piątek, 22 kwietnia 2016

News: Ireneusz Muzalski, Michael Sam, Puerto Vallarta, Media, Sport, Democracy Now ...


Do Sejmu wpłynął PiS-owski projekt tzw. dużej ustawy medialnej złożony z trzech ustaw, które wprowadzają: rządowe media narodowe propagujące m.in. "chrześcijański system wartości" oraz obowiązkową opłatę audiowizualną w wysokości 15 złotych miesięcznie.

Punkty takie jak "ochrona dzieci i młodzieży przed demoralizacją", "propagowanie postaw i przedsięwzięć sprzyjających przeciwdziałaniu patologiom społecznych" - taka będzie misja mediów narodowych.

Pod płaszczykiem "demoralizacji młodzieży" oraz "przeciwdziałaniu patologiom" w TVP i Polskim Radiu zakazane będą tematy LGBT. Już wcześniej protestowano przeciwko miedzy innymi spot od KPH o związkach partnerskich. (Media2)

Od września na ulicach polskich miast pobito co najmniej 22 osoby z powodu ich koloru skóry, narodowości czy wyznania. Wielu innym grożono, znieważano je, wybijano szyby. Setki Polaków piszą w internecie rasistowskie komentarze. Oto polska mapa nienawiści.

Dwa tygodnie później w Słupsku pobito czterech studentów z Turcji, którzy przyjechali na wymianę naukową. A potem kolejnych "Arabów", "ciapatych", "muzułmanów", jak w Polsce bywają nazywani ludzie o śniadym kolorze skóry. Za takich brano m.in. Hindusa, Chilijczyka czy chrześcijanina. Wystarczyło, że wyglądali podejrzanie - Gazeta Wyborcza.

- Nie jestem aż tak wzburzona ciągiem zdarzeń w Białymstoku, ale kompletnym brakiem reakcji. W wielu miejscach w Polsce rewitalizowane są ruchy narodowe i nacjonalistyczne o brunatnym zabarwieniu. Ta fala najwyraźniej rośnie. Ci ludzie mają coraz więcej możliwości - była msza, potem marsz uliczny, a wieczorem koncert w klubie uczelnianym - wyliczała wzburzona Magdalena Środa.

Takie rzeczy się dzieją coraz częściej. Młodzi ludzie wykrzykują faszystowskie hasła pełne ksenofobii i antysemityzmu. Są agresywni, nie tylko władają mową nienawiści i żywią nienawiść do ludzi. I widzę rzecznika Kurii, który z obłudnym uśmieszkiem przeprasza, że odbyła się ta haniebna msza. Widać, że te przeprosiny są nieszczere. A oprócz Hanny Gronkiewicz-Waltz (podczas wczorajszych uroczystości z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim - red) żaden z polityków nie zareagował. Nie było żadnego mocnego wystąpienia. Nie zostały podjęte żadne działania - mówiła Magdalena Środa.

- Jesteśmy na pochyłej drodze ku polskiej wersji faszyzmu. Lekcje historii w nowym modelu, nad którym pracuje obecnie ministerstwo edukacji, przewidują współpracę z IPN i ośrodkami militarnymi. To idzie w kierunku nacjonalistycznym - mówiła etyk w TOK FM. Jej zdaniem lansowany jest "dziwaczny patriotyzm, oparty na kompleksach i na fikcyjnej potrzebie podbojów, rzekomej obrony". Do tego dochodzi min. Macierewicz, który zbroi chłopaków w ramach paramilitarnej Obrony Terytorialnej. - Jak się komuś daje mundur, prawa i mówi mu: masz bronić tego narodu, chociaż nie ma żadnego zagrożenia młodym ludziom, którzy mają mnóstwo testosteronu, to daje się pole do popisu - mówiła w Wieczorze Aleksandry Pezdy -Radio Tok FM.

Według planów Ministerstwa Obrony Narodowej osoby z organizacji proobronnych będą mogły wstępować do tworzonych wojsk obrony terytorialnej kraju. ONR chce, by zaliczono ich do formacji na rzecz bezpieczeństwa kraju.

Nic złego w uczestnictwie ONR w strukturach obrony narodowej nie widzą posłowie PiS z sejmowej komisji obrony. - Przecież to legalna organizacja, prawo nie zabrania im takiej działalności - twierdzi małopolski poseł PiS Michał Wojtkiewicz zasiadający w tej komisji.

Do oddania terenów na ćwiczenia przekonywał górali Jan Piczura - księgowy Wspólnoty, radny wojewódzki PiS, a prywatnie ojciec Tomasza Piczury, jednego z przywódców podhalańskiej brygady ONR - Gazeta Wyborcza.

Ireneusz Muzalski czekał w słubickim szpitalu na operację żylaków. W dniu zabiegu usłyszał, że za dużo waży i zabieg się nie odbędzie, bo jego waga przekracza normy stołu operacyjnego.

Po tym niewątpliwie nieprzyjemnym incydencie, pan Ireneusz znalazł na własną rękę szpital, gdzie zostanie poddany usunięciu żylaków. 22 maja przyjmie go placówka w Nowej Soli, gdzie stół operacyjny może wytrzymać do 250 kg. Niesmak jednak pozostał.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem gruby, ale nie spodziewałem się takiego potraktowania ze strony szpitala. Chciałbym usłyszeć zwykłe przepraszam - przyznaje mężczyzna. (TVN24)

Irek to ma pecha, wcześniej był prześladowany w supermarkecie obrażano go, za jest gejem też z powodu otyłości.

Wcześniej w programie Betlejewski. Prowokacje opowiadał o tym jak znęcano nad nim:​Pinksixty News wiadomości LGBT


Michael Sam pojechał do swojego rodzinnego stanu Missouri aby walczyć z ustawą anty-LGBT która dopuszcza dyskryminację osób LGBT w imię religii.


Historyczny dzień w Puerto Vallarta w Meksyku pierwsze dwa małżeństwa jednopłciowe miało miejsce 19 kwietnia 2016 roku.Głód, przemoc, strach. Codzienność polskich dzieci. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pokazuje w technologii video 360, w jak trudnych warunkach funkcjonowali podopieczni, zanim trafili pod ich opiekę.Curt Schilling były baseballista został zwolniony z stacji ESPN za trasfobiczną grafikę na swoje stronie, to nie pierwsze kontrowersje wcześniej został zawieszony za porównanie muzułmanów do nazistów. (The Hollywood Reporter)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz