po południu odleciał do Rzymu. Na pokład samolotu zabrał ze sobą 12 uchodźców.

Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi poinformował, że w drodze powrotnej papież zabrał na pokład samolotu 12 uchodźców z Syrii, w tym 6 dzieci; są to trzy rodziny muzułmańskie. Wszyscy przebywali w obozie dla uchodźców na Lesbos. Ich pobyt sfinansuje Watykan, a na początku gościny udzieli im w Rzymie katolicka dobroczynna Wspólnota Świętego Idziego.

Wcześniej Franciszek wraz z towarzyszącymi mu prawosławnymi dostojnikami: ekumenicznym patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem i arcybiskupem Aten i całej Grecji Hieronimem odwiedził obóz uchodźców Moria, gdzie przebywa około 2,5 tys. osób, oczekujących na azyl.

Franciszek przypomniał przypowieść o dobrym Samarytaninie, który dostrzegł potrzebującego człowieka i natychmiast się zatrzymał, aby mu pomóc.

Papież Franciszek, oraz prawosławni dostojnicy: ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej i arcybiskup Aten i całej Grecji Hieronim podpisali deklarację , w której podkreślili, że świat nie może ignorować kryzysu migracyjnego.

"Z Lesbos wzywamy wspólnotę międzynarodową do odważnej reakcji, aby stawić czoło temu ogromnemu kryzysowi humanitarnemu i przyczynom leżącym u jego podstaw, poprzez inicjatywy dyplomatyczne, polityczne i charytatywne oraz wspólne wysiłki zarówno na Bliskim Wschodzie jak i w Europie" - zaapelowali.

"Uznając już podjęte wysiłki w celu zapewnienia pomocy i opieki uchodźcom, imigrantom i azylantom, wzywamy wszystkich przywódców politycznych do wykorzystania wszelkich środków na rzecz zapewnienia tego, aby jednostki i wspólnoty, w tym chrześcijanie, pozostali w swoich ojczyznach i cieszyli się podstawowym prawem do życia w pokoju i bezpieczeństwie" - dodali Franciszek, Bartłomiej i Hieronim.

Do wszystkich wierzących zaapelowali, by pamiętali słowa Jezusa Chrystusa: "Byłem głodny, a daliście mi jeść; byłem spragniony, a daliście mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście mnie; byłem nagi, a przyodzialiście mnie" - Polsat News.

Tylko co na to polscy katolicy, miedzy premier pani premier, która mówi nie chce uchodźców w Polsce, tak polscy katolicy atakują muzułmanów, a czy pamiętają jak ich polski papież był meczecie. Oj co z tą pamięcią polski katolików, wybierają to co lubią.



Boskie Słowa - Nikt nie wyrwie mnie z Jego ręki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz