poniedziałek, 18 kwietnia 2016

News: Nicola Adams, Kielce, Rihanna, Mikroapartament, Kinga Kosińska, Peru, Irlandia ...


zdjęcie The Telegraph
Nicola Adams brytyjska pięściarka, mistrzyni olimpijska, medalistka mistrzostw świata oraz Europy amatorek. W 2007 roku Adams zdobyła w barwach Anglii srebrny medal na mistrzostwach Europy w kategorii do 54 kg. Będzie konkurować w olimpiadzie tym roku w Rio De Janeiro

Jest też biseksualna, i pierwszą osobą LGBT która zdobyła medal olimpijski w boskie. Wcześniej zakwalifikowali się Tom Daley skoczek do wody i wioślarz nowozelandzki Robbie Manson. (GayStarNews)

Irlandia kiedy są legalne małżeństwa jednopłciowe według najnowszy oficjalny dany z Dublina Statystyki Głównego Urzędu ujawniają. 91 par jednopłciowy powiedzieli sobie tak.

Około 47 z nich stanowili pary gejowskie i 44 stanowiły pary lesbijek. Przekłada się średnio w tempie dwóch ślubów jednopłciowy dziennie.

Ale nie obejmuje pary tej samej płci, które są już żonate przed referendum tak zwane wzięli ślub po za Irlandią, obecnie ich małżeństwa są automatycznie uznawane w Irlandii. (The Belfast Telegraph)

W piątkowe popołudnie Monika Niedźwiecka zorganizowała w Płocku Dzień Milczenia, happening zwracający uwagę na to, jakiej presji poddawani są w społeczeństwie homoseksualiści. No cóż, nie było tłumów... Ale organizatorka już wcześniej mówiła: - Każdy, nawet pojedynczy sygnał solidarności, jest w takich sytuacjach ważny.

Uczestnicy happeningu mieli usta zaklejone taśmą, na znak solidarności z tymi, którzy w obawie przed społecznym potępieniem milczą o swej orientacji seksualnej. Mieli także transparenty z napisami "Milczysz czy reagujesz na takie zjawiska?", "Razem przeciw dyskryminacji, razem przeciw homofobii" i "Stop homofobii. Nie skazuj na milczenie swojego dziecka". Oraz tęczową flagę. Przechodniom rozdawali ulotki z apelem zakończonym słowami: "Co Ty zamierzasz zrobić, aby przerwać to milczenie?" - Gazeta Wyborcza.

Rihanna, pomogła młodemu chłopakowi, przyznać się znajomym do tego, że jest gejem i zaakceptować się.  „Kochany, to nic złego się bać, jednak od strachu ważniejsze jest bycie sobą” – napisała mu Rihanna. „Nie masz wyboru, naprawdę! To nie jest decyzja do podjęcia. Jesteś tym kim jesteś i to może wydawać się trudne, ale najlepsze uczucie jest wtedy kiedy jesteś wolny i masz w sobie spokój. Twoja rodzina może nie jest w stanie tego zrozumieć, ale na szczęście żyjemy w pokoleniu, które akceptuje takie rzeczy” – dodała. (Viva Polska)

Zdaniem Bono, polski i węgierski "hipernacjonalizm" osłabia jedność i zdolność do uporania się z poważnymi wyzwaniami. W tym kontekście Bono odniósł się również do możliwości opuszczenia UE przez Wielka Brytanię. - To nie do pomyślenia. Musimy stawić czoła zagrożeniu, za jakie uważam nacjonalizm - podkreślił w przemówieniu. (Onet.pl)

Część wielkich sieci handlowych na Węgrzech otworzyła w niedzielę podwoje po raz pierwszy od wtorkowego zniesienia zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia. Obowiązujący od ponad roku zakaz nie cieszył się poparciem społecznym. (TVN24)

Fot: Believe Out Loud
Ludzie listy piszą: "Drogi geju, załóż normalne spodnie, obetnij grzyweczkę (‘grzywka’ jest już hetero), zdejmij niemęską biżuterię. Droga lesbijko, jak już przestaniesz marzyć o zaprezentowaniu swojego aktu miłosnego ex-posłowi Węgrzynowi, kup normalną sukienkę, a flanelę oddaj bratu/ojcu/wujkowi.":

Wydawać by się mogło, że widoczność osób LGBT w społeczeństwie, niemal jedenaście lat po pierwszej paradzie równości nie powinna stanowić przedmiotu nadmiernej ekscytacji. Organizowane są bliźniacze marsze w większych miastach, tęczowa flaga powiewa przy okazji ostatnich antyrządowych demonstracji. A jednak, przysłuchując się rozmowom, przeglądając fora internetowe trudno nie oprzeć się wrażeniu, że mimo większych i mniejszych sukcesów, osoby nieheteronormatywne są w Polsce traktowane w najlepszym wypadku z małomiasteczkowym miłosierdziem typu ‘żyj, ale się nie pokazuj’. Zresztą, po raz kolejny przyjdzie mi się bić w pierś z racji mojej wieloletniej niewidzialności, nawyku wyniesionego z dorastania w jednym z tych mniejszych miast. No właśnie, skoro już wszyscy zdają sobie sprawę z istnienia lesbijek i gejów, po co się w ogóle wizualnie identyfikować?

Miłosierny Polak, zawieszając karę śmierci lub przynajmniej solidnego, korygującego orientację seksualną obicia twarzy wyznaczy przecież prostą listę nakazów i zakazów gwarantujących spokojne życie. Drogi geju, załóż normalne spodnie, obetnij grzyweczkę (‘grzywka’ jest już hetero), zdejmij niemęską biżuterię. Droga lesbijko, jak już przestaniesz marzyć o zaprezentowaniu swojego aktu miłosnego ex-posłowi Węgrzynowi, kup normalną sukienkę, a flanelę oddaj bratu/ojcu/wujkowi. I nikt już nie będzie nikogo ganiać, nikogo obrażać, nikt nie będzie zmuszać prawdziwych Polaków do niepotrzebnego wysiłku związanego z wymachiwaniem zaciśniętą pięścią. Ale pamiętaj, że możesz przecież sobie być, kim chcesz, pod warunkiem, że jesteś sobą w samotności, pośród dźwiękoszczelnych ścian i zasłoniętych okien. Żyj sobie i daj (z czego) żyć terapeutom.

Kiedy po raz pierwszy wyjechałem z Polski, pożerałem ulice wzrokiem, przyzwyczajony do bezpiecznej szarości umysł kazał mi myśleć, że 95% mijanych na ulicy facetów jest homoseksualnych. Po czym, z nie mniejszym zdziwieniem, patrzyłem na ubranych w rozchełstane, kolorowe koszule chłopaków przytulających się do swoich dziewczyn. Spojrzenie na dotychczasowe życie z takiej perspektywy sprawiło, że dziś nie rozumiem, dlaczego tak wiele wymaga jeszcze pracy (choć, oczywiście, wydaje mi się, że znam odpowiedź). Wciąż nierozwiązana pozostaje kwestia regulacji związków partnerskich, ostatnie wybory polityczne Polaków nie nastrajają optymistycznie i na zmianę prawa, póki co, nie można liczyć. Ale nie wolno zapominać, że o ile politycy tworzą obowiązujące prawo, to zmiany w społeczeństwie zależą już od nas. Spychając się w szarość, godząc na ‘nieobnoszenie orientacją’ nie stoimy w miejscu, a robimy zalękniony krok w tył. Milczące kompromisy, które zawieramy z rodzinami, przyjaciółmi czy współpracownikami, na dłuższą metę stają się tylko, wiem to z doświadczenia, pokarmem dla ściskającej gardło frustracji. (...) - Queer.pl

George Clooney przeciw anty LGBT ustawy z Północnej KarolinieMikroapartament w Nowym Jorku - pomysły na szybkie i tanie mieszkania


Skupianie uwagi wyłącznie na własnym wyglądzie to jest potworna strata czasu. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę rozmiary naszego mózgu. On naprawdę jest predysponowany do wielkich prac. A nie do tak banalnych - mówi Magdalena Środa w "Lustrze". Gościem Pauliny Młynarskiej jest Magdalena Środa, filozofka. W kolejnym odcinku "Lustra" wspomina swoje dzieciństwo i kilka niełatwych lat w szkole baletowej. - Trenerka używała bambusowego kija do bicia - wspomina.– Musiałam budować siebie od początku i nastąpiło bolesne zderzenie przede wszystkim z otoczeniem. Przeżyłam moment dużego rozczarowania, bo tranzycja nie spełniła moich oczekiwań – przyznała Kinga Kosińska, autorka książki „Brudny róż. Zapiski z życia, którego nie było” podczas spotkania w ramach cyklu „Grupa Stonewall Dyskutuje”.

Spotkanie z Kingą Kosińską, autorką książki "Brudny róż" w Poznaniu (tęczowy Poznań)
Gubernator McCrory z Północnej Karolinie, broni się i robi coraz śmieszny swoi jaka to ustawa jest dobra i nikomu nie szkodzi. (The Charlotte Observer)

Human Rights Campaign, zrobił krótki film prawdy i fałszywy faktów co robi Gubernator McCrory.Film King Cobra premiera będzie mieć na festiwalu Tribeca Film Festival, film oparty o producencie porno który został zamordowany Bryan Kočiš, klip filmu został pokazany. Wśród aktorów zagrali miedzy innymi James Franco i Keegan Allen.


Arcybiskup Arequipa Javier Del Rio Alba z Peru powiedział osoby które głosują i popierają małżeństwa homoseksualne, popełniają grzech ciężki, dodaje że to atak na prawa Boga. (diariocorreo)Calum McSwiggan dotyczące fetyszu "pachy"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz