środa, 27 kwietnia 2016

News: Wyspa Man, Polska, Słowenia, Holandia, Nick Jonas, Demi Lovato, Tajlandia, Schuyler, Bangladesz, Karolina Północna ..


Wyspa Man uchwala małżeństwa jednopłciowe, głosowanie lokalnym parlamencie 6 do 3, ustawa idzie teraz do Tynwald Sądu, a następnie wysyłana do sankcji królewskiej. Po pary jednopłciowe które są obecnie w związkach partnerskich będą mogli przekształcić swój związek do małżeństwa. Szef Wyspy Man, tak zwane premier Alan Bell, który publicznie ogłosił że jest gejem i związku w ubiegłym roku. (The Perchy Bird)

W czwartek ubiegłym tygodniu Zgromadzenie Narodowe Słowenii zatwierdziło ustawę która daje więcej praw dla związkom jednopłciowy, niż obecnie w związkach partnerskich. Będą mieć takie same prawa jak małżeństwa. Zgromadzenie Narodowe Słowenii zatwierdził nową ustawę w głosowaniu 54-15. Projekt ustawy kieruje się teraz do Rady Narodowej, która ma siedem dni na podjęcie decyzji, czy Zgromadzenie musi głosować na nią ponownie. (The Perchy Bird)

25-letni Bas van der Meer otrzyma 1,5 tys. euro odszkodowania od firmy, która nie przyjęła go do pracy tylko dlatego, że jest homoseksualistą.

Właściciel firmy w miejscowości Drachten we Fryzji jest chrześcijaninem i wie, że dopuścił się dyskryminacji. W rozmowie z funkcjonariuszami zeznał jednak, że jest to dla niego kwestia zasad.

W zajmującej się rolnictwem firmie Bas miał być stażystą. Został przyjęty, ale w ostatniej chwili pracodawca zmienił zdanie. Przedstawiciele firmy zajrzeli na konta mężczyzny na Facebooku, gdzie zobaczyli jego zdjęcie z partnerem i zrozumieli, że jest osobą o odmiennej orientacji seksualnej. Sąd uznał, że pracodawca jest winny dyskryminacji i musi ponieść konsekwencje - Fakty.nl

Nick Jonas i Demi Lovato odwołali swoje koncerty w Raleigh i Charlotte w stanie Karolinie Północnej za anty LGBT prawa. (GLAAD)

Demi i Nick postanowili odwołać swoją trasę koncertową „Honda Civic Tour”, w dwóch miastach w Karolinie Północnej w USA! Powodem jest dyskryminacja osób LGBT tak zwana ustawa która pozwala się dyskryminować osób LGBT.

„Jednym z naszych celów, podczas tras koncertowych zawsze było tworzenie atmosfery, w której każdy uczestnik czuje się równy i przynależny do grona osób, które się tam znajdują” – to fragment oficjalnego oświadczenia, które wydali Demi i Nick. Oboje przeprosili w nim także swoich fanów, którzy wybierali się na ich koncert, jednak prosili o zrozumienie zaistniałej sytuacji - VIVA.tv

(AP Photo/Sakchai Lalit)
Amerykańsko-hiszpańska para homoseksualistów wygrała we wtorek wielomiesięczną batalię sądową przeciw surogatce z Tajlandii. Kobieta zgodziła się urodzić dla nich dziecko, ale zmieniła zdanie, gdy dowiedziała się o orientacji seksualnej swoich klientów.

Sąd rodzinny w Bangkoku orzekł, że Amerykanin Gordon Lake, biologiczny ojciec dziewczynki Carmen, jest również jej prawnym opiekunem. Komórka jajowa pochodziła od anonimowej dawczyni.

Sprawa ciągnęła się od narodzin Carmen w styczniu 2015 roku. Po urodzeniu dziecka surogatka Patidta Kusolsang przekazała je Lake'owi i jego partnerowi, Hiszpanowi Manuelowi Santosowi. Według nich Patidta odmówiła potem podpisania dokumentów pozwalających na wyrobienie paszportu dla dziewczynki i jej wyjazd z kraju; jak powiedzieli, matka zastępcza myślała, że dziecko ma trafić do "normalnej rodziny i martwiła się o wychowanie Carmen". (TVN24)


Homofobia w Polsce ma się dobrze. Niestety. Do szarpaniny doszło w sobotę około godziny 17, gdy uczestnicy VI Łódzkiego Marszu Równości rozchodzili się do domów. Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat podeszło do czteroosobowej grupy uczestników. Dziewczyna właśnie wkładała do torby tęczową flagę. Mężczyźni chcieli jej flagę odebrać i byli dość agresywni.

Chłopak, który towarzyszył dziewczynie, stanął w jej obronie, za co jeden z agresorów uderzył go w twarz. Dziewczyna została szarpnięta. Nie doznali poważniejszych obrażeń - informuje młodszy inspektor Joanna Kącka, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. - Policjanci kryminalni szybko dotarli do napastników i zatrzymali ich - Gazeta Wyborcza.

"Polska nie będzie sobie zawracała głowy instytucjami, które w oderwaniu od ludu zajmują się genderem i prawami homoseksualistów" - tak "Dziennikowi Gazecie Prawnej" powiedział anonimowy "wysokiej rangi polski dyplomata".

W styczniu minister Witold Waszczykowski mówił, że "Poprzedni rząd realizował tam (w mediach) określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami". Wypowiedź ta szerokim echem odbiła się (nie tylko w polskich) mediach. Podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych od m.in. praw człowieka jest Aleksander Stępkowski, prezes homofobicznej organizacji, Ordo Iuris - Queer.pl.

PiS zablokuje homoseksualne małżeństwa? Jest nowy projekt ustawy​Pinksixty News wiadomości LGBT


Schuyler, transmężczyzna pływak z Harvardu Uniwersytetu gościł w programie Ellen


Jeden z głównych działaczy ruchu LGBT i dziennikarz jedynego w Bangladeszu magazynu o tej tematyce, został zamordowany. Xulhaz Mannan był jednym z najważniejszych przedstawicieli organizacji społecznych walczących o prawa mniejszości seksualnych w kraju, a także pracownikiem amerykańskiej ambasady. Był zatrudniony w agencji rozwoju - USAID.

To kolejne zabójstwo tego rodzaju w Bangladeszu. Dwa dni wcześniej (23 kwietnia) w mieście Bagmara przy granicy z Indiami, zamordowany został profesor uniwersytecki, który rzekomo miał promować ateizm. Do ataku przyznało się wówczas Państwo Islamskie. Na początku kwietnia w Dhace - stolicy kraju - zamordowany został z kolei student prawa.

W 2015 r. w atakach z użyciem maczet zginęło w Bangladeszu co najmniej pięciu blogerów - zwolenników świeckiego państwa. Wielokrotnie atakowani byli też przedstawiciele mniejszości religijnych - głównie chrześcijanie i hinduiści - Polsat News.


Karolina Północna wiele działaczy LGBT i sojuszników naszych zostało aresztowani w proteście przeciwko ustawie antyLGBT, protestowali wiele też duchowni którzy sprzeciwiają się dyskryminacji osób LGBT.


Po wielkim trzęsieniu ziemi w Nepalu, największą ofiarą są dzieci do tej pory cierpią


Kolorado Sąd Najwyższy odrzuca pozew od cukiernika który odmówił zrobienia tortu na wesele jednopłciowe, który został ukarany za dyskryminację osób LGBT.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowejBrak komentarzy:

Prześlij komentarz