środa, 20 kwietnia 2016

News: KPH, Barwy szczęścia, Uganda, Kuwejt, Robert Biedroń, Jacek Poniedziałek, Doris Roberts, Roxette, Chór gejowski, Ricky Martin ...


KPH: "Z wielką dumą informujemy, że prawnik Kampanii Przeciw Homofobii - Paweł Knut zdał egzamin adwokacki i już za moment będziemy mogli tytułować go mecenasem!"

Darek Janicki (Andrzej Niemyt) z serialu "Barwy szczęścia" ogłasza publicznie, że jest gejem. Piłkarz Powiśla Warszawa, który od niedawna jest kochankiem Władka Cieślaka (Przemysław Stippa), w 1438 odcinku "Barw szczęścia" po wygranym meczu udziela wywiadu dziennikarzowi Dariuszowi Szpakowskiemu, w którym przyznaje się, że jest homoseksualistą. Jak "coming out" Darka wpłynie na jego piłkarską karierę i reakcje fanów, dla których do tej pory był idolem?

Piłkarz Powiśla Warszawa nie chce ryzykować, że na jego temat rozprzestrzenią się kłamliwe plotki. Dlatego przyznaje się publicznie, że jest homoseksualistą. Najpierw jednak mówi o tym swoim rodzicom. Początkowo Sławek (Mariusz Luszkowski) i Wanda (Renata Pękul) nie radzą sobie z tym, że ich syn jest gejem i próbują swoimi sposobami oswoić ich z tą wiadomością.

Pomoc ofiarują im rodzice Władka - Róża (Anna Gornostaj) i Zdzisio (Zbigniew Buczkowski) - podczas zapoznawczego obiadu starają się dodać otuchy Janickim.

Kilka lat temu sami bardzo ciężko przeżywali fakt, że Władek jest gejem, więc doskonale wiedzą co teraz czują Sławek i Wanda. Dzięki Róży i Zdzisiowi łatwiej im zaakceptować homoseksualizm syna. To ośmiela go do wyznania prawdy całemu światu

Janicki rozmawia z Dariuszem Szpakowskim i podczas krótkiego wywiadu wyjawia swoją najwiekszą tajemnicę. Reakcja mediów i fanów piłkarza Powiśla Warszawa jest natychmiastowa. Echa wywiadu Darka Janickiego odbijają się wszędzie.

W 1439 odcinku "Barw szczęścia" internet kipi od hejtu, trener Pilecki (Piotr Pamuła) przewiduje, że kibice zniszczą Darka, a dyrektor klubu boi się o utratę sponsorów. Pod domem piłkarza koczują paparazzi. Wkrótce Janicki dowiaduje się od jednego z dziennikarzy, że został odsunięty od grania - Super Seriale.

Marszałek Parlamentu Ugandy, Rebecca Kadaga chce ponownie wprowadzić ustawę przeciw LGBT która została uchylona przez sąd najwyższy. Chce bronić dzieci przed homoseksualizmem, że naukowcy Ugandy stwierdzili homoseksualizm pochodzi z wychowania, a nie jest naturalny. (PinkNews)

Dumny ekstremista żydowski Yishai Schlissel, który rok temu zaatakował i zamordował jedną młodą dziewczynę na paradzie równości w Jerozolimie, został skazany. (Jerusalem Post)

Kuwejt aresztowano 41 mężczyzn homoseksualny i kobiety transpłciowe, za prostytucję. Homoseksualizm jest nielegalny w Kuwejcie. Łamanie prawa "rozpusty", który jest najczęściej używany przeciwko społeczności LGBTI, karani nawet do sześciu lat więzienia. Prostytucja jest nielegalna, ale jest bardzo powszechne w tym kraju. (GayStarNews)

Australia: Trans kobieta próbowała uciec więzieniu trzy razy, aby uciec od gwałtów w więzieniu, powiedziała, że ​​została zgwałcona 2000 razy w ciągu czterech lat w męskim więzieniu. Inny transkobieta też była gwałcona nie chciała wrócić ponownie więzienia do powiesiła się. (GayStarNews)

73 lata temu wybuchło Powstanie w Getcie Warszawskim. Pamiętamy - Robert Biedroń.

Wczoraj mieliśmy rocznice powstania w getcie. Tymczasem na ulicach polskich miast faszyści legalnie demonstrują, nawet kościołach wznosząc antysemickie hasła. Wstyd Polsko!

35 proc. ludności Węgier ma silnie lub umiarkowanie antysemickie poglądy. Jest to wzrost w porównaniu z badaniem sprzed roku - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu ośrodka Median, wykonanego dla fundacji Tett es Vedelem (Czyn i Obrona).  (Gazeta Wyborcza)

"Jestem wkurzony na tego młodziutkiego księdza" - napisał o ks. Jacku Międlarze o. Grzegorz Kramer. A ja, szczerze mówiąc, nie jestem wkurzony na księdza-narodowca, ewidentnie niezrównoważonego psychicznie, co widać na niektórych nagraniach na YT. Jestem natomiast wkurzony na białostockiego arcybiskupa, który użycza katedry i pozwala naziolom celebrować mszę. Jestem wkurzony na przewodniczącego Episkopatu, który w tej sprawie milczy. Jestem wkurzony na białostockich księży (wielu z nich znam), którzy nabrali wody w usta w obliczu ewidentnej profanacji świątyni. Jestem wkurzony na zakonnych przełożonych ks Międlara, którzy udają, że próbują go uciszyć. I last but not least - jestem wkurzony na wielu świeckich katolików, którzy pozwalają na degenerację Kościoła w Polsce. Tym większy szacun dla tych nielicznych, którzy nie milczą. (NaTemat)

- Dotarły do mnie głosy, iż podczas marszu odczytywane były listy zdrajców narodu, a tego typu czyny już nie mogą się mieścić w granicach prawa - powiedział w "Kontrwywiadzie" RMF FM Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Odniósł się w ten sposób do obchodów 82. rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego w Białymstoku. (TVN24)

– Mam wielkie, obawy, że stajemy się powoli totalitarnym państwem – mówił Jacek Poniedziałek w nadawanym w portalach Newsweek.pl i Onet.pl programie "Tomasz Lis.". Aktor ocenił również, że nad Wisłą "tak się porobiło, że mamy kilka Polsk". I Poniedziałek wierzy, że ostatecznie zwycięży Polska otwarta.

– Budzone są na nowo nasze odwieczne sekciarskie demony, ksenofobiczne i klaustrofobiczne – stwierdził Jacek Poniedziałek w rozmowie z Tomaszem Lisem. Jego zdaniem, obecna atmosfera wśród Polaków przypomina czasy sprzed II wojny światowej, gdy znaczna część społeczeństwa polskość utożsamiała z przemocą i antysemityzmem.

. I zwrócił uwagę na fakt, iż Prawo i Sprawiedliwość nie zachęca otwarcie do ataków na cudzoziemców, czy przejawów antysemityzmu, ale jednocześnie prezydent ani rząd nie potępiają takich wydarzeń. – To oznacza, że tak można – mówił Poniedziałek. Gość Tomasza Lisa zwrócił również uwagę na to, że w podobny sposób zachowują się hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce. – Nie słyszę z ich ust sprzeciwu. Czyli istnieje cicha zgoda – ocenił Jacek Poniedziałek. (NaTemat)

Nacjonalizm, rasizm, ksenofobia i płynąca z nich nienawiść do drugiego człowieka są absolutnym przeciwieństwem nauczania Jezusa z Nazaretu. Próba łączenia tych przeciwieństw jest dowodem na to, że Polska może i chrzest przyjęła, ale nie przyjęła chrześcijaństwa.

Największym wrogiem chrześcijaństwa nie jest demoniczny Zachód, ale ci, którzy najgłośniej o zagrożeniu chrześcijaństwa krzyczą. W wyniku ich działań chrześcijaństwo staje się wypraną z oryginalnej treści wydmuszką, smutną parodią siebie.

"Jak na to wszystko reaguje reszta Kościoła? Działalność ks. Międlara, który wyrósł na kapelana narodowców, jest sprzeczna nie tylko z nauczaniem papieża Franciszka, lecz także Jana Pawła II. Nie kto inny jak Wojtyła w przemówieniu w siedzibie ONZ w 1995 r. stanowczo potępił nacjonalizm, nazywając go "antytezą prawdziwego patriotyzmu". Mimo tak oczywistych sprzeczności z papieskim nauczaniem najsurowszą karą, z jaką spotkał się ks. Międlar, było przeniesienie do innej parafii."

Chrześcijaństwo w wersji narodowej to ideologia oparta na sile i pogardzie dla drugiego człowieka. Chrześcijaństwo Jezusa Chrystusa, w wersji znanej z kart Nowego Testamentu, to religia krzyża Golgoty i niewinnego baranka, który oddaje życie za innych, także za swoich nieprzyjaciół.  Jakub T. Niewiadomski – Ewangelicki.pl  

"W dniu 19 kwietnia b.r. ks. Jacek Międlar CM, otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych" - napisał w przekazanym KAI oświadczeniu Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy ks. Kryspin Banko. (TVN Fakty)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Coraz więcej chrześcijan wypowiada się przeciw ustaw anty LGBT, ksiądz William Barber, szef organizacji NAACP w Północnej Karolinie, mówi że to ustawa nienawiści wobec inny, która nie chroni nikogo w łazienkach.


Jedna z najbardziej charakterystycznych aktorek serialowych USA, Doris Roberts, zmarła w wieku 90 lat - poinformowali jej przyjaciele minionej nocy na Twitterze. Światową sławę przyniosła jej drugoplanowa rola w słynnym sitcomie "Wszyscy kochają Raymonda". (TVN24)

Roberts słynęła także z działalności społecznej, udzielała się także w wielu instytucjach charytatywnych. We wrześniu 2002 r. aktorka zeznawała przed komisją senacką na temat dyskryminacji wiekowej w Hollywood, mówiąc o tym, jak problem ten jest dotkliwy dla kobiet-aktorek. - Wiele moich przyjaciółek, utalentowanych aktorek w przedziale 40- do 60-lat jest zmuszonych do życia na bezrobociu, lub do korzystania z pomocy opieki społecznej, mimo talentu i wielkich możliwości, ze względu na niedostatek ról dla kobiet w tym wieku - tłumaczyła. Też wspierała organizację LGBT jak GLAAD, popierała równe prawa i rodziny LGBT.


Roxette odwołał zaplanowane koncerty trasy, którą zespół świętował 30-lecie istnienia. Występy odradził lekarz Marie Fredriksson, która od kilkunastu lat walczy z guzem mózgu. (gazeta.pl)


Gejowski chór z Wyspy Wight, wyspa należy do archipelagu Wysp Brytyjskich, oddzielona jest od brytyjskiego wybrzeża cieśniną Solent.


Rainbow Voices Mumbai - Indyjski chór LGBT wykonują "Shall Overcome", podczas Bombaj Pride w dniu 6 lutego 2016 roku


Pastor Jordan Brown, który jest też gejem kupił tort w Whole Foods, a na nim napis "pedał", złożył skargę homofobiczną na sklep. Tylko kto kłamie pastor albo sklep może sam pastor namalował.


Ashley Cunningham na TEDx dotyczące dlaczego kobiety kochają porno gejowskie


Słynna gale amfAR organizowana jest przez fundację zajmującą się badaniami nad HIV I AIDS, na niej pojawił się Ricky Martin, który po raz pierwszy wystąpił oficjalnie z swoim nowym facetem, Jwanem Yosefem. Na ściance trzymali się za ręce jak pisałem w wieści Instragramu.


Z miażdżącą przewagą Donald Trump wygrał we wtorek prawybory republikańskie w stanie Nowy Jork. Miliarder umocnił się tym samym na pozycji lidera w wyścigu do partyjnej nominacji prezydenckiej w tegorocznych wyborach. Prawybory demokratów wygrała natomiast Hillary Clinton. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz