czwartek, 7 kwietnia 2016

News: KPH, Greg Louganis, Partia RAZEM, Michał Piróg, Abby Wambach, Holandia, Piłka nożna, Bezdomność, Amnesty ...


Każda kochająca się para zasługuje na szacunek i powinna mieć możliwość formalizacji swojego związku. Jeżeli te słowa są Ci bliskie, to koniecznie weź udział w foto happeningu „Popieram związki”. Już w tę sobotę, w godzinach 12:00 – 14:00 na Rynku Głównym w okolicach Kościoła Mariackiego w Krakowie będzie można sobie zrobić zdjęcie wyrażające poparcie dla związków partnerskich.

Kraków to kolejne miasto, w którym odbędzie się happening „Popieram związki”. Akcja Kampanii Przeciw Homofobii dotarła już do Gdańska, Lublina oraz Warszawy. Podczas pierwszej odsłony ulicznego happeningu w ciągu zaledwie 2 godzin zrobiono blisko 200 zdjęć. Liczymy na to, że mieszkańcy i mieszkanki Krakowa pobiją ten wynik i nasz album powiększy się o kolejne 300 zdjęć – mówią organizatorzy akcji z Kampanii Przeciw Homofobii, którą w Krakowie będzie wspierać Fundacja Autonomia.

Każda miłość zasługuje na szacunek, a państwo powinno otaczać opieką wszystkie pary, które chcą być razem. Nie ma znaczenia czy chodzi o parę dwóch mężczyzn, kobiet czy mężczyznę i kobietę. Wszyscy przecież kochają tak samo – mówi Cecylia Jakubczak z KPH. Na wprowadzeniu związków partnerskich skorzysta całe społeczeństwo. Tym bardziej, że blisko 90% osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych zawarłoby związek partnerski, gdyby istniała taka możliwość – dodaje. Ponad połowa Polaków i Polek popiera wprowadzenie związków partnerskich w naszym kraju. Organizując foto happening w Krakowie chcemy dać mieszkańcom tego miasta możliwość wyrażenia swojego poparcie dla związków partnerskich poprzez zrobienie sobie zdjęcia z tabliczką „Popieram związki” – podkreśla Marcin Rodzinka z KPH.

Foto happening „Popieram związki”, 09.04 (sobota), godz. 12:00 – 14:00, Rynek Główny (okolice Kościoła Mariackiego) w Krakowie.

Czterokrotny złoty medalista olimpijski Greg Louganis będzie na pudełka płatków śniadaniowy Wheaties.

Tylko szkoda tak późno po wielu petycja, wielu inny sportowcach na początku swoi dokonań sportowy, ale wiele osób sportowców LGBT, są dyskryminowani przez branże reklamy. (The Advocate)

Wczoraj Partia RAZEM o godz. 12.00 spotkali się pod poznańskim biurem PiS, by przekazać wieszaki zebrane na ostatniej manifestacji właściwym adresatom. Anna Siuda poinformowała, że jest to symbol barbarzyńskich praktyk, do których nie chcemy wracać. W organizacji dostawy wsparł akcję partii Razem Arek Kluk z Grupy Stonewall. Wraz z niechcianym prezentem przekazali posłom Prawa i Sprawiedliwości list, w którym negatywnie ustosunkowują Partia Razem i Grupa Stonewall do zapowiedzi poparcia ustawy, którą uważana jest za bulwersująca. Wszystkim osobom i środowiskom, które w niedzielę tak licznie zebrały się w Poznaniu i przyniosły z sobą górę wieszaków, serdecznie dziękuje partia RAZEM. Mają nadzieję, że będą one przypominać posłom Prawa i Sprawiedliwości, że nie powinni głosować tylko w imieniu wąskiej grupy ekstremistów. Nie ustaniemy w wysiłkach, by głos sprzeciwu wobec torturowania kobiet był wyraźny.

Konferencja partii Razem Poznań przed siedzibą PiS relacja Tęczowy Poznań:


Michał Piróg: Aborcja naukowo nie jest zabójstwem, to wymysł religijny. Wierni niech idą do kościoła, a nie do Sejmu!


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Mistrzyni świata w piłce nożnej Abby Wambach została aresztowana za jazdę po pijanemu. 35-latka, która w ubiegłym roku zakończyła karierę jeździła pod wpływem alkoholu ulicami Portland.

Wambach została zatrzymana w sobotę w nocy po tym, jak przejechała na czerwonym świetle. Prowadziła Range Rovera. Zrobiony na miejscu test alkomatem wykazał obecność alkoholu we krwi. Po przyjeździe na komisariat policja zrobiła drugi test, który ponownie nie pozostawił złudzeń - była mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata prowadziła pod wpływem alkoholu.

"Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że zawsze wymagam od siebie najwięcej. Zawiodłam siebie i innych. Biorę pełną odpowiedzialność za swoje czyny. Obiecuję, że zrobię wszystko, by mój straszny błąd nie powtórzył się w przyszłości" - napisała Wambach na Facebooku. "Przepraszam rodzinę, przyjaciół, kibiców i tych wszystkich, którzy muszą szukać lepszych wzorców" - dodała. (sport.pl)


40 proc bezdomny osób są to osoby LGBT


Nastolatek transpłciowych w Monterey Park, Kalifornia jest w poważnym, ale stabilnym stanie po uderzeniu przez samochód. (ABC7)


Exit polls: 64 proc. głosujących odrzuciło umowę stowarzyszeniową. Mimo to referendum może się okazać nieważne. Na razie nie wiadomo, czy frekwencja przekroczyła wymagane 30 proc.

Umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z Unią Europejską została już ratyfikowana przez obie izby parlamentu i weszła w życie. Głosowanie miało więc za zadanie sprawdzić, jak duże są nastroje antyeuropejskie w Holandii.

Choć referendum nie jest wiążące, wygrana "nie" będzie dużym kłopotem dla holenderskiego rządu, który akurat sprawuje półroczną prezydencję w Radzie UE. Taki wynik może doprowadzić do kryzysu w krajowej polityce, a być może nawet kryzysu na skalę europejską - Gazeta.pl

Dodam wielu działaczy LGBT miedzy innymi Mister Gay Holandii głosowali na tak, po przeciwko to zaszkodzi społeczności LGBT na Ukrainie i tak dziś nie jest łatwo im, jak np ostatni atak na działaczy w Lwowie.


Dramatyczny wzrost wykonanych egzekucji na świecie - największa odnotowana przez Amnesty International liczba od ponad 25 lat."Kwestionowanie polityki władz", "cudzołóstwo", "obraza proroka islamu", homoseksualizm, korupcja, posiadanie narkotyków - to tylko niektóre z przestępstw, za które władze państw wykonują egzekucje. Dowiedz się więcej z raportu Amnesty International.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz